Reklam
Reklam
Ünlü sanatçılar Beykozlu çocuklar için sahne aldı!

Ünlü sanatçılar Beykozlu çocuklar için sahne aldı!

Göksulu yardımseverler, Beykoz İş Okulu’na bir bilgisayar odası için kolları sıvadılar.

“ Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi”, ya da kamuoyunda daha çok bilinen adıyla “Beykoz İş Okulu”nda bir bilgisayar odası oluşturmak için kolları sıvayan Göksulu yardımseverler, bir yardım konseri organize ettiler. Konserde, ünlü söz yazarı ve besteci Zeki Güner, Beykozlu çocuklar için ücretsiz sahne aldı! Ünlü ses sanatçısı Reyhan Karaca’nın da katıldığı ve bir şarkı seslendirdiği konser, soğuk havaya rağmen amacına ulaştı!

Göksululu kadınlar, özel eğitim desteğine muhtaç Beykozlu çocukları bilgisayar odalarına kavuşturmak için düzenledikleri gecede oldukça mutluydular! Beykoz Güncel Haber, Göksu Evleri’ndeki yardım coşkusuna şahitlik etti!

Tiyatro oyuncusu Oya İnç ve Göksu Evleri’nde yaşayan Beykozlular, açık havada düzenlenen konseri, soğuk havaya rağmen, sonuna kadar takip ettiler.

Göksulu Hayvan Severler Grubu ile TURYAP Anadoluhisarı el ele!

20 Nisan Cumartesi akşamı, Göksu Evleri Vakfı lokalinde düzenlenen yardım konseri etkinliği,  Beykoz kamuoyunun yakından tanıdığı Göksu Evleri Hayvan Severleri Grubu ile TURYAP Anadoluhisarı Temsilciliği işbirliğinde gerçekleşti. Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi ( Beykoz İş Okulu) için el ele veren kadınlar, başlattıkları ortak sorumluluk projesini tamamlamaya bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu dostları ve komşularıyla paylaştılar.

Göksulu yardımseverler, özel eğitim desteğine muhtaç öğrencilerin, okullarının eksiği olan bilgisayar odası ihtiyacını karşılamak amacıyla bir yardım konseri düzenledi. Sattıkları biletlerden elde ettikleri geliri ve ayrıca konser sırasında topladıkları bağışları söz konusu bu bilgisayar sınıfı için kullanacak olan kadınlar, gecede elde ettikleri hâsılattan oldukça memnun kaldı! Sıra, bilgisayar sınıfı için okulda gerekli çalışmaları başlatmaya geldi!

Beykoz Güncel Haber, her adımı takip ediyor!

Beykoz Güncel Haber, daha önce yaptığı çeşitli haberler ile hem Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni Beykoz kamuoyuna geniş bir şekilde tanıtmış, hem de Göksu Evleri  Hayvan Severleri Grubu ile TURYAP Anadoluhisarı Temsilciliği’nin söz konusu eğitim merkezine daha önce gerçekleştirdikleri ziyaret konusunda bilgilendirmelerde bulunmuştu.

Bilgisayar odası için geri sayım başladı!

Göksulu kadınların yardım seferberliğinin şu an itibariyle son adımı, düzenlenen bu yardım konseri oldu. Şimdi sıra, elde edilen paralar ile 11 kişilik bir bilgisayar odası için okul içinde çalışmalara başlamaya geldi!

Ünlü söz yazarı ve besteci, Beykozlu çocuklar için sahne aldı!

Yardım konseri için “ ücretsiz” sahne alma önerisi kendisinden gelen ünlü söz yazarı ve besteci Zeki Güner, gecede, Ferhat Göçer’in sesiyle meşhur olan, sözleri ve bestesi kendisine ait “ Üzüm” isimli şarkısını da seslendirdi.

Güner’in hüzünlü şarkılarına eşlik eden Göksululular, hareketli parçalarda ise pisti boş bırakmadılar!

Yardım kutusu da dolaştırıldı

Konser akşamında ayrıca, bağışta bulunmak isteyen yardım severler için bir yardım kutusu da dolaştırıldı.

Yardım kutusunun üzerine Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ne ait fotoğrafların yapıştırılmış olduğu da gözlerden kaçmadı.

Zeki Güner: Kadınların gözlerindeki şevki görünce…

Yazdığı şarkı sözleri ve bestelediği eserler haricinde, sahne de almaya başlayan sanatçı Zeki Güner yaptığı konuşmada, geceye katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sosyal sorumluluk projesinin sahibi olan Göksulu kadınların, “ özel eğitim gören çocuklar için ellerini taşın altına koyduklarını” belirtti.

“ Onların gözündeki bu şevki görünce, ‘ ben de varım’ dedim” açıklamasında bulunan Güner, “ biz onlar için bir şey yapmak istesek de, aslında bu geceyi onlar bana armağan etti” şeklindeki sözleriyle de, geceye katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Reyhan Karaca da Beykozlu çocuklar için söyledi!

Zeki Güner tarafından sahneye davet edilen ünlü ses sanatçısı Reyhan Karaca, Güner’i tanımış olmaktan duyduğu memnuniyeti şu şekilde dile getirdi: “ Zeki, hayatımda kıskandığım yegâne insanlardan biri!”

Sanatçı Reyhan Karaca, yardım konserine katılmak suretiyle destek sağlayan Göksu Evleri sakinlerine de şu sözler ile teşekkür etti: “ Bu geceye herkes ufacık da olsa yardımda bulunduğu için teşekkür ederim!”

Ünlü sanatçı, daha sonra Zeki Güner’in ricasını kırmayarak, dinleyicilerin coşkulu katılımı altında, “ Sevdik sevdalandık” isimli şarkıyı seslendirdi.

Semra Tecimen, teşekkür etti

Gecede bir selamlama konuşması yapan Göksu Evleri Hayvan Severler Grubu üyesi Semra Tecimen ise, söz konusu sosyal sorumluluk projelerinde kendilerine destek olan sanatçı Zeki Güner ile, kendilerine bilgisayar bağışında bulunan Göksu Evleri sakini Ramazan Öncü ve Gökbel Vakfı Başkanı Ramazan Akkuş’a katkılarından ötürü teşekkürlerini sundu.

Geceyi, Beykoz Güncel Haber’e değerlendirdiler…

Yardım Konseri ile ilgili olarak gazetemize değerlendirmede bulunan Göksu Evleri Hayvan Severleri Grubu’ndan Semra Tecimen ile TURYAP Anadoluhisarı Temsilciliği yetkilileri Nil Direk ve Şebnem Lüleburgazlı şunları söylediler:

Semra Tecimen:

“ Çok güzel bir gece oldu! Biz, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi için önce bir yemek tertip etmeyi düşünmüştük ama sanatçımız Zeki Güner Bey bu işe el attı ve ‘ ben bir konser düzenleyeyim’ dedi. Bu, gerçekten çok daha başarılı oldu. Kendisi hiçbir ücret almadan bize bu geceyi organize etti. Bu gecenin tüm geliri, okulumuzun 11 bilgisayarının alımı için harcanacak. Şunu özellikle söylemek istiyorum: Projemizi ilk duyduğu zaman, bir bilgisayarımızı Ramazan Öncü Bey karşıladı. Dolayısıyla biz, okulumuzda 11 bilgisayar ve alt yapısını yağacağız. Eğer paramız yetmez ise, bunu tamamlayacak ve söz verdiğimiz şekilde bilgisayar odasını okulumuza teslim edeceğiz. Okul kapanmadan bu odayı bitireceğiz.

Şimdi kafamda, Beykoz İş Okulu’nun mutfak odasının kliması ile fırını var. İnşallah hepsini sırayla yapacağız. Hepsini birden yapmak isterdik ama biz de bu yardımları emek vererek yapıyoruz. O kadar büyük bir heyecan ile başladık ki, zannettik ki hepsini (aynı anda) yağacağız ama bu işler öyle olmuyor! İnşallah daha iyilerini de yapacağız.”

TURYAP’tan Nil Direk ve Şebnem Lüleburgazlı:

“ Göksu Evleri Hayvan Severler Grubu ile yola çıktık, yolu da sonlandırdık inşallah! İnşallah, sonra daha güzel projelerimiz olur. Kısa zamanda iyi bir şeyler yaptığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra bilgisayarları yerleştirdiğimizde güzel bir haz duyacağız! Orada çocukların yüz ifadelerini gördüğümüzde daha mutlu olacağız.”

“ Sanatçımız Zeki Güner, aynı zamanda bizim müşterimiz; burada oturuyor... Çok emek verdik, çok uğraştık yardım konseri biletlerini satabilmek için. Bazen demoralize de olduk! Yardıma karşı olan insanlar ile de karşılaştık; bir noktadan sonra, herkes yardımdan bıktığı için! Bize, ‘şuraya yardım ediyoruz, buraya yardım ediyoruz’ dediler. Bunlarda moral olarak bir düşüş yaşadık ancak bilet alanlar ile de yükseldik! Bu süreçte, çok değişik günler geçirdik yani! Bilet satışı çok başarılıydı. Mesela, ismini zikretmediğimiz bir arkadaşımız 16 tane bilet aldı! Zordu ama başardık; çünkü çok inandık. Müziğin de yardıma girmesi çok iyi oldu.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...