Reklam
Reklam
Nafiz Ünlü, adaylık tanıtım turlarına devam ediyor!

Nafiz Ünlü, adaylık tanıtım turlarına devam ediyor!

CHP’den Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığını açılayan Doç. Dr. Nafiz Ünlü, bazı sivil toplum kuruluşları ve partililer ile bir araya geldi.

Daha önce basına özel olarak gerçekleştirdiği bir organizasyonda CHP’den Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığını açılayan Doç. Dr. Nafiz Ünlü, bu kez bazı sivil toplum kuruluşları ve partililer ile buluştu.

Yoğun katılım

Rüzgarlıbahçe’de düzenlenen kahvaltının ev sahipliğini yapan Doç. Dr. Nafiz Ünlü ve eşinin davetlileri arasında Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, ARDA-DER ve Kars Ardahan Iğdır ( KAI) Derneği yöneticileri, CHP Parti Meclisi eski üyesi Nükhet Müftüoğlu, Ataşehir eski Belediye Başkan Yardımcısı Tuncer Tekin olmak üzere yaklaşık 200 kişi vardı.

Doç. Dr. Nafiz Ünlü: Beykoz parlayan yıldızdı, sönmeye yüz tuttu

Kahvaltının ilk selamlama konuşmasını, CHP Parti Meclisi eski üyesi Nükhet Müftüoğlu yaptı. Ardından ise aday adayı Nafiz Ünlü söz aldı.

“ İnsan oturduğu yerde belediye başkan adayı veya belediye başkanı olmak istiyorsa, orada eskiden beri oturması gerekiyor. Onun için ben, ‘ acaba Beykozlu muyum?’ diye kendi kendime soruyorum” şeklinde sözlerine başlayan Doç. Dr. Nafiz Ünlü, ilkokulu Kavacık’ta, ortaokulu ise Anadoluhisarı’nda okuduğunu belirtti. Ünlü, liseden ise Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden mezun olduğunu kaydetti. Misafirlerine kendisi ve eğitimi hakkında detay bilgiler veren Doç. Dr. Ünlü, “ İngiltere’deki yaşantısı hariç olmak üzere, hep Beykoz’da, Kavacık’ta oturduğunu” belirtti.

CHP İl Başkan Yardımcılığı da yaptı

2008 ile 2010 yılları arasında CHP İl Başkan Yardımcısı ve İl saymanı olarak görev yaptığı bilgisini veren Doç. Dr. Nafiz Ünlü, şunları söyledi: “ Bu dönemin sonunda yapılan yerel seçimde sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, İstanbul’da adaydı. 34 tane proje açıkladı. O projeler bugün uygulansaydı, İstanbul’un çehresi daha farklı olurdu. İstanbul, yeni bir İstanbul olacaktı. Ben, o projeleri üreten Bilim ve Proje Kurulu’nun bir üyesiydim; Genel Başkanım ile birlikte çalıştım. Çok az bir farkla o seçimi kaybettik. Ama bu sefer Beykoz’da kazanacağız; bundan eminim!”

İnsan siyasetten kopamıyor

Özellikle Beykozlu gençlerin eğitim aldıkları Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’ndaki halihazırdaki öğretim üyeliği görevinden oldukça mutluluk duyduğunu ifade eden Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “ İnsan siyasetten kopamıyor; toplumun aydınlatılması, bulunduğu çevrenin daha düzgün, yaşanabilir bir çevre olabilmesi için üzerine düşen görevi de yapması gerekiyor.”

Çalıştığımız toplumdan mı korkuyoruz?

“ İnsan yaşadığı yerde, çağdaş ve modern bir şehir içerisinde yaşamak istiyor. Ben de özellikle şunu gördüm: Avrupa’da birçok Belediye Başkanı, o şehri daha yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için, gönüllü olarak çalışıyor ve kendilerini o toplumun içerisinde bir fert olarak görüyorlar; toplumun üzerinde görmüyorlar. Bizim ülkemizdeki belediye başkanlığı anlayışına bakınca ise, toplumun üstünde görüyorlar; yanında on kişi, yirmi kişi korumayla geziyorlar. Niye? Neden korkuyoruz? Biz bu toplum için çalışıyoruz. Çalıştığımız toplumdan mı korkuyoruz? Dolayısıyla, hedefimiz burada insanlarla güzel bir kent oluşturmak. Bunu yaparken, Atatürk’ün güzel bir sözü var: ‘ Millete efendilik yoktur, hizmet vardır! Bu millete hizmet eden, onun efendisi olur.’ Biz hizmet için, gönül hizmeti için burada bir şeyler yapabilirsek, en mutlu kişi ben olacağım.”

Beykoz, bugüne kadar altı belediye başkanı gördü

Nafiz Ünlü, “ Beykoz, bugüne kadar altı Belediye Başkanı gördü. Bu belediye başkanları Beykoz’a neler yaptı? Bu süre içerisinde Beykoz, tarihi ve doğal yapısına yakışır değerini bulamadı. İstenilen düzeyde estetik görünüme sahip olamadı, olamaz mıydı?” diye sordu.

Beykoz, betonlaştı

Son dönemde Beykoz’un her tarafının betonlaştığını, Kavacık’ta her tarafta beton yapılaşmalar görüldüğünü belirten Ünlü, “ ancak hala geç kalınmış değil” dedi ve ilçedeki trafik sorununun da arttığını ifade etti. “ Bugün, özellikle Kavacık’tan çıkılmaz bir hâle gelindi” diyen Nafiz Ünlü, Beykoz’da yeşil alanların kaybolduğuna da işaret ederek, örnek bir yer olarak gösterilen Kavacık Kaptanlar’da bir zamanlar bahçe içinde tek ya da iki katlı evler varken, bugün ise kaçak yapılaşmış on katlı evler bulunduğunu belirtti.

Beykoz, parlayan yıldızdı, sönmeye yüz tuttu

Ünlü, şu eleştiriyi yaptı: “ Fabrikalar kapandı, işsizlik arttı. Beykoz, denizini, ormanını, derelerini ve tarihini kaybetti. Beykoz spor kulüpleri sahipsiz ve tesissiz kaldı. Gençlerimiz spor yapacak yerler bulamıyorlar. Beykoz, Paşabahçe Cam Fabrikası’nı kaybetti, Kundura Fabrikası’nı kaybetti, Tekel İçki Fabrikası’nı kaybetti. Beykoz, parlayan yıldızdı, sönmeye yüz tuttu.”

Uzmanlaşmış profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz

Konuşmasının devamında, “ Eskiden beri Beykoz’da oturan bir Beykozlu olarak, ilçenin bütün mahallelerinin sorunlarını bildiğini” kaydeden Ünlü, şunları söyledi: “ Burada neler yapılması gerektiği konusunda gece gündüz çalışıyoruz; projeler hazırlıyoruz. Dolayısıyla biz burada seçimi aldığımız zaman neler yapacağımızı sizin önünüze getireceğiz. Bu konuda uzmanlığını kanıtlamış profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz. Bunları da ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağız. Bu sorunları çözecek azim ve kararlığı ben hissediyorum.”

Zafer, ‘ zafer benimdir!’ diyebilenindir!

“ Tek hedefimiz, Beykoz halkının arzu ettiği refah ve mutluluğu yaratarak, yaşanabilir, çağdaş bir Beykoz kurmaktır” diyen Doç. Dr. Nafiz Ünlü, konuşmasını Atatürk’ün şu sözüyle noktaladı: “  Zafer, ‘ zafer benimdir’ diyebilenindir; başarı ise, ‘ başaracağım’ diye başlayarak, sonunda ‘başardım’ diyebilenindir.”

Beykoz Güncel Haber’in sorularını yanıtladı

CHP Belediye Başkan aday adayı Nafiz Ünlü, bir sorumuz üzerine şunları söyledi: “ Bu kahvaltıdaki hedefimiz şuydu: Artık yavaş yavaş sahaya inelim, insanlara neden aday olduğumuzu açıklayalım. Daha geniş kesimlere duyuralım, onların desteğini, fikirlerini alalım. Hem bu kahvaltılarımız devam edecek, hem de Beykoz’un sorunlarıyla ilgili olarak tertiplediğimiz panellerimiz devam edecek. Daha önce ‘ bilgi güvenliği’ üzerine bir panel yapmıştık.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...