Reklam
Beykoz U-14 karmasının elemeleri yapıldı

Beykoz U-14 karmasının elemeleri yapıldı

Beykoz Amatör Spor Kulüpler Destekleme Derneği (BİSK), Beykoz U-14 karması elemelerini gerçekleştirdi.

Paşabahçe Stadı’nda gerçekleşen karma seçimine Beykoz’da çalışmalarını sürdüren amatör spor kulüplerinin futbolcuları katıldı.

Yaklaşık 60’ın üzerinde sporcunun, ilkin, libero, orta saha ve forvet olarak gruplara ayrılmalarının ardından takımlar oluşturularak, bu takımlar birbirleriyle 20’şer dakikalık maçlar yaptılar.

Hocalar, maçları izledi

BİSK U-14 Oluşturma Komisyonu Başkanı Mehmet Şahin,  Mustafa Ülker, Ali İhsan Ayar ve Osman İnan ile, antrenörler; Bülent Cömert, Hüseyin Karakartal, Muhammed Metin ve Hasan Reis ( kaleci antrenörü), maç halindeki genç sporcuları izleyerek, değerlendirmelerini yaptılar.

Komisyon Başkanı Mehmet Şahin: Hedefimiz kaliteli futbol!

BİSK U-14 Karması Oluşturma Komisyonu Başkanı ( Çavuşbaşı Spor Kulübü yöneticisi) Mehmet Şahin, Beykoz Güncel Haber’e yaptığı açıklamada,   Paşabahçe, Çubuklu, Ortaçeşme, Beykoz Belediyesi, Tokatköy, Çavuşbaşı, Anadolu Kavağı, Küçüksu Yenimahalle Spor kulüplerinden gönderilen futbolcuların U-14 karması elemelerine katıldıklarını ifade ederek, “ Tabii, haber verdiğimiz halde (elemelere katılmayan) kulüpler de var” dedi.

Sıkı antrenmanlar başlayacak!

Karmanın, 24- 26 kişilik bir oyuncu kadrosundan oluşacağı bilgisini de aktaran Mehmet Şahin, şu açıklamada bulundu: “ Ama şu an sayı büyük bir ihtimal ile 30’un üzerinde olacaktır. Daha önceki sezon içi maçlarda tespit ettiğimiz ancak bugün gelemeyen çocuklar da var. Bugünden itibaren seçmeler sıkı şekilde başladı artık. Önümüzdeki haftadan itibaren daha sıkı bir şekilde antrenmanlar yapacağız.”

Hedefimiz şampiyonluk!

U-14 Karması Oluşturma Komisyonu Başkanı Mehmet Şahin, hedeflerini ise şu sözler ile açıkladı: “ Beykoz’da hedef, her zaman şampiyonluktur. Buna göre hazırlanacağız. Hedefimiz şampiyonluk; ancak iyi bir futbol oynayarak! Seyredildiğinde göze hoş gelen, futbol camiasına, ‘ bu takım futbol oynuyor’ dedirtecek maçlar ile şampiyonluk! Sonuçta, futbolu çok iyi oynarsın ama maçı kaybedebilirsin! Bu çocuklar Beykoz’un geleceği. İçlerinden kazandırabildiğimiz arkadaşlarımızı futbola kazandırmaya çalışıyoruz. Hedefimiz, sampiyonluk!”

İlk U-14 karması, İstanbul ikincisi olmuştu!

İlk olarak 2012 yılında oluşturulan Beykoz U-14 karması, İstanbul Şampiyonası’nda ikinci olmayı başarmıştı.

Başarılar!

Beykoz Güncel Haber, U-14 Beykoz karmasına, hedefinde başarılar diler!

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...