Reklam
Reklam
Okullar, kermesler ile destek bekliyorlar!

Okullar, kermesler ile destek bekliyorlar!

Beykoz’daki eğitim kurumları, okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere, kermesler düzenlemeye başladılar

Eğitim kurumları, havaların ısınmasıyla birlikte okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli kermesler düzenlemeye başladılar.

Beykoz Güncel Haber, bu kermeslerden ikisini gezerek, sizler için görüntüledi.

İshakağa’daki kermes, 10 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek!

İshakağa İlköğretim Okulu’na ait kermes, 6 Mayıs’ta başladı. Kermes, 10 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek.

Söz konusu kermeste, parfüm, kıyafet, takı gibi birçok birinci el ürün, ucuz fiyatlardan satışa sunuldu.

Okul Aile Birliği yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre, burada satışa sunulan takılardan bazıları, tamamıyla kendilerinin el emeği, göz nuru!

Öğrencilerin yüzde 70’i okul aidatını ödeyemiyor

Karlıtepe İlköğretim Okulu’ndaki kermes ise 8- 9 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Okullarının ihtiyaçlarını gidermek amacıyla birinci el ve ikinci el ürünlerden oluşan söz konusu kermesi organize ettikleri bilgisini veren Okul Aile Birliği Başkanı Gülten Keklik, okullarındaki öğrencilerin yüzde 70’nin yıllık 100 TL’lik okul aidatını – aylık 10 TL şeklinde dahi bile olsa- “ gerçekten” ödeyemeyecek durumdaki ailelerin çocukları olduğu hatırlatmasında bulundu. Keklik, “ söz konusu kermesi düzenlemenin o nedenle kendileri için bir zorunluluk olduğunu”  kaydetti.

Okul Aile Birliği yetkilileri, “ 40 kişilik bir sınıfta sadece 3 kişi aidat getiriyor” diyerek, içinde bulundukları zorluğu ifade ettiler.

Okulun 400 öğrencisi var

400 öğrencisi olan okullarında dışarıdan görevlendirilen müstahdemin maaşını dahi bir ara neredeyse ödeyemeyecek duruma geldikleri bilgisini de veren Okul Aile Birliği yetkilileri, “ vartayı ucuz atlattık!” yorumunda bulunarak, okullarının fotokopi makinasının bozuk olduğunun, bir projeksiyon cihazlarının dahi bulunmadığının da altını çizdiler.

Okul sıraları Acarkentli bir öğrenci velisinden!

Okul Aile Birliği yetkilileri, sınıflardaki sıraların ise, okullarından eğitim almış olan Acarkentli bir öğrencinin velisi tarafından yaptırılmış olduğunu da hatırlattılar.

Gümüşsuyu ve Soğuksu mahallelerinin duyarlı esnafı

Öğrenci velileri, kermeslerindeki birinci el ürünlerin, Gümüşsuyu ve Soğuksu mahallelerinin duyarlı esnaflarından temin edildiğini de ifade ederek, katkıda bulunanlara gazetemiz aracılığıyla teşekkürlerini sundular.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...