Reklam
Reklam
Dostlar vefa yemeğinde hasret giderdi

Dostlar vefa yemeğinde hasret giderdi

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl emekli personele yönelik düzenlenen Geleneksel Vefa Yemeği’nin bu yıl 4.sü düzenlendi.

Beykoz Belediyesi tarafından her yıl emekli personele yönelik düzenlenen Geleneksel Vefa Yemeği’nin bu yıl 4.sü düzenlendi. Kuruma uzun yıllar emek veren işçi ve memur personelin buluştuğu vefa yemeğinde eski dostluklar yâd edildi.   

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen vefa yemeğine 1984 yılından bu yana kurumada çalışan ve emekliye ayrılan 150 emekli personel katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Disk-Genel İş Sendikası İşyeri temsilcisi Yunis Soner, DİSK Genel İş Anadolu Yakası 2’nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş,  ilçenin ilk belediye başkanı Ali Zengin, başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri de buluşmada emekli personeli yalnız bırakmadı.

Belediye’ye emek veren personelin hatırlanması ve bir araya gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Disk-Genel İş Sendikası İşyeri temsilcisi Yunis Soner, davet dolayısıyla Başkan Çelikbilek’e de teşekkür etti.

Genel-İş 2 No’lu Şube Başkanı Nevzat Karataş ise yılların emekçilerinin hatırlanmasının en büyük hizmetlerden biri olduğunu vurgulayarak belediyenin gelişmesi ve hizmetlerin artmasında emek sahibi olan çalışanların bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Şehir dışında yaşayan emekli personellerin de katıldığı, yılların dostluklarının yâd edildiği vefa yemeğine katılan emekli personel yemekte söz alarak duygularını dile getirdiler, teşekkür ettiler.

Eski dostların kucaklaşması ise zaman zaman duygusal anlar yaşattı.  

Başkan Çelikbilek: “Bu Buluşma Vefa’nın Olduğunu Gösteriyor”

Belediyeye emeği geçen personelin hatırlanmanın kendileri için bir vefa borcu olduğunu ve bu yıl 4. buluşmayı düzenlediklerini ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek yaptığı konuşmada “Eski dostların buluşmasını ve mutluluğunu gördükçe ben de mutlu oluyor, duygulanıyorum. Bu buluşma bu bölgeye hizmet eden insanların da vefa sahibi olduğunu bizden kopmadığını gösteriyor. Beykoz sadece yeşili ve mavisiyle değil manevi güzelliklerle de dolu bir ilçe, ve bu ilçeye hizmet etmek büyük bir mutluk. Her şey insan içindir ve insan için yapılmalıdır.  Bizim anlayışımız bu doğrultudadır. Aranızda 20-25 yıl kuruma hizmet eden arkadaşlarımız var. Kuruma emeği geçen herkesi kutluyori kendilerine teşekkür ediyorum. Allah bundan sonraki yaşantınızda size, ailenize ve evlatlarınıza sağlık mutluluk ve esenlik versin, bu dost meclisinde tekrar buluşmayı bize nasip etsin” dedi.

Eski Belediye Başkanı Ali Zengin: “Yaptığınız İşler Eser Olarak Kalıyor”

Beykoz’un İlk Belediye Başkanı olan Ali Zengin ise eski dostlarına hitabında: “Beykoz Belediyesi’nin kuruluş tarihi olan 1984 yılından bu yana ilçenin her sokağına taşına toprağına emek veren Beykozluyu mutlu etmek için alın teri akıtmış, zamanı geldikten sonra emekli olan personeli senede 1 günde olsa bir araya toplayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlçede yaptığınız işler bir eser olarak devam ediyor. Sizden sonra gelenler de aynı özveri,  gayret ve aşkla bu hizmetleri yürütüyorlar. Beykoz’a hizmeti severek yapan siz değerli dostlarıma Allah hayırlı ömürler versin ve nice vefa yemeklerinde bir araya gelmeyi nasip etsin” şekline konuştu.  

Yemek sonunda emekli personele günün anısına cam eşya hediye edildi.

Ulaşım Hizmetleri’nden emekli olan Recep Ulu’ya ise akülü araç hediye edildi.

 

 

YORUMLAR...