Reklam
Reklam
Beykoz'daki ağaçlar kontrol altına alınıyor

Beykoz'daki ağaçlar kontrol altına alınıyor

Beykoz Belediyesi, ölümle sonuçlanan üzücü kazalara sebebiyet vermemek için ilçe genelinde yürüttüğü ağaçların bakım çalışmalarını artırdı.

Beykoz Belediyesi, önceki gün Kağıthane’de piknik yapan bir ailenin üzerine düşen ve ölümle sonuçlanan üzücü kaza üzerine harekete geçerek, ilçe genelinde yürüttüğü ağaçların bakım çalışmalarını artırdı.

Park Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde başlattıkları çalışma kapsamında, özellikle çınarlar ağaçlarının bakım, onarım ve restorasyonu gerçekleştiriliyor. Piknik ve mesire alanlarında kuruyan ağaçlar tespit ediliyor, ağaçların köklerine suyun daha iyi gidebilmesi için düzenlemelerin yanı sıra, budama, ilaçlama çalışmaları artırılıyor ve zarar veren böcekler imha ediliyor. Tarihi çınarların koruma altına alındığını söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “İstanbul’da mesire alanlarının yoğun olduğu ve piknik için sık tercih edilen bir ilçeyiz. Üzücü olayların yaşanmaması için ve halkımızın huzur içerisinde pikniğini yapabilmesi için çalışmalarımızı artırdık. Vatandaşlarımız da, ağaçları korumalı ve onlara zarar verecek tutumlardan kaçınmalı.” Dedi.

Haşerelere karşı termal sisleme

Temizlik işleri müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 3 ilaçlama ekibi de yazın gün yüzüne çıkan sineklerin üreme alanlarına kışlak mücadele ile engel oluyor. ‘Termal sisleme’ adı verilen çalışmayla, karasinek, sivrisinek ve haşerelerin üreme alanları olan rögarlar, mazgallar, kanallar, fosseptiklerde üreme alanları kontrol altına alınıyor. 

YORUMLAR...