Reklam
Reklam
İstanbul'u Beykoz temsil edecek

İstanbul'u Beykoz temsil edecek

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye Finali’nde İstanbul’u Beykoz temsil edecek.

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye Finali’nde İstanbul’u Beykoz Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam-Hatibi Hafız Muhammet Polat temsil edecek

2013  yılı Ekim ayında kutlanacak olan  Camiler ve Din görevlileri  Haftası etkinlikleri kapsamında  ülke çapında yarışmalarda sona doğru yaklaşılıyor. Yarışma kapsamında illerde birinci olan din görevlileri 7 ayrı bölgede bir araya gelerek bölge birinciliği için yarışıyorlar.

14 milyon nüfusu ve 39 ilçesi ile bölge kapsamında değerlendirilen  İstanbul ilimiz için yapılan Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma  Yarışması Kadıköy Osman Ağa Camii’nde yapıldı.

 İstanbul’da 39 ilçe arasında yapılan yarışmada ilk 8’e giren din görevlileri için Kadıköy Osmanağa Camii’nde bölge birinciliği için yarıştı. Yarışma sonucunda 21 Temmuz 2013 tarihinde Sakarya’da yapılacak olan ve 7 bölge birincisinin katılacağı “Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finali”nde İstanbul’u  Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam-Hatibi Hafız Muhammet Polat temsil edecek.

Komsiyon Başkanlığını İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi YARAN’ın yaptığı yarışmada , İstanbul il Müftü Yardımcısı Vehap KAPICIOĞLU , Haseki Dini Yüksek Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Mahmut ERCAN, Beyoğlu Müftüsü Recai ALBAYRAK, İl Merkez Baş Vaizi Fatih OKUMUŞ jüri üyeliği yaptı.

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’nda sıralama şöyle oluştu:

1-  Muhammed POLAT (Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam-Hatibi )

2- Numan AKBAŞ (Kadıköy Fenerbahçe Camii Müezzin Kayyımı)

3- Hamza Cihan YAVAŞ  (AvcılarYeşil Kent Merkez Camii sözleşmeli İmam-Hatibi)

Yarışma sonunda  birinciye tam altın, ikinciye yarım altın üçüncüye ise çeyrek altın hediye verildi. Ayrıca Kadıköy İlçe Müftülüğü tarafından da katılan tüm yarışmacılara çeyrek altın verildi.

YORUMLAR...