Reklam
Reklam
CHP Kadınları, 'kadın' gazetecileri ziyaret etti

CHP Kadınları, 'kadın' gazetecileri ziyaret etti

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları yönetimi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında, gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

CHP Beykoz İlçe Örgütü Kadın Kolları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Beykoz yerel basınının kadın gazetecilerine bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek, kendilerine Beykozlu kadınlara dağıttıkları hediyelerden örnekler takdim etti.

Ziyaret, İlçe örgütünün kadınlara yönelik bazı projelerinin gün yüzüne çıkmasına da aracı oldu! CHP İlçe Kadın Kolları’nın söz konusu projelerinden birisi, Beykozlular ile birlikte Ankara’ya yürümek şeklinde!

Nezaket ziyaretçilerimiz!

CHP Kadın Kolları yönetimini temsilen Başkan Esengül Yılmaz ile Yönetim Kurulu üyelerinden Zöhre Varlık, Nilüfer Aksu ve Müzeyyen Eren Beykoz Güncel Haber’in Kavacık’ta bulunan ofisine bir Kadınlar Günü kutlama ziyareti gerçekleştirdiler.

Ziyaretlerinde, Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirdikleri faaliyetleri 15 Mart Cuma gününe kadar sürdürecekleri bilgisini de veren İlçe Kadın Kolları yöneticileri, gazetemize alan çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi de aktardılar.

Esengül Yılmaz: Evde çocuğuna bakan kadın da emekçidir

Sorumuz üzerine, CHP Kadın Kolları yönetimi olarak her yıl Beykozlu kadınlara gül dağıttıklarını ifade eden Esengül Yılmaz, ancak bu sene bir değişiklik yapmak istediklerini ve kadınlara özgürlüğü simgeleyen ufak hediyeler sunmaya karar verdiklerini belirtti. Bu hediyelerin kurdelesini ve süslerini ise kendilerinin yaptıklarını ifade eden Başkan Esengül Yılmaz, “içinde kendi emeğimiz oldun istedik” açıklamasında bulundu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ilçe çapında faaliyet gösteren derneklerin davetlerine icabet ettiklerini ifade eden Esengül Yılmaz, “ kadınlar bizim için çok önemli. Kadının bir yerde çalışması gerekmiyor; evde çocuğuna bakan kadın da emekçidir” dedi.

Basın emekçileri bizim için çok önemli!

“ Basın emekçilerinin kendileri için çok önemli olduğunu” ifade eden Esengül Yılmaz, “ o nedenle de Kadın Kolları Yönetimi olarak, bizler bu günümüzü Beykozlu kadın gazetecilerimize ayırdık” açıklamasını yaptı.

Tecavüzlerin olmadığı bir Türkiye

Gelecek kuşaklara daha temiz bir Türkiye bırakmayı hedeflediklerini kaydeden İlçe Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlam ve önemine ilişkin olarak ise şunları söyledi: “ Bizler, çocuklarımıza töre cinayetlerinin, kadına şiddetin, çocuk gelinlerin ve tecavüzlerin olmadığı bir Türkiye bırakmak zorundayız. CHP kadınları olarak bizim hedefimiz bu.”

15 Mart’a kadar hediye dağıtacaklar!

8 Mart etkinlikleri kapsamında Tokatköy, Yenimahalle‘ye ve Kavacık’ın bir kısmına giderek, buralardaki esnaf kadınlara ve sokakta karşılaştıkları kadınlara hediyelerini verdiklerini ayrıca ev ziyaretlerinde de bulunduklarını belirten Esengül Yılmaz, söz konusu alan çalışmalarına 15 Mart Cuma gününe kadar devam edeceklerini söyledi.

CHP’yi kadınlar iktidar yapacak!                 

Onay bekleyen kayıtlar haricinde, halihazırda bin 400 kadın üyeleri bulunduğu açıklamasını yapan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı,  “ bize öğretmen, avukat, doktor camiasından da çok güzel destekler var ancak onlar devlet memuru oldukları için partimize üye olamıyorlar” dedi ve ekledi: “ CHP’yi kadınlar iktidar yapacak!”

Kadınlar diskalifiye edilmeye çalışılıyor

Kadınların, Ak Parti iktidarı tarafından “ekarte” edilmeye çalışıldığı bir dönemde bulunulduğunu belirten Esengül Yılmaz, şu yorumda bulundu: “ Kadınlar diskalifiye edilmeye çalışılıyor. Oysa ki, kadınların siyasette her zaman önde olmaları gerekir. Ülkemizde erkek egemenliği olduğu için, bizi erkekler yönetmektedir. Bu durum, şu anda daha da ön plana çıkmış durumdadır.”

CHP İlçe’de kadınlar için kurslar düzenlenecek!

CHP Beykoz İlçe örgütü olarak, kadınlar için Kavacık’ta bulunan ilçe binalarında İSMEK tarzında, “ ancak daha aktiviteli” kursların düzenlenmesi yönünde bir çalışma içerisinde oldukları açıklamasında da bulunan Yılmaz, bu eğitimler sonrasında üretilecek olan ürünlerin satışı için yer temin edeceklerini de belirtti. Yılmaz, söz konusu bu projeyi “ çok yakın bir süre içinde gerçekleştirecekleri”  bilgisini verdi.

Belediye Meclisi’ne yolladığım kadınımın arkasında olacağım!

Sohbetimiz sırasında, “ İlk hedefim, CHP Beykoz İlçe’den Beykoz Belediyesi’ne kadın göndermek” diyen Esengül Yılmaz, “ Peki siz, Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz olarak Beykoz Belediyesi Meclisi üyeliğini düşünür müsünüz?” şeklindeki sorumuzu ise şu şekilde yanıtladı: “ Ben (partide) 14 yıldır her kademede çalıştım. Bu mücadele, Beykoz Belediyesi’ne bayrağı dikinceye kadardır ve tabii ki, bundan sonra da devam edecektir. Ben şu an için böyle bir şey düşünmüyorum. Ben, Meclis’e yolladığım kadınımın arkasında olacağım. O beni orada temsil edecek, ben de partimde diğer kadınları temsil edeceğim. Şu an benim böyle bir düşüncem yok ama partimiz bizi nerede görmek isterse, biz orada olmaya hazırız.”

Kadınlar Ankara’ya yürümek istiyor!

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı, açıklamalarının devamında Beykoz’un mülkiyet sorununa da değinerek, şunları söyledi: “ Beykoz’da çok sorun var. 2B, bir sürgün yasasıdır. Burada kadınlar mağdur olacak.  Dün Örnekköy’de bir ev ziyaretindeydim. Kadınlar bize diyorlar ki, ‘bize öncülük yapın, Ankara’ya kadar beraber yürüyelim! Biz, şu an gerekirse Ankara’ya yürümeyi düşünüyoruz. Şu an bunun üzerinde bir çalışmamız var. İlçe Başkanımız ile bu konuda görüşüyoruz. İlçe Başkanımız da bu konuda çok duyarlı. Halk ve özellikle kadınlarımız bizi takip ediyor. İlçe Başkanımız’ın bir toplantıda ifade ettiği ‘ Ankara yürüyüşü’ teklifi kulaktan kulağa yayılmış, gittiğimiz her evde bize bu söyleniyor.”

Beykoz Belediyesi tekrar alınırsa, sürgün yasası da onaylanacak

“ Ankara’ya herhalükârda yürüyeceğiz. Çünkü şu an yerel seçim üzeri bu konuyu bekletiyorlar. Biz, çok iyi biliyoruz ki, birileri Beykoz’un kesimini, biçimini yapmış! Bizler, seçim öncesinde yaratılan bu karmaşalara inanacak değiliz. Şu an 2B konusunda sessizler ama eğer Beykoz Belediyesi tekrar alınırsa, sürgün yasasının onaylanacağını, insanların mağdur olup buralardan gideceğini çok iyi biliyoruz.”

Bu güç, kadının elindedir

CHP Beykoz İlçesi Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz, gazetemize gerçekleştirdiği ziyaretini şu sözler ile noktaladı: “ CHP’nin iktidarında kadınlar siyasette daha da fazlalaşacak ve bunu da alnının akıyla yapacaklar. Bu güç kadının elindedir; buna inanıyorum.”

 Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...