Reklam
Reklam
Beykozlu asırlık annelere altın ödül

Beykozlu asırlık annelere altın ödül

Beykoz Belediyesi düzenlediği bir program ile asırlık anneleri altınla ödüllendirdi.

Beykoz Belediyesi tarafından yılın annesi seçilen 102 yaşındaki  Fidan Ocak, 100 yaşındaki Remziye Duman, 100 yaşındaki Emine Yıldız ile 12 çocuk sahibi  73 yaşındaki Fikriye Kuruderi altınla ödüllendirdi.

Beykoz Belediyesi şefkat ve merhamet kaynağı anneler için Anneler Günü Özel Programı düzenledi.

İlçede yaşayan 100 yaşını aşan annelerin onurlandırıldığı programda anneler bir araya geldiler ve Ahilla Türk Sanat Müziği grubunun konseriyle keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiler.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları, anneler ve çocuklar katıldı.

Programa katılan tüm anneleri kutlayan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan: “Büyüklerimiz hepimizin baş tacı. Anne ve babalar hayattayken onların kıymetini bilmek lazım. Hatta annesi ve babasıyla birlikte yaşayanlar bunun bir bulunmaz bir servet olduğunu iyi idrak etmeliler.  Toplumda maalesef değerlerimiz yozlaştı, annelere çok iş düşüyor.  Hem iyi evlat hem iyi anne olmak lazım. Buradan tüm annelerin bu güzel gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Anne-Babalar İyi Örnek Olmalı”

Dinimizde, örf ve adetlerimizde annelerin çok özel bir yere sahibi olduğunu vurgulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Annelerimizi yürekleri çok farklıdır, merhamet doludur. Evlatların da kendilerine hayat veren annelere hayat vermesi, onlara karşı çok duyarlı ve hassas olması lazım.  Annelerin babaların gönlü çok hassastır, onlara örf ve adetlerimizin gerektirdiği hassasiyette davranalım, 'öf' kelimesini lugatten çıkaralım. Anne-babalar evlatlarına yarın onların nasıl davranmasını istiyorsa kendileri de o şekilde davranmalı ve örnek olmalıdır.  Bizim anlayışımızda 365 gün anneler günüdür. Allah tüm annelerimize evlatlarıyla birlikte hayırlı, sağlıklı, uzun ömürler versin" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yılın anneleri Fidan Ocak, Remziye Duman, Emine Yıldız ile 12 Fikriye Kuruderi’ye altın, onur belgesi ve çiçek takdim edildi. 

Ödüllerin verilmesinden sonra anneler kendileri için hazırlanan programda Ahilla grubunun fasıl ve şarkılarını dinlediler. 

 

YORUMLAR...