Reklam
Beykozlu Mesudiyelilerin mutlu günü!

Beykozlu Mesudiyelilerin mutlu günü!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, bundan böyle yeni dernek lokalinde hizmet sunacak!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, bundan böyle Kavacık’taki yeni dernek lokalinde hizmet sunacak!

Açık havada gerçekleştirildi

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’nin, açık havada gerçekleştirilen yeni dernek binası açılış törenine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan yardımcıları, Mesudiye İlçesi Belediye Başkanı İsa Gül, Şahlanış Hareketi Lideri Murat Altun, MES-DER Federasyonu Başkanı Zekeriya Erdim, Ak Partili ve CHP'li ilçe yöneticileri, bazı muhtarlar, Beykoz'daki yöre derneklerinin bazı temsilcileri ile Ordulu vatandaşlar ve davetliler katılım gösterdi.

Açılış töreni programının sunuculuğu, CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Nihat Arıcan tarafından yapıldı.

Özkan Ayduğan: Amacımız, birlik ve beraberliğimizi ileriye taşımak

Törende bir selamlama konuşması yapan Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, sivil toplum hizmetlerinin karşılık beklenmeksizin yapılan; azim ve çalışma gerektiren işler olduğunu kaydederek, bu hizmetler sonucunda ise “ manevi haz” elde edildiğine işaret etti.

Ancak, destek görülmeksizin bu tür hizmetlerin yerine getirilemeyeceğini de kaydeden Ayduğan, bundan dolayı da hemşerilerinden bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Beykoz’da 22 adet köy derneği, bir spor kulübü ve bir federasyon ile birlikte ciddi bir nüfus potansiyeline sahip olduklarına işaret eden Ayduğan, hemşerilerine şöyle  seslendi: “ Birlik ve beraberliğimizin tesisi noktasında hepimize görevler düşmektedir. Derneğimizin amaçlarından birisi de, siyasi farklılık gözetmeksizin, birlik ve beraberliğimizi daha güçlendirmek ve ileriye taşımaktır. Yönetim yapımıza baktığınız zaman da, bu doğrultudaki çalışmalarımızı da zaten yakından takip ediyorsunuz.”

Emeği geçenlere teşekkür etti

Kuruluşundan bu yana derneklerine emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Başkan Özkan Ayduğan, havanın güneşli olması dolayısıyla konuşmasını kısa tuttu.

İsa Gül: Bu açılış, Mesudiyeliler’e büyük ivme kazandıracak!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan’ın sonrasında ise, Mesudiye İlçe Belediye Başkanı İsa Gül ise kürsüye davet edildi.

Sözlerine, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Lokali’nin açılışından “ onur duyduğunu” ifade ederek başlayan Mesudiye İlçe Başkanı Gül, “ Beykoz’da 22 dernek ile temsil edildikleri” hatırlatmasında bulunarak, şunları söyledi: “ Mesudiye Dernekler Federasyonu’muz da, spor kulübümüz de burada. O yüzden Beykoz’da çok güçlü olmamız gerekiyor. Bence ( lokalin açılmasıyla) atılan bu adım, buradaki Mesudiyeliler’e yeni bir sayfa, yeni bir ivme kazandıracak. Çünkü bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var.”

Gül, Beykozlu hemşerilerinde de şu şekilde seslendi: “  Önce Beykoz ve İstanbullu, sonra Mesudiyeli’siniz! Biz istiyoruz ki, tüm Mesudiyeliler, bulundukları ilçelerinde en iyi yerlere gelsinler, en güzel hizmetleri alsınlar, birlik ve beraberlikleri daim olsun.”

Ordu, Büyükşehir!

Konuşmasının devamında, “ Ordu’nun Büyükşehir olduğunu ve Mesudiye’nin de bu Büyükşehir’in bir parçası bulunduğunu” hatırlatan Mesudiye İlçe Başkanı, “ artık tüm köylerimiz mahalle oldu. Ona göre ( buralara) büyük hizmetler gidecek, ( buralarda) büyük çalışmalar olacak” dedi.

Mesudiye Belediye Başkanlığı’nın, Temmuz ayında 23.’sü yapılacak olan Mesudiye Kurultayı’nın Yürütme Kurulu başkanlığını yapacağını da ifade eden Mesudiye İlçe Başkanı İsa Gül, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i de bu kurultaya davet etti.

Yücel Çelikbilek: Mesudiye’ye bağış yapan ilk Belediye Başkanı benim!

Programın son protokol konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret ederek, bu kuruluşların “ iyi hizmet” anlamında birbirleriyle yarışmaları gerektiğine vurgu yaptı.

Beykoz’daki her bir sivil toplum kuruluşunun farklı konuları gündeme getirmesi gerektiğine işaret eden Belediye Başkanı, şunları söyledi: “ Birisi burs vermeyi denesin, birisi cenaze işlerinde önde olan bir yaklaşım sergilesin, bir başkası bir başka dostluk anlayışını burada pekiştirsin.”

Beykoz Yöre ve İl Dernekler Birliği’ne atıfta bulunarak, Beykoz’daki yöre ve bölge derneklerinin bir “ üst birliği olmasının ayrı bir güzellik” olduğunu da kaydeden Yücel Çelikbilek, “ belki tüm bunlar başka bir ilçede yoktur şu anda. Beykoz, bu anlamda ilklerin yeri” yorumunu yaptı.

Bizim iyiliğimiz geçici değildir, süreklidir!

Yeni dernek lokalinin açılışında emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Çelikbilek, Ak Partili Belediye Meclisi üyelerinin verdikleri önerge doğrultusunda, Mesudiye ilçesi ile Beykoz’un kardeş şehir haline getirildiğini de hatırlatarak, şunları söyledi: “ Mesudiye’nin tarihine bakarsanız, ilk defa oraya gelerek, bağış yapan Belediye Başkanı benim. 1994’te geldiğimde, Mesudiye’ye gönderilen araçlar vardı, Şevket Bey’in (Arıkan) gönderdiği. Bütün herkes araçları geri topladı; mülkiyetini vermemişti. Mesudiye Belediyesi, kayıtlarına bakar ise görür ki, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  Refah Partili Belediye zamanında, Mesudiye araçlarının mülkiyetini veren Belediye Başkanı’dır. Yani, bizim iyiliğimiz geçici değildir, süreklidir.”

Çelikbilek, konuşmasının sonunda, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler’e destek vermeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

 Birlikte kurdela kestiler

Yapılan konuşmaların ardından ise, yeni dernek lokalinin kurdelası kesilerek, ardından misafirlere ikramlarda bulunuldu.

Not: Fotoğraflar için Özgün Haber’den Sn. Sedat Dalar’a teşekkür ederiz!

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...