Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

Beykoz'da harman zamanı

Kendimi tanıtmak isterim. 1965 Beykoz  doğumluyum. İlk Okulu Hacı Numan, Ortaokulu Fevzi Çakmak, liseyi de Kabatas Ticaret Lisesi’nde  okudum.

Beykoz Ortaçeşme Çayırı’nda su satarak çocuk yasta başladım harçlığımı kazanmaya. Neler yapmadim ki.. Gündüzleri sebze meyve, aksamları mısır sattık Beykoz sokaklarında. Heee birde bu arada hayvanları güttük Beykoz meralarında.. Fasulye sırıkları kestik bahçemize fakat açtığımız 2B ‘miz falanda yok.

Hep Beykoz’da kaldım..

Sayacılılığa da çırak olarak başladık. 1984 yılından bu güne kadar sayacılıkla başladığımız işimizde HDS iş güvenliği ayakkabısının üretimini yapıyoruz. Halen işimiz bu..

Gelelim Sosyal İşlere..

MGV Beykoz kurucusu yöneticisi, Tokatkoy Spor Kulübü yöneticisi, MHP Beykoz İlce Yöneticisi  vb yöneticiliklerin yanında SİYAD’ınn 1989 yılından bu güne her kademesinde görev yaptım.

 13 şubeli Genel Merkez’li bir derneğin ilk şubesiyiz.  Bu güne kadar hep ayni çizgiden devam ettik. Yani HADdimizi  bildik.

Hiç bir siyasi atmosfer içinde olmadık. Seçimler yaklastı ya bazı çalışmalarımız birilerinin gözüne battı herhalde, hadlerini aşarak Yöre Derneklerine saldırmaya başladılar.Bu dernek 1989 yılından beri ayni adreste hizmet verdi. Belediyeler iftar vermiyordu, biz iftar programı yaparken.

Acaba sen nerdeydin? Geçen sene, ondan önceki sene, bir önceki sene.. diye devam edebilirim çalışmalara

Fakat bu yerel gazeteler niye secim yaklaşınca gazete basmaya başlarlar acaba..! Çünkü harman zamanı.. Harman her ay olmaz, zamanı var onun için. Secim yaklaşıyor ya birilerinin önü kesilecek, birilerine yol açılacak. Ondan sonra Beykoz’da saysan 15 yararlı seçilmiş var diye karalama kampanyası yapılacak

Niye seçimler yaklaşınca gazetelere reklam verenler çoğalır. Bundan daha normal ne var ki. Bırakın bu Beykoz’un idarecilerini biz seçeriz havasını. Bırakın biz başbakanın köylüsüyüz ağızlarını, bırakın bu işleri.. İşine bak, haddini bilmeyen kimse haddini bilme dersi veremez 

Bizler karar defteri olan, yönetim kurulları olan, genel kurulda haddimizi bize bildiren bir tüzük ve üyeleri olan dernekleriz.

Fakat hepimiz ayrı ayrı olduğumuzda sıkıntı yok, birlik beraberlik olunca anlaşılan bir yerlerde rahatsızlık başladı. Bu da normal.

Dün ne söylediysek bugünde o. Bize değer vermeyene değer vermeyeceğiz. Kim kendine değer vermeyene değer veriyor ki. Karı koca arasında dahi karşılıklı değer verme yokmu? Hangi kanunda var bu, yok ben seni sevmeyim sen beni seveceksin.Hadi oradan sende. BEN SANA DEGER VERSEYDİM BUNLAR OLURMUYDU.

Biz Beykoz’da doğduk Beykoz’da doyduk, yüce Rabbim rızık verdikçe kalacağız. Rızık bitince öleceğiz.Bizim komşumuz lastikçi Varol, Boyacı Nizam.. 1960 yılından beri ayni sokaktayız. Kimseyle bir sıkıntımız yok. 1989 yılından bugüne SİYAD Beykoz gibi bir çok dernek bütçeleri ve imkanlarınca karınca kararınca birşeyler yapıyorlar. 

Beykozluluğu bize öğretme. Bence HADDİNİ BİL .. İşine bak.. Senin işlerin yoğun olur seçimler geldi.

Birde Başbakanın köylüsüsün. Biz neyiz ki ? Senin yolda karsılaştığın Başbakana biz üç ayda ulaşamayız. Fakat şunu bil ki bu işler senin bildiğin gibi değil. 

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...