Reklam
Reklam
Tepeüstü'nde randevusuz dönem başlayacak!

Tepeüstü'nde randevusuz dönem başlayacak!

Beykoz Devlet Hastanesi’nin Paşabahçe’deki merkezine yönelik talep yoğunluğu, Hastane yönetimini yeni çareler aramaya itiyor

Beykoz Devlet Hastanesi’nin Paşabahçe’deki merkezine yönelik talep oldukça yoğun seyrederken, Tepeüstü Hizmet Birimi’nde bunun tersine bir durum yaşanması, Hastane Yöneticisi Dr. Yaşar Çelik’in yerel basın mensuplarıyla bir araya gelmesine vesile oldu.

Tabii ki, ‘ randevu esas olmak kaydıyla!’

Dr. Yaşar Çelik, yaptığı açıklamada, Paşabahçe Hizmet Birimi’ne yönelik tercihin, burada görev yapan doktorları da, hastaları da olumsuz etkilediğini ifade etti. Dr. Yaşar Çelik, Paşabahçe ana binasındaki yoğunlaşmanın önüne geçmek üzere, üzerinde ‘ Tepeüstü Hizmet Binası’nda randevu esas olmak kaydıyla, randevusuz hasta bakılabileceğine’ dair mesajların yazılı bulunduğu afişlerin Beykoz geneline asılacağı açıklamasını yaptı.

Sırada daha uzun bekleme pahasına…

Vatandaşların Paşabahçe’de bulunan ana binayı tercih etmelerinin nedeninin, semt pazarının haftanın iki günü burada kuruluyor olmasından kaynaklanabileceğini belirten Dr. Yaşar Çelik, Paşabahçe’nin Tepeüstü’ne göre daha merkezi oluşunu da olası bir diğer neden olarak sıraladı. Dr. Çelik, vatandaşların daha uzun süre sırada bekleme pahasına, Paşabahçe’deki ana binayı tercih ettiğini, hatta – bazı istisnalar dışında- doktor tercihlerini dahi buna göre yaptıklarını söyledi.

Fizik Tedavi Bölümü’nün yatak kapasitesi arttırılıyor

Yerel basının, Beykoz Devlet Hastanesi ve genel sağlık sistemiyle ilgili çeşitli sorularını da yanıtlayan yönetici Dr. Yaşar Çelik, Tepeüstü’ndeki ek Hizmet Binası’nda akşam saat 22.00’ye kadar faaliyet göstermekte olan Fizik Tedavi Ünitesi’nin 12 adet olan yatak kapasitesinin 26’ya çıkartılacağını da belirterek, bunun hem Beykoz, hem de İstanbul’un önemli bir ihtiyacını karşılayacağını kaydetti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...