Reklam
Reklam
Halk Eğitim Merkezi'nden 'Gönül şarkıları'

Halk Eğitim Merkezi'nden 'Gönül şarkıları'

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Türk Sanat Müziği konserine ilgi büyüktü!

Beykoz Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Türk Sanat Müziği “ Gönül şarkıları” konserine ilgi büyüktü! Konser, yoğun bir katılım altında gerçekleşti. Misafirlerine Türk Sanat Müziği’nin sevilen parçalarından oluşan bir konser sunan Halk Eğitim Merkezi öğrencileri, izleyenlerinden bol alkış aldı!

Katılım yoğundu!

Prf. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi, Fevzi Çakmak Lisesi Müdürü Selçuk Göksu, Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Ahmet Kahraman, OFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe ve Yönetim Kurulu üyesi Nuray Ak, Anadoluhisarı İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Adnan Güner, Beykoz Soroptimist Derneği Başkanı Emine Jale Önenç, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Beykoz Belediyesi Halk Oyunları Eğitmeni Bayram Yıldız, CHP Beykoz Belediyesi Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün ile çok sayıda davetli katıldı.

Beycan Kal: Sanat Müziği bize özveriyi aşılıyor

Sunumu Müjde Çapraz tarafından yapılan konser öncesinde bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Beycan Kal, katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür ederek, “ Bu gece ruhumuzu dinlendireceğiz. Sanat Müziği bize aşkı, sevgiyi, hasreti ve özveriyi aşılıyor; bizi bu akşam geçmişe götürecek” dedi. Beycan Kal, katkılarından dolayı Beykoz Belediyesi’ne de teşekkürlerini sundu.

Uşşak Makamı’nda eserler

Konsere yaylı tambur ile eşlik eden Şef Mehmet Ünal yönetimindeki Beykoz Halk Eğitim Merkezi korosu, Uşşak makamında beraber ve solo eserler seslendirdi.

Konserin ilk şarkısı, Şerif İçli’nin “ Gözlerin hayran bakarmış” isimli bestesi oldu. Konser sololarını oluşturan eserler ve bu eserleri yorumlayalar ise şu şekildeydi:

Bir tatlı tebessümün bin vuslata bedeldir (solist: Sevim Güler), Her mevsim içimden gelir geçersin (solist: Ziynet Sertoğlu), Bir gönül hikâyesi anlatırdı gözlerin (solist: Leyla Karakaş), Benzemez kimse sana (düet: Mehmet Ünal & Elif Karayel), Gün gelir de beni unutursun demiştim (solist: Kadriye Aydın), Niçin baktın bana öyle ( Zübeyde Doğan), Canımın Yoldaşı ol ( solist: Vahide Yalınca), Selam vermeden gelir geçersin (solist: Zeynep Bacak), Gönlüme gir doğ güneşim (solist: Mediha Taşer), Seninle doğan güldür bu gönül ( solist: Banu Erdem), Zulmetle Ayrılık (solist: A. Ruhi Tekin), Ne bir çiçek koparmıştım (solist: Arzu İleri).

Konsere eşlik eden saz sanatçıları şu isimlerden oluştu:

Kadriye Aydın (ritm), Yener Sabahattin Soytürk (ritm), Bahadır Kaykoç (ritm), Mehmet Sertoğlu (ud), Fatih Ertaş (kanun), Şevket Ejder ( bağlama), Can Tiner (ud), Ahmet Avşar (ney), Ali Yıldız (klarnet), Mehmet Ünal (yaylı tanbur), Gökhan Faruk Ünal ( viyolonsel).

Halk Eğitim Merkezleri Festivaline katılacaklar

Konserin sonunda sahneye çıkan Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Beycan Kal, bünyelerinde faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun önümüzdeki günlerde yapılacak olan ve İstanbul’un 39 ilçesinde faaliyet gösteren halk eğitim merkezlerinin katılımlarıyla gerçekleşen “ 2013 İstanbul Halk Eğitim Merkezleri Festivali (HEMFEST)”e iştirak edeceğini duyurdu.

Necla Çağlayan: Halk Eğitim’e gelin!

Konsere davetli olarak katılan ve geceden oldukça keyif aldığı gözlenen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan da, konserin sonunda yaptığı konuşmada, tüm vatandaşları Halk Eğitim merkezlerinde verilmekte olan eğitimlere katılmaya davet etti.

Eğlenceli gece, bolca çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...