Reklam
Zerzavatçı Köy’e gönül zengini eğitim desteği

Zerzavatçı Köy’e gönül zengini eğitim desteği

İki derslikli Beykoz Zerzavatçı Köy Sait Taşçıoğlu İlköğretim Okulu’na mimar Ayşegül Güner tarafından iki derslik daha ilave edildi

Yalnızca iki dersliği bulunan Zerzavatçı Köy Sait Taşçıoğlu İlköğretim Okulu’na mimar Ayşegül Güner tarafından iki derslik daha ilave edildi. Güner, bundan sonraki aşamada,  çevresinden de alacağı destek ile, okula ilave derslikler yapacağının müjdesini de verdi!

Beykoz’lu değil ama Beykoz hayranı!

Okulun yeni dersliğinde Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek, Belediye Meclisi Eğitim Komisyonu Başkanı Fatih Yılmaz, Köy Muhtarı Cemal Erdoğan ve okul öğretmenleri ile bir araya gelen mimar Ayşegül Güner, Beykozlu olmamasına rağmen, Giresunlu olması hasebiyle, Beykoz’u memleketine çok benzettiği için ilçeye yakınlık duyduğunu belirterek, “ Beykoz’da gelecek gördüğünü” de kaydetti.

Bir yakını aracılığıyla Zerzavatçı Köy Sait Taşçıoğlu İlköğretim Okulu’nun derslik desteğine ihtiyacı olduğunu öğrenmesi üzerine ise Okul Müdürü Esra Sarp, Müdür Yardımcısı Kübra Aydın ve Beykoz Belediyesi Eğitim Komisyon Başkanı Fatih Yılmaz ve Meclis Üyesi Haydar Çelik'in gayretleriyle, söz konusu iki dersliği, özellikle de dernek desteği almaksızın kendi bütçesinden karşıladığını ifade etti.

Mütevazı açılış töreni

Öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyeceklerin ikram edildiği mütevazı açılış töreninde, taraflar eğitim üzerine samimi bir sohbet de gerçekleştirdiler.

Mimar Ayşegül Güner, açılışta hazır bulunan yerel basın mensuplarının sorusu üzerine ise, dersliklerin yapılış süreciyle ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“ Ben kazancımın bir kısmını bu işlere her zaman ayırırdım ama iş bu zamana kadar ‘ giydirmek’ tarzındaydı. Bütçem biraz artınca, hemen bu tarz (yardıma) geçtim. Şimdi ben, bunu yaptığımı birkaç kişiye söyleyince, çevremde iş yaptığım insanlardan şu an destek gelmeye başladı. Bundan sonraki derslikleri onlar ile birlikte yapacağız! Bu da iyi bir şey; katlanarak devam edecek!”

Öğrenciler ile tasarım konusunda çalışmalar yapacağız!

“ Tasarım” konusunun Türkiye’nin bir eksikliği olduğunu düşündüğünü kaydeden Ayşegül Güner, okul öğrencileriyle birlikte, tasarım konusunda da çalışmalar yapacaklarını belirterek, “ dünya vizyonunu çocuklar ile ne kadar paylaşabilirsek, o kadar iyi; eğitim en önemli şey” dedi.

Dernekler ile yapma taraftarı değilim

“ Ben (yardımları) dernekler vasıtasıyla yapma taraftarı değilim. Kendim uğraşmak istiyorum. Yani, o parayı aktar da onlar yapsın; böyle bir şeyi çok sağlıklı bulmuyorum. Derneklerde de çok çalıştım; görüyorum.”

İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının cephe tasarımını da yaptı

Mimar Ayşegül Güner, sohbet sırasında, resmi açılışı henüz yapılmayan Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının cephe tasarımını yapanın kendisi olduğunu da belirtti.

Nazmi Yekrek: Çocuklar ortaokulu da burada okusun!

İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek de, okula dört derslik daha ilave edilmesi halinde, Zerzavatçı Köyü çocuklarının ortaokul için civar bölgelerdeki okullara gitmelerine gerek kalmayacağını belirterek, “ çocuklarımız ortaokulu da burada okusunlar; burayı aynı zamanda bir ortaokul haline getirelim” önerisinde bulundu.

Bunun üzerine, hayırsever Ayşegül Güner ve Beykoz Belediyesi’nin de desteğiyle, okulun ortaokulu da kapsayacak şekilde yapılandırılmasına karar verildi.

Bu yıl 50 öğrenci, gelecek yıl 76 olacak

Sait Taşçıoğlu İlköğretim Okulu’nun, halihazırda ilave edilen iki dersliğiyle birlikte, şu an ilkokul düzeyinde eğitim veren 4 sınıfı bulunuyor. Okul yetkilileri, bu yıl 50 olan öğrenci sayısının gelecek eğitim- öğretim döneminde 76’ya ulaşacağını ifade ediyorlar.

Teşekkür ettiler!

Sohbetin sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek ile Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’un, hayırsever Ayşegül Güner’e eğitime verdiği destek dolayısıyla teşekkür etmelerinin ardından ise, yeni dersliğin önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...