Reklam
Reklam
Osmanlı tokadı yerine, Beykoz tekmesi!

Osmanlı tokadı yerine, Beykoz tekmesi!

Saadet Partisi Beykoz Teşkilatı, açıklanan 2B rayiç fiyatlarına tepkisini, fener alayı ve Mehteran eşliğinde yaptığı yürüyüş ile gösterdi

Saadet Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı, açıklanan 2B rayiç fiyatlarına tepkisini, fener alayı ve Mehteran eşliğinde yaptığı yürüyüş sonrasındaki basın açıklamasıyla gösterdi. Konuşmasında sık sık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen İlçe Başkanı Burhan Öz, konuşmasında,  “ Osmanlı tokadı” deyiminden yola çıkarak, Ak Parti iktidarına uyarıda bulundu: “ Yakında, Osmanlı tokadının yerini Beykozlu’nun tekmesi alacak!”

Mehteran ekibinin arkasındaki fener alayı!

Onçeşmeler Meydanı’nda toplanan partililere Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ve Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün de eşlik etti. Saadet Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin misafirleri arasında, İl Yöneticisi Şeref Kaçmaz, SP Üsküdar İlçe Başkanı Erol Belen ve av. Cabir Soylu da vardı.  

Bir fener alayı oluşturarak, Mehteran takımının ardından Belediye Başkanlık binasının önüne doğru yürüyüşe geçen partililerin trafiği aksatmamaya oldukça özen gösterdikleri gözlerden kaçmadı. Bir kısım partili, yürüyüş boyunca meşale taşırken, diğer bir kısım da parti amblemlerindeki ay- yıldızın simgesi olmak üzere, ellerinde ay ve yıldız taşıdı. 

Burhan Öz: Ey Başbakan, orada nasıl oturuyorsun?

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kontrolü altında gerçekleşen yürüyüş, Beykoz Belediye Başkanlığı binası önünde son buldu. İlçe Başkanı Burhan Öz, burada basın açıklamasını yaptı. 2B konusunda, aynı meydanda daha önce gerek Muhtarlar Derneği, gerekse CHP tarafından yapılmış bulunan mitinglere gönderme yapan İlçe Başkanı Burhan Öz,  söz konusu tüm bu çalışmaların “ Beykoz’un üstüne kâbus gibi çöken 2B rayiç bedelini yerle bir edeceği” yorumunda bulundu. .

Ey yöneticiler! Siz hangi marka gözlük takıyorsunuz?

Öz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Biz, işgalci değiliz. Biz, herhangi bir şekilde menfaat peşinde değiliz. Biz, Beykozluyuz, Beykoz’da yaşadık; Beykoz’da ölmek istiyoruz. İnşallah bunlar için mücadele ediyoruz. Şimdi biz muhataplarımıza, bize bu Yasa’yı dayatanlara diyoruz ki, bu rayiç bedel ile 2B Yasası’nı bayramdan zindana çevirenlere şöyle sesleniyoruz: Ey yöneticiler! Siz, hangi marka gözlük takıyorsunuz? Sizin taktığınız gözlüğün markası rant mı? Bu gözlük ile nereye bakarsanız, bakın; o rant gözlükleriyle Beykoz’u göremezsiniz. Beykoz’un halk gözlüğü var. Beykoz’un gözünden bakın çünkü o rant gözlüğüyle Beykoz’un halini göremezsiniz. Çıkart o gözlüğü! Yetkililer, size sesleniyoruz! Beykoz halkının gözlüğünü takın!”

2A ile geldiniz, 2B ile gidersiniz!

“ Kulaklarınızdaki o kulaklıklar hangi marka? Rant markası mı? O kulaklıkları da çıkartın, halk markasını takın. Bu milletin, Beykoz halkının sesini işte o zaman tam manasıyla duyacaksınız. 2B’de eğer değişiklik yapmaz iseniz, Beykoz, sizin hakkınızda hüküm verecek. Beykoz sizin hakkınızdaki kararını düşünecek ve işte şurada yazdığı gibi, 2A ile geldiniz, 2B ile gidersiniz!

Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer bu sözümü iyi dinlesin!

“ Beykoz’un üzerine bir yıldır kâbus gibi çöken bu rayiç bedele ve bu rayiç bedel için yapılan çalışmalara sizin cevabınızın ne kadar hafife alındığını görüyorum. Geçen hafta Beykoz’dan bir heyet Ankara’ya Meclis’e gitti. Allah razı olsun diyoruz gidenlerden. Ak Parti İlçe Başkanı Adem Sefer bu sözümü iyi dinlesin! Muhtarlarımız ile beraber Ankara’ya gittiler ama döndüklerinde basından ve oraya giden bazı yetkili kardeşlerimiz ile görüştüğümüzde, şu talihsiz açıklamayı duyduk. Gelen kardeşlerimiz; ‘ Başbakan’ın açıklanan bu 2B Yasası’ndaki rayiç bedellerden haberi yokmuş’ dediler.

Sağır Sultan duydu, bizim başbakanımız duymamış!

Bu sözleri, kalabalık tarafından yuhalanan ve İlçe Başkanı Burhan Öz, konuşmasına şöyle devam etti: “ Allah aşkına, böyle bir şey olabilir mi? Hani, bir söz var ya, ‘Sağır Sultan duydu!’ Bizim Başbakanımız duymamış! Eğer bu yanlış bir açıklama ise, lütfen çok çabuk düzeltsinler! Yoksa, özrü kabahatinden büyük bir durum yaşanmıştır.”

Bunu rantçılar mı dayatıyor sayın Başbakan?

İlçe Başkanı Öz, konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da seslendi: “ Sayın Başbakan, kimler o zaman duyuyor bunları? Kimler o zaman biliyor bunları? Kimler karar veriyor? Siz buna yetkili değilseniz, bunları Allah aşkına Beykozlu’ya ve 2B Yasası’ndan muzdarip olan milyonlarca kardeşimize kimler dayatıyor? Rantçılar mı dayatıyor sayın Başbakan? Bu konuda açıklama bekliyor Beykozlu. Eğer Başbakan duymamışsa, bu, tarihin en talihsiz anıdır. Eğer Başbakan bu Yasa’nın,  bu rayiç bedellerin farkında değilse, bu en talihsiz andır.”

Ey Başbakan, orada nasıl oturuyorsun?

“ Bu kadar hak olan bir olayda, siz Beykozlu’yu nasıl duymazdan gelirsiniz? Rantiyenin sesine geldiği zaman derhal duyuyorsunuz. TOKİ’nin isteklerine geldiği zaman derhal duyuyorsunuz. Marina isteklerine geldiği zaman derhal duyuyorsunuz da, Beykozlu’nun hakkı olan bu rayiç bedeldeki zulme haykırışları, feryatları, muhtarlarımızın feryadını, STK’larımızın feryadını, dedelerimizin, evlatlarımızın feryadını nasıl ‘ duymadım’ diyebiliyorsun? Ey Başbakan, orada nasıl oturuyorsun?”

Osmanlı tokadı yerine, Beykozlu’nun tekmesi

“ İnsaf sahibi olan yöneticilere Beykoz’un meydanından sesleniyorum! Bu rayiç bedeli alın, nereye isterseniz getirin ama Beykoz’a emlak değerinde, Beykozlu’nun alacağı bir yasa ile gelin! Bakın göreceksiniz, bu onurlu, bu haysiyetli, bu şerefli Beykozlular, sizi tek tek alınlarınızdan öpecekler. Yoksa dünyaya yeni bir söz hâkim olacak. Bakın, burada iddia ediyorum, dünya yeni bir olay ile tanışacak. Bilirsiniz, Osmanlı’nın bir tokadı vardır. Osmanlı’nın tokadının yerini, yakında Beykozlu’nun tekmesi alacak; sizi yerinizden edecek.”

Beykozlu çok mu şey istiyor?

“ Beykozlu çok şey mi istedi sizden? Oy istediniz, verdi. Zaman istediniz, verdi. Her istediğinizi yaptı. Beykozlu onuruyla, haysiyetiyle, izzetiyle hak ettiği yerde oturmak istiyor. Eğer bunun içinde çok az miktarda rantçı varsa, gelin birlikte ayıklayalım, hakkı olanın hakkını verelim. Rantçı olanın rantını da kafasına geçirelim. Beykozlu bunu diyor, çok şey mi istiyor?”

Sözümüz söz…

“ Biz SP olarak sizlere söz veriyoruz ve diyoruz ki; sözümüz söz! Beykozlu Beykozluluğuyla onur duyacak. Sözümüz söz; Beykoz, Beykozluların olacak.”

Cavit Gül: ‘ Fiyatlarda yanlışlık var ise düzelteceğiz’ dediler!

Saadet Partililerin, “ Beykoz sizinle gurur duyuyor” sloganları altında, İlçe Başkanı Burhan Öz’ün ardından söz alan Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ise, geçtiğimiz günlerde T.B.M.M’ne yaptıkları seyahate değinerek, söz konusu ziyaretlerinde ilgili bakanlıklar ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile görüştüklerini ifade etti.

Burada, yetkililere, söz konusu rayiç bedelleri neye göre tespit ettikleri sorusunu yönelttiklerini kaydeden Muhtarlar Derneği Başkanı, internet ve emlakçılardan telefonla alınmak suretiyle 2B arazi fiyatlarının belirlendiğini öğrendiklerini kaydetti.

Bize bu konuda söz verdiler

Gül, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “ Bize bu konuda söz verdiler. ‘ Bu fiyatlarda bir yanlışlık var ise, biz bunları düzelteceğiz’ dediler. Biz, fiyatların emlak değeri üzerinden olmasını canı gönülden istiyoruz.”

Atılan sloganlara gelince…

Yürüyüş sırasında atılan sloganlar ise şunlar oldu: “ Beykoz bizimdir bizim kalacak”            “ Saadet gelecek, zulüm bitecek” “ Bir hilal, beş yıldız; iktidara hazırız” “ Hükümet şaşırma, sabrımızı taşırma!” “ Saadet gelecek, dertler bitecek.”

Saadet Partililer, yapılan konuşmaların ardından ise, Mehteran’ın çaldığı marşlar eşliğinde Belediye Meydanı önünden dağıldılar.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...