Reklam
Reklam
300 sokak köpeği yeni yuvaya kavuştu

300 sokak köpeği yeni yuvaya kavuştu

Beykoz Belediyesi, sokak hayvanları sorununa ilişkin başlattığı Kısırlaştır, Aşıla, Yaşat projesi kapsamında 300 sokak köpeği yeni yuvaya kavuştu.

Avrupa Birliği sürecinde ve 2010 Kültür Başkenti İstanbul?da sokakta yaşayan köpek-kedilerin insani yaklaşımlarla rehabilite edilmeleri, bakımları, tedavileri, kısırlaştırılmaları, tanımlanmaları ve insan yaşamı içinde hayatlarını sürdürmelerinin sağlanması amaçlanan etkinlikler kapsamında Beykoz Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliği ile sahipsiz köpekler  sahiplendirilmeye devam ediyor.

 

2009 Mayıs ayında başlatılan proje kapsamında ilçenin çeşitli meydanlarında standlar kurularak kısırlaştırılmış 300 sokak köpeği yeni sahiplerine ulaştırılırken, 600 köpeğin ise aşıları yapılarak kısırlaştırıldı.

 

Ücretsiz yürütülen çalışmada köpek sahiplenen ailelere kulübe ve tasma belediye tarafından veriliyor. Belediye Başkanı Yücel  ?Bir Yuva Arıyorum? projesine ilgi gösteren ve sokak hayvanlarını sahiplenen vatandaşlara teşekkür ederek, kampanyanın devam ettiğini belirtti.

YORUMLAR...