Reklam
Reklam
Belediyespor'un Minik Sultanlar'ı seriyi sürdürdü

Belediyespor'un Minik Sultanlar'ı seriyi sürdürdü

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol takımı, Minikler Voleybol Liginde galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünün voleybol spor okulunda voleybol eğitimi alan 2001-2002 ve 2003 doğumlu kızlar; bu yıl ilk kez katıldıkları Minikler Voleybol Liginde galibiyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Hafta sonunda müsabakaların oynandığı Bağlarbaşı Spor Salonunda müthiş bir heyecan vardı. Bu sene ilk düzenlenen Minik Kızlar Voleybol Ligi maçları beklenen ilgiyi fazlası ile çekmesini bilirken Beykoz İlçesini temsil eden Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü takımı galibiyetlerine yenilerini eklemesini biliyor. Bağlarbaşı Spor Salonunda sporcu ailelerinin de takip ettiği müsabakada bu kez rakip diğer yaş kategorilerinde de aynı gruplarda mücadele edilen ve yabancı gelmeyecek bir ekip yani Dinamospor idi.

Karşılaşmada heyecanı yenmiş bir görüntü çizen mavi-beyazlılar akıllı bir taktikle rakibine sayı şansı vermeyerek düşük tuttu. Hücum organizasyonlarında hünerlerini sergileyip salona yansıtan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcuları hedeflerine ulaşmanın mutluluğunu maç sonunda doyasıya yaşadı.2-0'lık alınan bu galibiyeti aileleri ile de yaşayan sporcular şimdiden önümüzdeki hafta sonunda gerçekleşecek maçının havasına girdi bile.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübünü minik sultanları Dinamo galibiyeti ile 5 maçın 3 den galibiyet ile ayrılmış oldu. Beykoz Belediyeli minik sultanlar önümüzdeki hafta Pazar Bağlarbaşı Spor Salonunda saat 17.30 Ataşehir Yıldızları Spor Kulübü ile 5. Müsabakasına çıkacak. Dinamo Spor Kulübünü 2-0 yenen Beykoz Belediyespor’ un Kadrosu şu isimlerden oluştu:

Serenay Doğancı, Ilgaz Özer, Hümeysa Esim, Yaprak Varlık, Beyzanur Ayvaz, Gayenur Arslanbaş, Zehra İrem Sezer, Vadede Zeynep Taylar, Büşra Ercan, Simge Yuğrcu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımlar Antrenörü Bektaş Durmaz yaptığı açıklamada," Alınan bu sonuçların ilçede voleybol sporuna olan ilgiyi attıracağına eminiz. Özellikle kızlarımızı spor ile buluşturabilecek ideal bir branş olan Voleybol'a yaptığımız yatırımlarını semeresini almaya başladık.Miniklerimiz maç oynadıkça performanslarını daha da üst seviyelere taşıyacak. Bütün yatırımlarımızı uzun vadede düşünmekteyiz. Ne kadar fazla kızımızı voleybol sporu ile buluşturabilirsek bundan mutlu bir şey olamaz" diye konuştu.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise yaptığı açıklamada Minikler Voleybol Ligi maçlarından gelen her galibiyet haberlerinin kendilerini ziyadesi ile memnun ettiğini söylerken," Voleybol Branşını emanet ettiğimiz Bektaş Durmaz Hocamız 2 yıllık süre zarfında o kadar fazla ilçe insanını voleybol sporu ile buluşturdu ki takdir etmemek mümkün değil. Hatta bu kış döneminde yoğun ilgi nedeni ile salonumuzda en fazla süre antrenman yapan branşımız voleybol oldu. Tabii ki yaşadığımız mutluluğumuzu katlayan olay ise erkek çocuk ve gençler için futbol branşında o kadar çok spor yapabilecekleri kulüp ve yaş kategorileri vardı ki, asıl mesel ilçedeki kız çocukları ve gençlerini spora yönlendirebilmek idi. Bunu başardığımız için elbette mutluyuz. Hem Voleybol ve Basketbol hem de diğer branşlarda bir hayli fazla kız sporcumuz bulunmakta." şeklinde konuştu.

BEYKOZ BELEDİYESİ GSK-MEDYA/İLETİŞİM

 

YORUMLAR...