Reklam
Cübbeli Ahmet Hoca Giresunluları ziyaret etti

Cübbeli Ahmet Hoca Giresunluları ziyaret etti

Cübbeli Ahmet Hoca (Ahmet Mahmut Ünlü), Beykozlu Giresunlular Derneğini  ziyaret ederek hemşehrileriyle birlikte oldu.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Giresun Görele’li Ahmet Mahmut Ünlü, Beykozlu Giresunlular Derneğini  ziyaret ederek hemşehrileriyle birlikte oldu. Ahmet Mahmut Ünlü’nün  geleceğini haber alan birçok vatandaş Hocayı yakından görmek ve sohbetini dinlemek için  toplantıya yoğun katılım gösterdi.

Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk’ün sunumunu gerçekleştirdiği ziyaret toplantısında Dernek Başkanı  Hasan Karakaya hoş geldiniz konuşması yanında Hocaefendiyi bilgilendirmek amacıyla Beykozlu Giresunlular Derneğinin çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Daha sonra Ahmet Mahmut Ünlü Hoca oturduğu yerden katılımcılara hitap etti.  Cübbeli Ahmet Hoca sözlerine,  bu çatı altında bulunan herkese ve  geçmişlerine  dua ettiğini söyleyerek başladı.

Dernek başkanını dikkatle dinlediğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, derneğin çok güzel hizmetler ürettiğinin altını çizerek, gördüm ki bu dernek güzel işler üretiyor. Yardımlaşma yapıyor, eğitim işleri yapıyor, eğlence de yapıyor. Bunlar zaten dinimizin emrettiği şeyler. Dinimiz ölçülü olmak kaydıyla eğlenmeyi de emrediyor. Onun için ben bu derneği ve yöneticilerini tebrik ediyorum.  Zaten Başkan demek hizmetkar demektir. Öyleyse bu derneğin başkanı da yöneticileri de hemşehrilerine ve halka hizmet etmek zorundadır.

Cübbeli Ahmet Hoca konuşmasında “Bu derneğin uzun yıllardır iftar çadırı kurduğunu ve çok sayıda insanlara iftar yemeği verdiğini öğrendim. Bundan daha büyük hayır olur mu?” diyerek yöneticileri tebrik etti.  Cübbeli Ahmet Hoca kendisinin yapabilecekleri şeylerin sınırlı olduğunu, davet olduğu zaman kendisinin de müsait olması durumunda bu derneğe kendi ölçüsünde katkı vereceğini söyledi.

Hocaefendi konuşmasının bir bölümünde  kendisinin Giresun’un Görele İlçesinin Yeğenli köyünden olduğunu, orada aile büyüklerinin mezarları bulunduğunu  fırsat buldukça da o mezarları ve memleketini ziyaret ettiğini söyledi.

 Kendisinin Fatih doğumlu olduğunu, babasının Kasımpaşa’da tersanede çalıştığını söyleyen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca  espiriyle karışık her şeyin aslına rucu ettiğini, kendisinin de Giresun Göreleli olduğunu tekrar  hatırlatarak, bugün de Beykoz Görele’de oturduğunu ifade etti. 

Cübbeli Ahmet Hocanın Derneği  ziyareti vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Birçok vatandaşın cep telefonlarıyla fotoğraf çektikleri ve video kaydı aldıkları gözlendi.  Fırsat bulabilen katılımcılar Hocaefendinin elini öptü, bazıları ise birlikte fotoğraf çektirme uğraşısı içine girdiler.

Ahmet Mahmut Ünlü hoca derneğimizden ayrılırken bu ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu, Dernek Başkanı ve Yöneticilerine teşekkür ettiğini ifade etti.

YORUMLAR...