Reklam
Reklam
Ardahanlıların 10. Yıl Coşkusu!

Ardahanlıların 10. Yıl Coşkusu!

Beykoz Ardahanlılar Derneği (ARDA-DER), 10. yılını türkü ve halaylar ile kutladı

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ARDA-DER), 10. yılını türkü ve halaylar ile kutladı.

Tokatköy Çiftlik 91’de düzenlenen akşam yemeğinde bir araya gelen ARDA-DER’liler ve davetlileri, yöresel bir gecede hep birlikte 10.yılı kutlamanın mutluluğunu yaşadılar.

Katılanlar arasında…

Kutlama yemeği; CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ve ilçe teşkilatı üyeleri, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Güven Doğruyol, Kristal- İş Şube eski Başkanı Ahmet Okuyan, Ardahan Yatılı Bölge Okulu Mezunları Derneği (YİBO) Başkanı Cevdet Ünlü, Tunçoluk Derneği Başkanı Kemal Demir, ARDA-DER kurucu üyeleri Firuz Yıldız, Naim Ateş, Topçu Kılıç ve Alaaddin Kılıç, ARDA-DER eski Başkanı Salih Gökçe, Beykoz İl ve Yöre Dernekleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Karakaya, Batum Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç, Çankırılılar Dernek Başkanı Samet Çolak, kendisi de bir Beykozlu olan İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Necla Çağlayan, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu eğitmeni Bayram Yıldız, Ardahanlı iş adamları, sanatçılar ve davetlilerden oluşan kalabalık bir katılım altında gerçekleşti.

Sunumu ARDA-DER Genel Sekreteri Gülhan Demir tarafından yapılan davetin açılış konuşmasını, Dernek Başkanı Süleyman Yıldız yaptı.

Başkan Süleyman Yıldız, kısa konuşmasında, gecede emeği geçen Yönetim Kurulu ve dernek üyelerini sahneye davet ederek, kendilerine misafirler huzurunda teşekkür etti.

Karakaya’nın tebriği

Beykoz İl ve Bölge Dernekleri Birliği Dönem Sözcüsü Hasan Karakaya ise yaptığı konuşmada, “ İsminin önünde Beykoz yazan herkes, bizim hemşerimizdir. Aslında hepimiz biriz, beraberiz” dedi. Karakaya, şunları söyledi: “  Hepimizin bir tek amacı var; Beykoz’da en iyi şekilde nasıl yaşarız, Beykoz’u daha güzel nasıl yaparız, Beykoz’un problemlerine katkı nasıl sağlarız? Bu bağlamda ARDA-DER’i son derece yakından izliyorum. Kendilerini de kutluyorum! Gerçekten çok güzel bir birlik ve beraberlik oluşturdunuz. İnşallah bu birlik ve beraberliğiniz daha da artarak, devam eder.”

Güven Doğruyol: Doyduğumuz yerin kıymetini biliyoruz

Karakaya’nın ardından kürsüye davet edilen Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Güven Doğruyol ise konuşmasında, Beykoz ARDA-DER’in Federasyon’un kurucu ortağı olduğu hatırlatmasında bulunarak, “ zaman zaman aile içinde olduğu gibi, derneklerde de bayrağı alıp taşımayı hak etmeyen insanlar olabilir. İstanbul’daki 400 bin Ardahanlı nüfusu içerisinde Beykoz, ikinci ya da üçüncü ilçemiz. Biz her ne kadar Ardahanlı isek de, aynı zaman da Beykozlu’yuz, kentliyiz; bu kültürü yaşamamız gerekiyor” dedi.

Biz, güneşin üşüdüğü yerden geldik!

Sözlerinin devamında, Beykoz İl ve Bölge Dernekleri Birliği’nin, ARDA-DER’i içlerine alacağını belirttiğini kaydeden Federasyon Başkanı, şunları söyledi: “ Ardahanlılar olarak eğer biz Beykoz’da bir güç yaratabiliyorsak ve bu gücü bir sinerjiye çevirip Ardahan Dernekler Federasyonu ile birlikte, ortak tavır içerisinde bir ekol yaratabiliyorsak, ne mutlu bize! Biz, güneşin üşüdüğü yerden geldik. Biz, doğduğumuz yerleri asla unutmuyoruz ama doyduğumuz yerlerin de kıymetini biliyoruz.”

Yöresel lezzetler de satıldı

Yöresel lezzetlerin ikramıyla başlayan gecede, Dernek’e gelir sağlamak amacıyla, yöreye ait kaşar peyniri ve balın satışı da yapıldı.

İş adamlarına plaket

Davette ayrıca, ARDA-DER’e katkı sunan iş adamları ve gönüllülere de plaketleri takdim edildi.

Yöre sanatçıları sahne aldı

Yöresel sanatçılar Kurbani Sural, Mehmet Yılmaz ve Mehmet Kılıç da Türkçe ve Kürtçe şarkılarıyla geceye eşlik ettiler. Misafirler, davul eşliğinde bol bol halay çektiler.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...