Reklam
Reklam
Beykoz Vakfı’nda gözü yaşlı Anneler Günü kutlaması!

Beykoz Vakfı’nda gözü yaşlı Anneler Günü kutlaması!

Beykoz Vakfı, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Anneler Günü etkinliğini, anneler ve babalar ile baş başa kutladı

Beykoz Vakfı, her yıl olduğu gibi, bu yıl da Anneler Günü etkinliğini, anneler ve babalar ile baş başa kutladı. Etkinlikte, annelerine duygu ve düşüncelerini ifade eden minikler ve tabii ki  anneleri, zaman zaman gözyaşlarını tutamadılar! Ancak kutlamada bol kahkaha da vardı!

Annelerin yollarına çiçek serdiler!

Beykoz Vakfı tiyatro eğitmeni Sinan Akbaşak tarafından hazırlanan etkinlikte, Vakıf öğrencileri, anneleri için şarkılar söylediler, duygularını zaman zaman da gözyaşları ile dile getirdiler; tabii, anneleri kendilerini bu konuda da yanız bırakmadı!

Etkinliğin başında, Vakıf’ın tiyatro salonunun, koridor boyunca çiçekler ile süslendiği görüldü. Öğrenci anneleri, çocuklarının “ Gelin çiçek derelim, annemize verelim” şeklinde fondan yükselen sevilen şarkıyı seslendirmeleri eşliğinde ise koltuklarına buyur edildiler.

Eğitmen Sinan Akbaşak’tan hem annesine, hem eşine teşekkür

Eğitmen Sinan Akbaşak, burada yaptığı konuşmada,  hayatı boyunca pek çok yerde, pek çok vesileyle konuşmuş olmasına ve kolay kolay heyecanlanmamasına rağmen, Anneler Günü söz konusu olduğunda hep heyecanlandığını kaydederek, öğrenci annelerinin bu özel günlerini kutladı.

Salonda bulunan misafirleri huzurunda, gıyabında kendi annesinin ellerinden öpen eğitmen Akbaşak, daha sonra 35 yıllık evlilikleri boyunca kendisine “ her koşulda” destek veren eşi Nurten Hanım’a çiçek takdim etti.

Tek tek söz alarak, duygularını dile getirdiler!

Ardından ise, Vakıf öğrencileri, tek tek söz alarak, annelerine karşı hislerini sözler ile ifade ettiler ve daha sonra da, önceden hazırladıkları çiçekleri takdim ettiler.

Salonda hazır bulunan anne ve babaların, çocuklarının gerek konuşmaları, gerek ise hal ve tavırları karşısında zaman zaman kahkahaya boğuldukları ancak zaman zaman da gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Minikler anneleri için neler söylediler?

İşte miniklerden inciler!

Annelerin sevgisi dünyada bir tanedir! Bize yapılan en büyük iyilikler annelerindir. Ayrıca anneler iyilikleri karşılıksız yapar. 9 ay karnında taşır, 3 yaşına kadar altımızı değiştirir; hatta bazı anneler çocuğumda sorun mu var diye, kakasına bile bakar! Benim annem kardeşime böyle yapıyor!

Ben lafı fazla uzatmayacağım! Uzatılacak bir şey yok! Anneme ben sadece bir şey hatırlatmak istiyorum; bana bir kere dördüncü kattan terlik fırlatmıştın! Anneciğim seni seviyorum, Anneler Günü’n kutlu olsun!

Bir de anneme söz veriyorum; bana ıspanak hariç her şeyi yedir, yiyeceğim! Seni çok seviyorum!

Diğer anneler böyle çok hanım hanımcıklardır! Benim annem öyle değil! Ben bunu uzun zaman önce fark ettim. Annem hep bana der ki, ‘ sen niye benimle yatıyorsun, kendi yatağın yok mu?’ Niye? Çünkü ben onun bana asla tokat attığını hatırlamıyorum! Ve benim en sevdiğim arabalar vosvoslardır. Ben gıda zehirlenmesi olmuşum küçükken; sırf ben istiyorum diye beni bir vosvos ile götürmüş hastaneye.

Annem bana hayat verdi, onu çok seviyorum!

Benim annem istediğim her şeyi yaptı; iyi olanları! Bir dediğimi iki etmedi! Anneler Günü’nü can-ı gönülden kutluyorum.

Annem bana hayatımda çok güzel bir armağan verdi; o da işte burası! Sen benim yaşam pınarımsın; Anneler Günü’n kutlu olsun!

Annem istediğim çoğu şeyi yaptı! Bu yüzden babam ile beraber, önümde duran çiçeği anneme aldık ve ben şimdi vermeyi istiyorum.

Bu dünyada tek kıymetli bir şey vardır, o da ailedir ve annedir.

Çocuklar Anneler Günü’nü kutladılar; ama aslında…

Beykoz Vakfı’nda tiyatro eğitimi almakta olan öğrenciler, bu şekilde hem hayatta en sevdikleri varlığın bu anlamlı gününü kutlamış, hem de sahne üzerinde kalabalığa hitap etme ve duyguları ifade etmekten çekinmeme hususunda aldıkları eğitimin bir uygulamasını da yapmış oldular!

Karşılıklı oynadılar

Yapılan konuşmaların ardından ise hareketli müzikler açıldı ve anneler ile çocukları karşılıklı oynadılar!

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...