Reklam
Beykoz'da jammerlı hırsızlık

Beykoz'da jammerlı hırsızlık

Jammer adı verilen sinyal kesici cihazla lüks araçların içerisinden hırsızlık yapan 2 kişi yakayı ele verdi.                                                          

Beykoz'da, sinyal kesici cihazla kapılarının kilitlenmesini engelleyerek otomobil içerisinden hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi. İki zanlının yaptıkları hırsızlık anı, suç mahallinin hemen yanındaki bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

 

Beykoz'da 4 Ekim 2010 tarihinde park halindeki bir otomobilden elektronik eşyalar çalındığı şikayeti üzerine Oto Hırsızlık Büro Amirliği bünyesinde soruşturma başlatıldı. Polis ekiplerinin olayla ilgili yaptığı çalışma sırasında çevredeki iş yerlerinin güvenlik kamera kayıtları incelendi. İncelemede, söz konusu otomobilden yapılan hırsızlık anının bir iş yerinin güvenlik kameralarına saniye kaydedildiği ortaya çıktı.

Görüntülerde, iki zanlının önce otomobilin etrafında geziyor. Ardından otomobilin içerisine giriyorlar. Otomobilden çıkan iki kişi olay yerinden uzaklaşıyor. Bu görüntülerdeki kişilerden biri ekiplere tanıdık geldi. Bir ay önce yine aynı suçtan yakalanan Erdin C.'nin (33) bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine Erdinç C. Tekrar yakalanarak sorgulandı. Erdinç C.'nin otomobilin park edildiği sırada ellerindeki sinyal kesici jammer ile kilitlenmesini önlediklerini ardından hırsızlık yaptıklarını itiraf eti. Erdinç C., görüntülerdeki diğer kişinin akrabası Mehmet K.(33) olduğunu söyledi. Bunun üzerine suç ortağı olan Mehmet K. de gözaltına alındı.

İki zanlının da evinde yapılan aramalarda bir miktar esrar ve jammer diye bilinen sinyal kesici ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan iki zanlı Beykoz Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUMLAR...