Reklam
Reklam
'Deniz Yıldız'ı ilk meyvelerini verdi

'Deniz Yıldız'ı ilk meyvelerini verdi

Özel eğitim gereksinimi olan gençlere yönelik Beykoz Kaymakamlığı tarafından faaliyete geçirilen 'Deniz Yıldız'ı projesi  ilk meyvelerini verdi

Beykoz Kaymakamlığı tarafından Kasım 2012 tarihinde faaliyete geçirilen projeyle, özel eğitim gereksinimi olan gençlerin sosyal hayata daha fazla katılımını sağlamak ve onları meslek sahibi yapmak için yürütülen proje ilk meyvelerini vermeye başladı. Projenin başladığı tarihten itibaren harekete geçen sinema atölyesi öğrencileri, çektikleri kısa filmlerinin ilk gösterimini 25 Mart’ta yapacak.

DENİZ YILDIZI PARLIYOR, GENÇLER SİNEMA SANATI İLE GELİŞİYOR

Proje faaliyetleri arasında yer alan‘Deniz Yıldızı Kısa Film Atölyesi’nde gençler sinema sanatı ile tanışıyor ve yeteneklerini ve yaratıcılıklarını kullanarak kısa film çekimleri yapıyorlar.  İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, İstanbul Sanayi Odası Vakfı’nın ortak olduğu ve Beykoz Kaymakamlığı’nın yürüttüğü proje, gençlerin istihdam olanaklarını geliştirmek, iş piyasası ve toplumun diğer dinamiklerine tanıtımını hedefliyor. Projenin başta özel eğitimciler olmak üzere sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden her bireyin desteğine ihtiyacı bulunuyor.

İLK TANITIM TOPLANTISI 25 MART’TA

Deniz Yıldızı Kısa Film Atölyesi, gençlerinin ilk kısa film çekimlerine yönelik gösterimin yapılacağı Tanıtım Toplantısı Beykoz Profesör Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde 25 Mart 2013 Pazartesi saat 14.30’da halkın katılımına açık olarak gerçekleşecek. Beykoz Belediye Başkanı, Beykoz Kaymakamı ve İstanbul Sanayi Odası Eğitim İhtisas Kurulu’nun katılacağı tanıtım toplantısı gelmek isteyen herkesi ağırlamaya hazır.

 

YORUMLAR...