Reklam
Reklam
Pancar Çorbası'nın sonuncusu AK Parti ile yapıldı

Pancar Çorbası'nın sonuncusu AK Parti ile yapıldı

Beykozlu Giresunlular Derneği “Pancar Çorbası Fikir Kulübü” etkinliğinin sonuncusunu  AK Parti ile gerçekleştirdi.

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin hayata geçirdiği ve 18. yapılan “Pancar Çorbası Fikir Kulübü”nün son  konuğu ve konuşmacısı Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve yönetim Kurulu Üyeleri oldu.

Pancar Çorbası, Yoğurt ve Mısır Ekmeğinden oluşan menü ile derneğe gelen misafirlere akşam yemeği ikramı yapıldı.  Çorbalar içildikten sonra Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk gecenin sunumunu gerçekleştirdi. Öztürk, bu akşamki etkinlik ile Pancar Çorbası Fikir Kulübü etkinliğinin sona erdiğini, bu etkinliğin 27 Nisan’da Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde bir sempozyum finalinin yapılacağını söyledi.

Daha sonra hoş geldiniz konuşması yapmak üzere kürsüye gelen Dernek Başkanı Hasan Karakaya konuşmasına espiriyle başladı. Karakaya “şimdi konuşmaya bir şey kalmadı, her şeyi İsmail Bey söyledi” espirisi salonda tebessümlere yol açtı.

Pancar Çorbası Fikir Kulübü etkinliği sona erdi

Dernek Başkanı Hasan Karakaya konuşmasında, Herşeyi söz verdikleri gibi götürdüklerini ve Beykoz’da etkin dernekçilik yaptıklarını söyledi.  Standart bildik dernekçiliğin ötesinde, üreten, katkı sağlayan dernek olmaya özen gösterdiklerini ifade eden Hasan Karakaya bunu da başardıklarının altını çizdi. Beykozlu Giresunlular Derneğinin gerektiği yerde Beykoz ve Beykozlu için konuştuğunu, konuştukları ile de gündem yarattıklarını, derneğin bir veya birkaç kez etkinlik değil, sürekli etkinlik yapması gerektiğini söylediklerini, bunu da yaptıkları çalışmalar ile başardıklarını söyledi

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Adem Sefer konuşmasında şunlara değindi.

Pancar Çorbası Fikir Kulübünü oluşturduğunuz için teşekkür ediyorum

Ben Giresunlular derneğini önemsiyorum. Yaptığınız başarılı çalışmalardan dolayı da sizleri kutluyorum. Ben ve ekibim bu akşam sizlerleyiz. Bu toplumda yıllardır tabela dernekçiliği yapılıyordu. Bu anlayışı Giresunlular Derneği kırdı ve örnek bir STK olmayı ortaya koydu.

Ak Parti Halkın ihtiyacından doğdu

Ak Parti halkın ihtiyacından doğmuştur. Ve bu ihtiyaç ile iktidar olmuş ve ülkeyi yönetmektedir. Şükürler olsun ki bu iktidar halkın sorunlarını çözüyor. Türkiye’yi hasta adam konumundan çıkarmıştır. Sıcak gündem olduğu için ifade etmeden geçemiyeceğim. Sayın Başbakanımız olayın başından beri ortaya koyduğu irade ile İsrail’in ülkemizden özür dilemesini sağlamıştır. Arkasında Amerika gibi bir devletin olduğu İsrail’e özür diletmek bir zaferdir.  

Hepimiz 2B gemisinin içindeyiz

Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer 2B konusuna da değinerek şunları söyledi: Hepimiz 2B gemisinin içindeyiz. Bazı kesimler bize işgalci diyorlar ama, Beykoz’u Beykoz yapan da o işgalci diye nitelendirilen hemşehrilerimizdir.  Hükümetimiz bu sorunu çözmüştür. Yasa çıkmış, bölgenin fiyatlarıda kademeli olarak açıklanmaktadır. 


Bölge halkımız ön başvurularını yapmıştır. Satış işlemleri de 6 ay içinde gerçekleştirilecektir.  
2b konusunda gelinen noktada Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Gelinen nokta da katkıları çok büyüktür.

Toplantıya vatandaşların İlçe Başkanı  Adem Sefer’in 2B konusunda yaptığı açıklamalardan tatmin olmadığı gözlendi. Vatandaşlar 9 mahallede uygulanacak olduğu söylenen özel proje konusunda yeterli tatmin edici açıklamalar yapılmadığını bu konuda kuşku ve sıkıntı içinde oldukları serzenişinde bulundular.

Beykoz’un geleceği sanayide değil, eğitim, turizm  ve sağlık yatırımlarındadır.

İlçe Başkanı Adem Sefer  konuşmasının bir bölümünü de Beykoz’un kalkınmasına ayırdı. 
Beykoz’da fabrikaların kapandığını, artık bir daha da olmayacağını söyleyen Sefer; Beykoz’lu geleceğini eğitimde, sağlıkta ve turizmde yapılacak yatırımlarda bulacağını kaydetti. Bölgeye Türk-Alman Üniversitesi , Medipol Üniversitesi ve Hastanesi yapıldığını söyleyen Adem Sefer buralarda Beykoz’luların istihtam edileceğini söyledi. 
Öte yandan Riva’da yapılacak olan proje ve turizm yatırımlarının Beykoz’u kalkındıracağını ve geliştireceğini  ifade etti.

Toplantıda  Adem Sefer’e son soruyu Dernek Başkanımız Hasan Karakaya yöneltti. Karakaya yerelden genele iktidarın her noktasında güçlü bir şekilde var olan Ak Parti, Beykoz’a musallat olan şu SİT kurulunu neden kaldıramadığını sordu.

İlçe Başkanı Adem Sefer’de cevaben; Bazı kamu kurum ve kuruluşların halen var olması gerekliliğinin olduğunu söyledi.

 

YORUMLAR...