Reklam
Reklam
Ali Emanet, Beykozlu muharip gazilere konuştu!

Ali Emanet, Beykozlu muharip gazilere konuştu!

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykozlu muharip gazileri ağırladı. Kıbrıs gazileri, sorunlarını MHP İlçe yönetimiyle paylaştılar

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykozlu muharip gazileri ağırladı. Kıbrıs gazileri, sorunlarını MHP İlçe yönetimiyle paylaştılar.

Beykozlu Kıbrıs gazileri…

Beykozlu muharip gaziler Ahmet Öztürk, Turan Çubuk, Murat Şahin, Hüseyin Şen, Mevlüt Yavuz, Cengiz Şenol ve Akay Nayır, kendisi de bir İncirköylü olan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Anadolu Yakası Pendik Şubesi Başkanı Sefa Altunparlar ile birlikte, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın Kavacık’ta bulunan merkezine bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler.

Beykozlu muharip gazilerin ziyaretinde, emekli olan ve olmayan muharip gaziler arasındaki şeref aylığı farkı, muharip gazilerin bağlı oldukları ayrı bir bakanlığın bulunmayışı, ‘barış süreci’ müzakereleri gibi  çeşitli konular gündeme geldi. Şube Başkanı Altunparlar, tüm çabalarına rağmen Beykoz’da halen bir büro kuramamış olmalarını eleştirirken, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Ali Emanet de, “ Çanakkale Zaferi” bağlamında, “barış süreci”ne sert göndermeler yaptı.

Sefa Altunparlar: 9 yıldır Beykoz’da büro açmak için uğraşıyoruz!

Bünyesinde 2 bin civarında muharip gazi üyesi bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Anadolu Yakası Pendik Şubesi Başkanı Sefa Altunparlar, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet’in yaptığı kısa selamlama konuşmasının ardından söz alarak, Milliyetçi Hareket Partisi’nin, muharip gaziler konusunda her zaman hassas davranan bir parti olduğu hatırlatmasında bulundu.

İlçe Başkanı Ali Emanet ve yönetimine; ziyaretlerine ev sahipliği yapmalarından ötürü teşekkürlerini sunan Anadolu Yakası Şube Başkanı, son bir düzenlemeyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde oluşturulan bir genel müdürlüğe bağlandıklarını hatırlatarak, ancak kendilerinin kurulacak bir Gazi Bakanlığı’na ya da Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bir Gazi Müsteşarlığı’na bağlanma yönünde talepleri olduğuna işaret etti.

Beykoz’da 9 yıldan bu yana büro açmaya çalışıyorlar

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Anadolu Yakası Şubesi olarak, 150 adet muharip gazisi bulunan Beykoz’da 9 yıldan bu yana büro açma yönünde gayret gösterdiklerini, ancak bu konuda yıllardır bir çaba içinde olmalarına rağmen, bu yöndeki taleplerine gerek Beykoz Belediye Başkanlığı, gerekse Kaymakamlık tarafından ne olumlu, ne de olumsuz bir cevap verildiğini ifade eden Şube Başkanı Altunpınarlar, böyle bir büronun varlığının, Beykozlu üyeler arasında iletişimin ve bilgi alışverişinin daha sağlıklı şekilde gerçekleşmesine katkı sağlayacağını kaydetti.

Gazilerin tören kıyafeti yok!

Muharip gaziler olarak, ulusal bayram ve törenlerde giyecekleri tören kıyafetlerinin de olmadığına işaret eden Dernek Başkanı, “ bu çok önemlidir” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden madalyalar geliyor!

Bugüne kadar, muharip gazilerin - devlet tarafından verilmemiş olması dolayısıyla-  madalyalarını askerlik şubelerinden para vererek aldıklarını kaydeden Altunpınarlar, yaptığı bilgilendirmede, Kıbrıs gazilerine hediye edilmek üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından hazırlanan gazi madalyalarının ileriki günlerde Türkiye’ye gönderilerek, sahiplerine teslim edileceğini söyledi. Sefa Altunpınarlar, “ madalya meselesi bu şekilde çözülecek” açıklamasında bulundu.

Ali Emanet: Beş torba kömür, bir torba kumanya Türk milletini teslim aldı!

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet ise, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Bizim görebildiğimiz kadarıyla emekli gaziler ile emekli olmayanlar arasında bir şeref aylığı farkı var. Bir gazi, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli maaşı almıyor veya çalışmıyor ise, aldığı şeref aylığı 720 TL. Ancak çalışıyor ise veya herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli maaşı alıyor ise, bu aylık 450 TL. Yani, emekli maaşı var diye, ya da çalışıyor diye şeref aylığı düşük. Bu, bir sefer hakkaniyete ve aylığın ‘şeref’ şeklindeki adına uymuyor.  Gazilik, çok ulvi bir mertebedir.”

Birden fazla yerden maaş alan kamu görevlileri var!

“ Birden fazla yerden maaş alan kamu görevlileri görüyoruz. Çok da yüksek maaşlar alıyorlar Onlara hak da, vatan için, millet için canını ortaya koymuş, can pazarında kelle koltukta görevini yapmış gaziler için mi çok? Bir gazi, hiçbir yerde çalışmıyorsa veya bir sosyal güvencesi yoksa bu 720 TL yine az! Bu vatanın topraklarını savunan, kan döken, vücudunun herhangi bir azasını kaybeden gazilerimizin hak ettikleri itibarı gördükleri tartışılır. Bu eksikliğin bir an önce giderilmesi lâzım.”

Belediye başkanları bir de huzur hakları alıyorlar

“ Belediye Başkanı, Belediye Başkanı maaşını alıyor; belediyenin diğer kurumlarından da pay alıyor. Yani, 8- 10 bin TL maaş, bir belediye başkanına yetmiyor, oralardan pay alıyor.‘ Almıyorum!’ diyeni de göremedik bu zamana kadar! Eline geçen, eline geçeni cebine atıyor. Bu haksızlık. Birkaç yerden böyle maaş alan, huzur hakkı alan kamu yöneticileri var.”

 Utanmasalar, bu müzakereleri Edirnekapı Şehitliği’nde yaparlar!

“ Yönetenlerin bir kısmı gazilik ve şehitlik makamının ne kadar yüce olduğunu fark ediyorlar mı? Bana göre, etmiyorlar. Bu hamaset nutuklarıyla olmuyor. Bugün tutturdular bir ‘barış süreci!’diye. Bu kelimeyi kullanmaya insanın dili varmıyor. Ne barış süreci? Ben şunu da iddia ediyorum: Eğer utanmasalar, bunlar bu ‘süreç’ ile ilgili müzakereleri Edirnekapı Şehitliği’nde yaparlar! Bunu iddia ediyorum. Buna başka bir kılıf uydurur, orada yaparlar. Türk milletinin bekasıyla adeta alay ediyorlar.”

En modern orduların Çanakkale’de yapamadığını beş torba kömür başardı!

“ Vatandaşlarımızın eksiği şurada: Şimdi bu şeref aylığı konusunda bir düzeltme yapılsa, bazı gazi arkadaşlarımız, giderler (Ak Parti’ye) oy verirler! Bu iş bu kadar ucuz olmamalı. Dün Çanakkale’de bizi boğmaya gelenler, Türk milletini topyekün teslim almaya gelenler, bunu dünyanın en modern donanmalarıyla başaramadılar. Ama günümüzde bir şey başardı bunu: Beş torba kömür, bir torba kumanya! En büyük ordu, en büyük komutan meğerse bunlarmış!  Beş torba kömür, bir torba kumanya Türk milletini teslim aldı.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...