Reklam
Reklam
Yarenler'in yeni Yönetim Kurulu, basın karşısında!

Yarenler'in yeni Yönetim Kurulu, basın karşısında!

Beykoz Çankırılılar Derneği’nin yeni oluşan Yönetim Kurulu, bir “ tanışma toplantısı” düzenledi

Beykoz Çankırılılar Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (BEYÇANDER)’nin, Olağan Genel Kurul’da şekillenen yeni yönetimi, bir “ tanışma kahvaltısı”yla, Beykoz yerel basınının huzuruna çıktı. 3 Mart 2013 tarihinde, dernek merkezinde gerçekleşen Olağan Kongre’de, Samet Çolak başkanlığında yeni bir yönetim ihdas edilmişti.

Katılanlar…

Derneklerinin Ortaçaşme’de bulunan yeni lokalinde bir araya gelen BEYÇANDER yönetimi ve misafirleri, önce birlikte kahvaltı ettiler; ardından ise derneklerinin bundan sonraki çalışma programı ile ilgili olarak görüş teatisinde bulundular. Yeni yönetimin, basın önünde ilk toplantısı olma özelliğini taşıyan kahvaltıya; İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi (Çankırılı iş adamı) Erdal Yılmaz, Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı (Çankırılı) av. Gökhan Fındık, Çankırılı iş adamı Mustafa Ekmekçi, derneğin aynı zamanda “fahri hemşerisi” olan Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç ile Beykozlu Çankırılılar katıldılar.

Uğur Küpeli: Beykozlu Çankırılıları kucaklayacağız!

Programın sunumu yapan Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Küpeli, derneklerinin kuruluşu sürecinde çok çaba gösterdiklerini belirterek, görevlerine bundan sonra yeni oluşan Yönetim Kurulu ile birlikte devam edeceklerini kaydetti. Küpeli, “ Beykozlu Çankırılıları kucaklamak için yola çıkıyoruz” açıklamasını yaptı.

Dernek çatısı altında siyasi parti ismi zikredilmeyecek

“ Her birimiz Çankırılıyız ama her birimizin gönlünde farklı aslanlar yatıyor” diyen Uğur Küpeli, dernek çatısı altında herhangi bir parti ismi zikretmeme düşüncesinde olduklarını belirterek, şunları söyledi: “ Ama inşallah kapalı veya açık spor alanlarında ya da toplumun olduğu yerde, hangi partinin ismi olursa olsun, zikretmekten şeref duyarız.”

‘Artık yeter, biz de Beykoz’dayız!’ diyoruz!

Bazı yöre derneklerinin yaptıkları gibi, “ Beykoz’da oturup da, otobüs otobüs memleketine giderek, oy kullanan” kişilerden olmayacaklarını belirten Küpeli, “ bilfiil Çankırılı ve kütüğü Beykoz’da olan 3 bin 500 tane seçmenimiz var. Bunu üç ile çarptığınız zaman yaklaşık 15 bin bir kitleye ulaşmış oluyorsunuz. Bizler yalnız değiliz; bütün olmalıyız ve ‘artık yeter, biz de Beykoz’dayız!’ diyoruz!” dedi.

Vahap Yartaş: İstanbul Çankırılılarında büyük bir rüzgar esiyor

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Vahap Yartaş ise, gittiği yerlerde edindiği izlenimlere dayanarak, “ Artık İstanbul’da Çankırılılarda büyük bir rüzgar esiyor” yorumunda bulundu. Yartaş, “ İstanbul’da, Anadolu yakamızda Beykoz’umuz bizim için çok kıymetli. Geçmişten de biliyorum, burada çok güzel çalışmalara imza attılar” açıklamasını yaptı.

Beykozlu hemşerilerimizin her zaman yanındayız

Yeni yönetime görevinde başarılar dileyen Yartaş, şunları söyledi: “ Biz de ÇANDEF olarak Beykozlu hemşerilerimizin daima yanında, onların gören gözleri, işiten kulakları, yürüyen ayakları olmaya, tabiri caiz ise, emrinizde olmaya hazırız. Yeter ki, her şey birik ve beraberlik ile olsun. Sizler bizleri ne zaman yanınızda görmek istiyorsanız, her zaman yanınızdayız.”

Bir güç olduğumuzu ifade etmek zorundayız!

“ Bir Çankırılının hiçbir Çankırılıyı dışlama ve kaybetme gibi bir lüksü asla olamaz” diyen Federasyon Başkanı, “ önemli olan Çankırılının burada bir güç olması. Bu olmaz ise, körler sağırlar birbirini ağırlar mantığının dışına çıkamıyoruz. O yüzden birlikte olacağız ve İstanbul’da artık bir güç olduğumuzu üçüncü kişilere ifade etmek zorundayız” dedi.

Çankırılı olmak bir ayrıcalık!

Federasyon Başkanı Vahap Yartaş, konuşmasını şu sözler ile noktaladı: “ Elhamdülillah, Çankırılı olmak bir ayrıcalıktır. Çankırı sevdası, herkese nasip olmayan bir sevda. O yüzden gittiğiniz her yerde, her yaptığınız sohbette, ne olur memleketinizden bahsedin. Memleketinizin insanını gururla ifade edin.”

Samet Çolak: Amacımız, birlik ve bütünlüğü sağlamak

Federasyon Başkanı Yartaş’ın ardından söz alan Beykoz Çankırılılar Dernek Başkanı Samet Çolak ise, konuşmasına, “ Ekim 2012 tarihinde açılmış bulunan derneklerinin bugüne gelmesinde emeği geçen herkese ve özellikle Bilal Karabacak’ın başkanlığını yaptığı önceki dönem Yönetim Kurulu’na teşekkürlerini sunarak” başladı.

“ Amacımız, burada başkanlık yapmak değil; bir kardeşiniz olarak sizlerden alacağımız destekle, sizlerden alacağımız maneviyatla, fikirlerle birlik ve bütünlüğü sağlamak”  açıklamasında bulunan Dernek Başkanı Çolak, “ arkadaşlarının, ‘ görev alınmaz, verilir’ düsturuyla kendisine başkanlık görevini verdiklerini ifade ederek, “ ben de bir hadim (hizmetkâr, hizmet eden) olarak, sizin hizmetinizde elimden geldiğince emek vereceğime söz veriyorum” dedi.

Yeni oluşumumuza destek verin!

Tüm hemşerilerinin yeni oluşumlarına destek vermesini isteyen Çolak, “ amacımız birlik beraberlik ve bunun yanında gençlerimize, büyüklerimize nasıl hizmet edebileceğimiz noktasında istişare ederek, hizmet etmenin yolunu bulmaya çalışmaktır” açıklamasında bulundu.

Bilal Karabacak ve yönetimine teşekkür

Söz konusu amaçları kapsamında olmak üzere, kendilerinden önceki dernek yönetimin, kuruluştan itibaren geçen altı aylık süre zarfında bir başlangıç yaptığını belirten Dernek Başkanı, “ bize böyle bir mekânı tahsis ettiler ve hizmetleri bulundu” diyerek, Bilal Karabacak başkanlığındaki bir önceki yönetime teşekkürlerini sundu.

Beykoz’da Çankırılıların sesini duyuracağız

Yeni Başkan Samet Çolak, “ Sizlerin de desteğiyle bu görevi yüreğimizin ve bileğimizin gücüyle yapacağımıza inancımız tamdır. Bu görev esnasında Çankırılıların sesini Beykoz’da daha çok duyurmak ana ilkemiz olacaktır” dedi.

Erdal Yılmaz: Sadece yaren yapan bir topluluk olmayalım

Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, Çankırılı iş adamı Erdal Öztürk ise yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, “ sadece cenazelerimizi, düğünlerimizde toplanan, sadece yaren yapan bir topluluk olmayalım; gençlerimizi toplayıp farklı fikirleri demet haline getirelim... Karar verme mercilerinde olmadığınız sürece, sayınızın çokluğu çok bir şey fark etmez” dedi.

Görüş ve öneriler sunuldu

Protokol konuşmalarının ardından ise Beykoz Çankırılılar Derneği üyeleri ve misafirleri görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Neler söylediler?

Kahvaltı etkinliğine katılanlar, şu görüş ve önerileri sundular:

Beykoz’da herkesi kucaklayın. Çankırı Orta İlçesi Elden Köyü’nü de, ama tüm Çankırı’yı da! Tüm 18’i kucaklayın. Beykoz’da olabildiğince tüm Çankılılara ulaşın!

‘Ben’ demeyelim, her zaman ‘ biz’ diyelim!

Çankırılının dışında hiçbir yerli değiliz! Kurşunluyum, Ilgazlıyım, Eldenliyim değil! ‘ A köylüyüm,’ ‘ B köylüyüm’ dediğiniz an, buranın ileri gitmesi mümkün değildir. Gitmiyor da!

Her siyasi partiye saygı duyacağız ancak derneğin kapısından içeri girerken o kürkü kapıda bırakacağız. Burada Çankırı siyaseti yapılacak, Çankırılıyla ilgili siyaset yapılacak. Bunun tersi, Çankırılıları bölüyor.

Olağan Genel Kurul neticesinde belirlenen BEYÇANDER’in yeni yönetimi şu şekildedir:

Yönetim Kurulu (Asil)

Samet Çolak (Başkan)

Etem Akkoç

Ali Ünsal

Ahmet Yerlikayalar

Uğur Küpeli

Uğur Yoleri

Adem Battal

Yönetim Kurulu ( Yedek)

Alper Kanık

Ceyhun Yalçın

Zeynettin Aktaç

Erdal Aktaş

Mehmet Soysal

Veysel Oruç

Satılmış Aydın

Denetim Kurulu (Asil)

Mehmet Ali Köysu

Mustafa Bülbül

Emin Akbayır

Denetim Kurulu (Yedek)

Mustafa Küpeli

Halit Çerkeşli

Hasan Titiz

Haber: Arzu Başlantı

 

YORUMLAR...