Reklam
Reklam
Kur'an Kursu Öğreticilerine yönelik çalıştay sona erdi

Kur'an Kursu Öğreticilerine yönelik çalıştay sona erdi

Beykoz Müftülüğü tarafından düzenlenen "Kur'an Kursu Öğreticilerine Yönelik Yetişkin Eğitimi Çalıştayı" sona erdi.

Beykoz Müftülüğünce,  Tokatköy Yatılı Kız Kur’an Kursunda , 8-9-10 Mart 2013 tarihinde  Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik  “Eğiticiler Eğitimi Çalıştayı” yapıldı.

Dr. Semin Oğurtan tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an Kurslarında görev yapan  83 bayan  Kur’an Kursu Öğreticisi katıldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş çalıştay öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi:“Müftülüğümüze bağlı 85 Kur’an Kursunda 128  Kur’an Kursu personelimiz görev yapmaktadır.Kurslarımıza devam eden çoğu yetişkin 4.900  vatandaşımız Kur’an Ve Temel Dini Bilgiler derslerini almaktadır. Hizmetlerimizin etkin ve verimli olması için Yetişkin Eğitimine Yönelik yeni yöntemlere ve çözümlere ihtiyacımız söz konusudur.Çocukların gelişim süreçlerini esas alan eğitim modeli ile yetişkin eğitimine yönelik eğitim modeli ayrı şeylerdir. Sonuçta her ikisi de eğitim kategorisine girmesine rağmen ikisi arasında önemli farklılıklar vardır.Eğitim bir sanattır.Bu sanatın da kendine özgü incelikleri vardır.Bu çalıştayın kurumumuzun ve hizmetlerimizin kalitesine etki edeceğini düşünüyorum”, dedi.

Ülkemiz çapında verdiği seminerler ve konferanslarla başarılı programlara imza atan Dr. Semin Oğurtan  Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik çalıştay programını yaptı.

3 gün devam eden Çalıştay’da  Yetişkin Eğitimi, Tanışma ve Tanıştırma, Eğitici Nedir?,Beyin Fırtınası,Yetişkin algılama Sunumları,Olumlu Düşünme,İletişimde Geri Bildirim,Stres ve Öfke Sunum,Zaman Yönetimi ve Eğitici,Motivasyon ve Başarı,Eğitici ve Çatışma Çözümü,Grup Çalışmalarıve diğer konularda sunumlar ve çalışmalar yapıldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş çalıştay sonrası düzenlenen programa katıldı.Dr. Semin Oğurtan 3 günlük semineri değerlendirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Çalıştayımız amacına uygun gerçekleşti.Çalıştaya katılan kurs öğreticilerini başarılı ve motivasyonu yüksek buldum.Bu çalıştay sonrası burada öğrenilen bilgilerin ve farkındalıkların etkisini yakın zamanda geri bildirimler halinde alacağınızdan eminim.İlçenizdeki eğitim ordunuzun kalitesinin daha da arttığını ifade edebilirim”,dedi.

Programda Kur’an Kursu öğreticilerinin çalıştay hakkındaki değerlendirmeleri dinlendi.Kur’an Kursu öğreticileri yetişkin eğitimi konusunda önemli kazanımlar elde edildiğini belirterek seminer için ilçe müftülüğüne teşekkür ettiler.

YORUMLAR...