Reklam
Reklam
Aydın Düzgün iki konuda uyardı!

Aydın Düzgün iki konuda uyardı!

CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve Harita/Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün iki konuda basın açıklaması yayınladı.

CHP’den Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı ve Harita/Kadastro Mühendisi Aydın Düzgün’ün yayınladığı basın açıklaması şu şekildedir;

Beykoz kamuoyuna yaşadığımız bu süreçte böylesi önemli iki konuyu duyurmak ve uyarmanın sorumluluğuna duyan her Cumhuriyet Halk Partili'nin görevi oluduğu bilinciyle aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluğu doğmuştur. Bu sebeple;

1)   Beykoz Belediye Başkanı geçtiğimiz Şubat ayında Çubuklu'daki 27 adet parselin Beykozlular yerine Büyükşehir Belediyesi'ni satılmasına karar vermişti. Bu parsellerin satışına karar verirken muhtarlara sormayan, muhalefete sormayan Belediye Başkanı bu parseller üzerinde yaşayan Beykozlular'ı da yok saymıştı.

Öncelikle Çiğdem Mahallesi'ndeki halk toplantısında Belediye Başkanı'nı bu konuda uyarmıştım. Daha sonra Çubuklu Mahallesi'indeki mülkiyet ve plan sorunları hakkındaki bilgilendirme toplantımızda Belediye Başkanı'nın yaptığı bu satışın yasa dışı olduğunu, yasa ve hukuka aykırı olduğunu belirtip vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep olacak bu meclis kararının iptali için dava açtığımızı söylemiştim.

İstanbul 10. İdare Mahkemesi'ne 05.04.2013 tarihinde açtığımız 2013/838 esas sayılı dava devam ederken aldığı bu satış kararının iptal edileceğini anlayan; Beykozlular'ı, Çubuklular'ı yok sayan rant projelerine imza atmayı alışkanlık haline getiren Belediye Başkanı Meclis’te bu satış kararından vazgeçtiğini söylemiştir, bu; ne kadar haklı bir konuda karşı çıktığımızın bir göstergesidir. Çubuklu’da Çukuralan Köylüleri’nin yaşadığı parselin Büyükşehir’e devrini, uğraşılarımız sonucu Belediye Başkanı başaramayacağını anladı ve bu satıştan vazgeçti.

2)   10.05.2013 tarihindeBeykoz Belediye Meclisi'nin aldığı kararla Kiremitdere Mevkii'nde 55866 m² alanda yaşayan 100'ün üzerinde Beykozlu ailenin yaşadığı bölgeyi  6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamındaki "riskli alan" ilan etmiştir.

Riskli alanların tesbitinde CHP'li Meclis Üyeleri'nin red kararına rağmen AKP'li Meclis Üyeleri'nin oy çokluğu ile aldığı bu karar, Beykozlular'ı mağdur etmeye devam edeceğinin bir göstergesidir. Belediye Başkanı açıkça üç ay önce aldığı 27 parselin Büyükşehir Belediyesi’ne satışından vazgeçmesiyaptığı işlerin yanlış olduğunu tesbit ettiği anlamındadır.

Yasa ve hukuka aykırı işlemleri çoğunlukla İdarî Yargı'dan dönen Belediye Başkanı'nın Beykozlular'ın mülkiyet hakkını çözmeyi neden aklından hiç geçirmiyor. Rant projeleri üretmeye çalışacağına vatandaşın mülkiyet sorununu çözüp tapu sahibi olması için çalışmalar yapmasını tavsiye ediyorum. Beykoz Halkı'nın haklarını korumaya devam edeceğimizden hiç kimsenin endişesi olmasın.

Saygılarımla,

Aydın Düzgün

Harita ve Kadastro Mühendisi

 

YORUMLAR...