Reklam
Reklam
Çanakkale Şehitlik ziyaretleri devam ediyor

Çanakkale Şehitlik ziyaretleri devam ediyor

Beykoz Belediyesi’nin Çanakkale Zaferleri’nin tarihteki önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği gezilere bu güne kadar 40 bin ilçe sakini iştirak etti.

Tarihin en şanlı destanlarının yazıldığı Çanakkale Yarımadası’na vefa ziyaretleri devam ediyor,  ilçe sakinleri tarihin seyrini değiştiren olayların ve en çetin muharebelerin yaşandığı toprakları görüyor.

Beykoz Belediyesi’nin Çanakkale Zaferleri’nin tarihteki önemine dikkat çekmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlediği gezilere bu güne kadar 40 bin ilçe sakini iştirak etti.

4 yıldan bu yana Çanakkale Yarımadası’na her yıl tarih ve vefa ziyaretleri düzenleyen Beykoz Belediyesi, Nisan ayı boyunca haftanın 6 günü tarihi yarımadaya seferler düzenliyor.

Azim, İman ve Kararlılığın Eseri

Bu ziyaretlere katılan 7’den 70’e tüm ilçe sakinleri, her karışı şehitlerimizin kanıyla boyanan topraklarda azim, iman ve kararlılığın eseri olan zaferin manevi havasını teneffüs ediyor.   

Rehberler eşliğinde her biri farklı bir kahramanlık öyküsünü barındıran şehitliklerde atalarımız için hayır duaları ediliyor, bu ziyaretler vesilesiyle yeniden hatırlanan fedakarlıklar yüreklere dokunuyor.   

Türk ve itilaf devletlerinden olmak üzere 500 bin askerin hayatını kaybettiği Çanakkale’de  uzak diyarlardan gelerek savaşa katılan Avustralyalı, İngiliz, Fransız ve Anzak askerlerinin anıtları da bulunuyor.  

 

YORUMLAR...