Reklam
Reklam
Yaşlılara Saygı Haftası'nda Beykoz'a plaket

Yaşlılara Saygı Haftası'nda Beykoz'a plaket

İstanbul Darülaceze Müdürlüğü tarafından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve Çubuklu Muhtarı  Hüsnü Kolcu’ya plaket verildi.

İstanbul Darülaceze Müdürlüğü  “Geleneksel Yaşlılar Haftası” yemeği programında , İstanbul genelinde huzurevlerinde kalanlara maddi manevi destek veren ,hizmet götüren  kişi kurum ve kuruluşlara plaket takdimi yapıldı.

 “Yaşlılara Saygı  Haftası”  nedeni   İstanbul  Darülaceze Müdürlüğünce İBB Topkapı 1453 Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemekli plaket törenine Beykoz’dan İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş , Çubuklu Muhtarı  Hüsnü Kolcu, Çubuklu Cami imam-hatibi Muharrem Uzun, Göksu Peksimetçi Salihağa Camii imam-hatibi Rifat Kaya katıldı.

Ödül töreninde  “Örnek  komşu, Örnek Kamu Görevlisi, Darülaceze Gönüllüsü, Darülaceze Dostları” şeklinde kategorilere ayrılarak plaketleri takdim edildi. Programda Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ile Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu’ya plaket takdim edildi.

Müftü Demirtaş plaket takdiminde yaptığı konuşmada ; “İnsanoğlu  kainat sarayının sultanı bir varlıktır.Bu onuru insana bahşeden Yüce Rabbimizdir. İnsan, sevgiye ,şefkate ve her türlü ihtirama layık bir varlıktır. Yüce Allah, her bir insanı , şefkat teknesi mesabesinde olan ana rahimlerinde merhametle yoğurmuştur. İnsan bu anlamda nazenin bir varlıktır.Sevgiye,şefkate ve ilgiye muhtaçtır.Önce anne babamıza iyilikten başlayarak tüm insanlara merhametle muamele etmemiz gerekir.Rahmet peygamberi, büyüklerine saygı,küçüklerine sevgi göstermeyen bizden değildir, buyuruyor.Bizim medeniyetimiz sevgi medeniyetidir.Yüce Rabbimiz, kendi zatına merhameti ilke olarak yazmıştır.Tüm merhamet insanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Yaptığı iyiliklerden dolayı dua  dua alan ve birbirine dua eden  bir toplum olmak dileği ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUMLAR...