Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

2B'ler oldu İKİLEEE…

Müslümanların evliliklerinde gelin ve damadın arasında Mehir vardır. Mehir gelinin damat dan durumuna göre istediği maldır.

Bu da isteğe göre ödenir pesin istene bilir belli bir zaman verilebilir bunu gelin belirler 
Fakat buradaki puf nokta malın miktarıdır aslında gelin damadın mal durumuna göre ve onunla evlenmek isteğine bağlı olarak Mehir ister. Eğer damadın veremeyeceği bir Mehir isterse bu seni istemiyorum demektir.

Evet, İstanbul’un en fazla 2-B arazisi olan ve yıllarca bir umutla beklenen 2-B kanunu umut olmaktan kâbusa dönüştü. Yani Beykoz’da bu nikâh biraz zor kıyılır Beykozlu bu Mehir’i ödeyemez aslında kibarca sizi istemiyoruz deseydiniz hiç kimseyi umutlandırmasaydınız daha az yıkım olurdu siz nikâh masasında bıraktınız bu milleti.

Umutlandırarak ne hayaller kurdular bir bilseniz keşke bir aralarında gezseydiniz.

Ben bir tanesini yazıyım 

On beş senedir Levent’de ayni iş yerinde güvenlik olarak çalışıyor. Abisiyle beraber 420 m2 yerleri var yani 210m2 düşüyor. iki milyonu yatırdı ve yirmi ila otuz bin lira beklediği için gidiyor iş yerine yalvarıyor “bana çıkışımı verin tapumu alayım” diye uzun bir yalvarıştan sonra kabul ediyorlar. Neşeden uçuyordu… 

Bedeller açıklandı o düğün evi oldu cenaze evi. Bin 250 lira aylıkla bir üniversite, bir lise, birde ilk okul öğrencisi çocukları var. 80 bin lirayı ödeyebilecek bir matematikçi varsa herhâlde tezini verir. Yani kısaca bu nikâhı istemiyorlar. Beykoz’da bu Mehir’i bu insanlar zor öder, tabii ödeyecek çok insanda var yok değil fakat bunlar yalnız Beykoz’la nikâhlı değil daha bir çok nikâhları olduğu için sorun değil.

Fazla uzatmayada gerek yok fakat BEYKOZ ICIN 2-B KANUNU İKİLEEEE KANUNU OLDU..

Acil ameliyat olmazsa ilerisi iyi değil

Baktığımız zaman ülkemizde disardan gelen bir çok soydaşımıza devletimiz tarafından güzel imkânlar tanınırken zulüm gören ve Türkiye’ye sığınan Müslüman kardeşlerimize her turlu destek verirken bu insanları nasıl ve hangi akla uyarak görmezden geldiklerini anlamıyorum.

Birde emlakçılara sormuşlar yüksek rakamlar çıkmış falanda filan, sen onu benim külahıma anlat. Tokatköy deresinde istimlak yaparken emlakçı yok muydu burada büyük emlakçıların projesi var ve o yüzden kibarca lütfen deniliyor.

UNUTMAYIN umut olarak getirildiniz garibanın derdinden anlıyorsunuz diye geldiniz. Size Acarlar’dan oy çıkmadı, bu gece kondu lardan oy geldi ve bunlar seneye bu zaman size İKİLEEE demesin stiyorsanız bu halka göre bir bedel yapında evlerinde rahat bir uyku uyusunlar.

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...