Reklam
Reklam
23 Nisan coşkusu Beykoz'u sardı

23 Nisan coşkusu Beykoz'u sardı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkuyla kutlandı. Beykoz’da faaliyet gösteren STK’lar, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’in öncülüğünde organize ettikleri etkinlikler ile resmi törenlere renk ve farklılık kattılar.

Beykozlu çocuklar, Kaymakamlık tarafından düzenlenen resmi törenin sonrasında, Beykoz’da faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşlarınca tarihi Çayır’nda kurulan oyun alanlarında doyasıya eğlendiler.

Kaymakamlık, Beykoz Belediyesi ve Beykozlu STK’lar tarihi Çayır’da!

Bu yıl ilçede 6.’sı düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı Halk Dansları Festivali’nde Kosova’nın Prizren, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ise Lefkoşe şehirlerinden 50 çocuk misafir gösteri sundu, ilçedeki öğrencilerin hazırladıkları rengârenk gösteri ve yarışmalarla kutlama alanı şenlik alanına döndü.

Sabah saatlerinde Beykoz Meydanı’nda yapılan resmi törenin ardından, tarihi Beykoz Çayırı’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliklerinde ilçedeki ilköğretim okullarının hazırladıkları yedi bölgeden halk oyunlarıyla kardeşlik vurgusu yapıldı.

Çayır, coştu!

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki kutlamaları Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Tayyar Erten, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek,  İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, öğrenci velileri ve ilçe sakinleri izledi. 

Çayır’da eğlenenler tabii ki sadece yeteneklerini sergileyen öğrenciler değildi; onların henüz okul çağına girmemiş minik kardeşleri de, keyifli bir günün tadını doyasıya çıkardılar!

Okullar yeteneklerini sergilediler!

Okullar, resmi tören kapsamında hazırladıkları gösterileri Beykoz kamuoyunun dikkatine sundular. Öğrenciler tarafından sergilenen dans gösterileri, korolar, enstrüman resitalleri, yarışmalar, şiir ve kompozisyonlar Çayır’ı dolduran Beykozlular tarafından ilgiyle takip edildi.

Başarılı Öğrencilere Altın Ödülü

Törende ayrıca, ilçe ve il çapında düzenlenen çeşitli müsabakalarda derece alan öğrencilere Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından ödülleri verildi.

İlköğretim okulları arasında açılan 23 Nisan konulu resim, kompozisyon ve şiir dalında ödül kazanan öğrenciler ile çeşitli spor müsabakalarında derece alan öğrenciler, altın ile ödüllendirildiler.

Süleyman Erdoğan: Bu kutlamalar, dünyadaki kavgaların sona ermesine vesile olacak!

Burada tüm çocukların bayramını kutlayan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, “Yurt dışından ve yurt içinden bu kutlamaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum, bayramınız kutlu olsun. Sizler, ülkemizin geleceği yarınlarımızın teminatısınız. Burada sizlere çeşitli ödüller verdik. Sizler için en iyisini istiyor ve yapmaya çalışıyoruz. Sizler ile ne kadar övünsek azdır.  Bu kutlamalar dünyadaki anlaşmazlık ve kavgaların sona ermesine vesile olacak” dedi.

Yücel Çelikbilek: 23 Nisan, İstanbul’da en coşkulu şekilde Beykoz’da kutlanıyor!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, yaptığı konuşmada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Dünya’da kutlayan tek ülke olduğumuzu hatırlatarak, “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ülkede coşkuyla, İstanbul’da da en coşkulu şekilde Beykoz’da kutlanıyor. Bu coşkuyu yurt dışından gelen misafir öğrencilerimizle de paylaşıyoruz. Bu bayram tüm dünya çocuklarının bayramı. Hepinizin bayramı kutlu geleceğiniz aydınlık olsun. Sizleri önce Allah’a sonra ailelerinize emanet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yabancı öğrenciler, Beykoz’da!

Konuşma ve ödüllerin verilmesinin ardından Kosova’nın Prizren, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ise Lefkoşe şehirlerinden gelen misafir öğrenciler ile ilçedeki ilköğretim öğrencilerinin hazırladıklar dans performansları ve gösteriler sergilendi.

Dans, şiir, şarkı, yarışma… yani coşku!

Öğrenciler arasında düzenlenen çuval yarışması, halat çekme yarışması, yumurta taşıma yarışması ve çember koşusu gibi yarışmalar renkli ve heyecanlı anlara sahne olurken, ailelere de nostaljik anlar yaşattı.

Oyun alanında standlar açtılar

Beykoz’da faaliyet gösteren STK’lar, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES)’in öncülüğünde organize ettikleri etkinlikler ile resmi törenlere renk ve farklılık kattılar. Etkinliğe katkı sunan dernekler şu isimlerden oluştu: Acarkentliler Musiki Derneği, Anadoluhisarı Spor Kulübü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Beykoz Çankırılılar Derneği (BEYÇANDER), Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Beykoz Konakları Vakfı, Çubuklu Derneği, Eğitim Gönüllüleri Vakfı Beykoz Birimi, Giresunlular Derneği
Kanlıca Spor Kulübü, Riva Kültür ve Eğitim Derneği, TED İstanbul Koleji,
Tokatköy Spor Kulübü, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi (TOFD), Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK).

İzciler de oradaydı!

Beykozlu izciler de açtıkları stantta, izcilik faaliyetlerine ilişkin çeşitli ürünleri sergilediler ve meraklılarına bilgiler aktardılar. İzci öğrencilerin, etkinliğin sonunda çayıra terk edilmiş bulunan çöpleri topladıkları da gözlerden kaçmadı.

STK’lardan ikramlar, hediyeler…

Standlarda çocuklara sandviçler, içecekler, çikolatalar dağıtıldı; etkinlik alanının çevresinde özel olarak hazırlanan ebru, taş ve yüz boyama stantları da yüzlerini çeşitli şekillerde boyatmak isteyen çocuklar ile dolup taştı. Yine çocuklar için alanda özel olarak kurulan top havuzu, kaydırak kuleleri eğlencenin merkezi oldu.

Ünlü sanatçı Ayşe Tunalı sahnede!

Türk Sanat Müziği’nin sevilen ismi, Acarkentliler Musiki Derneği şefi Ayşe Tunalı da kutlama kapsamında Beykoz Çayırı’nda mini bir konser verdi.  Konser, Beykoz protokolü ve çocukların sahne üzerinde hep birlikte 10. Yıl Marşı’nı söylemeleri ile son buldu. 

YORUMLAR...