Reklam
Reklam
Hz. Muhammed (S.A.V)'i ''Onur''la andık

Hz. Muhammed (S.A.V)'i ''Onur''la andık

Beykoz, Alemlere rahmet, tüm insanlığa müjdeci ve uyarıcı olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V)’i “Onur”la andı.

Âlemlere rahmet, tüm insanlığa müjdeci ve uyarıcı olarak gönderilen Hz. Muhammed (S.A.V), Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Kutlu Doğum Özel Programı’nda İslamiyet’in insanlığa ve insan onuruna verdiği önem ve değerle yâd edildi.

Beykoz Müftülüğü’nün bu yıl 14-21 Nisan tarihleri arasında “Hz. Muhammed (S.A.V) ve İnsan Onuru” teması altında ilçedeki camilerde vaaz ve konferans programıyla idrak ettiği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Beykoz Belediyesi’ni R.Şahin Köktürk Spor Salonu’nda düzenlediği programla devam etti.

21 Nisan Pazar akşamı Selahattin Koçarslan’ın sunumuyla başlayan "Beykoz Belediyesi Kutlu Doğum Özel Programı’nda, Mecidiyeköy Merkez Camisi imamının Kuran-ı Kerim tilavetiyle, Yard. Doç. Dr. Emin Işık, Mehmet Kemiksiz’in anlamlı konuşmaları ve Semazen Grubu'nun gösterileri yer aldı.

Etkinlikte Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin ruhundan, güzel ahlakından, insanlığa verdiği mesajlardan bahsederek, manevi coşkuyu paylaştılar.

Beykozluların yoğun ilgi gösterdiği programda Mehmet Kemiksiz ve Ekibi’nin seslendirdiği Hz. Muhammed (S.A.V)’i anlatan tasavvuf musıkisi ve ilahilerde dinleyicileri duygulandırdı.

Programda Beykoz Belediyesi tarafından katılımcılara lokum, gülsuyu, karanfil ve Hz. Muhammed (S.A.V)’i anlatan kitaplar dağıtıldı

 

YORUMLAR...