Reklam
Reklam
Beykozlu Sivaslılar, MHP ziyaretinde

Beykozlu Sivaslılar, MHP ziyaretinde

Beykoz Sivaslılar Derneği, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Beykoz Sivaslılar Derneği, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Demir ve Yönetim Kurulu üyelerinin MHP İlçe Teşkilatı’na gerçekleştirdikleri ziyarette, Beykoz’un 2B sorunu da gündeme geldi.

Beykozlu Sivaslılar, söz konusu ziyaretlerinde MHP yönetimini, derneklerinin 1. yılı münasebetiyle yapılacak olan kutlamaya davet ettiler.

Ali Emanet: Beykoz verilmeye değil, verilmemeye çalışılıyor!

Misafirlerine ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden İlçe Başkanı Ali Emanet, Beykoz’da yaşayan Sivaslıların dernek kurmuş olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  şunları söyledi:  “ Niyetler güzel olunca, işler de güzel olur. Sivil toplum kuruluşları, toplumun vazgeçilmezleridir. Hele İstanbul gibi büyük metropol şehirlere Anadolu’dan kalkıp gelen insanlar, bu 15 milyonun içinde kayboluyor. Bu sefer, kendisini yalnız hissediyor. İstanbul’da 81 vilayeti bir tarafa bırakın, belki 181 ülkenin yarısından fazlasının insanı var. Anadolu insanı geleneklerine bağlıdır. Kent kültürünü kolay kolay kabul edemiyor, uyum sağlamıyor. Bu sefer de hemşerilerini aramaya bakıyor ki, bu gayet doğal. Neden insanlar birbirinden habersiz yaşasın ki? Dernekler vasıtasıyla insanlar biraya geliyor, birbirilerini tanıyorlar.”

Dayanışma güzel bir şey!

Kendisinin de yöre derneği yöneticiliği tecrübesi bulunduğunu hatırlatan MHP İlçe Başkanı, “Bu süre zarfında ben şunu gördüm; değişik simalar tanıyor, daha geniş bir çevre ediyorsunuz, güzel işler yapılıyor, bunlara şahitlik ediyorsunuz. Akrabasını dernekler vasıtasıyla tanıyan insanlar biliyorum ben. Dayanışma, güzel bir şey” dedi.

Beykoz’a güzel gözler ile bakıyoruz

MHP İlçe Başkanı, Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir’in, “ Beykoz’u nasıl görüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu ise şu şekilde yanıtladı: “ Biz Beykoz’a hep güzel gözler ile, güzel pencerelerden bakıyoruz. İnşallah, hayal ettiklerimizin daha da ötesinde güzel bir Beykoz olur. Biz tüm hemşerilerimiz ile birlikte, el ve gönül birliğiyle, Beykoz’u daha ileriye taşımaya gayret edeceğiz. Bu sadece bir Kastamonulu ile, sadece bir Giresunlu ile, sadece bir Trabzonlu ile olmaz. Burada hepimiz beraber yaşıyoruz. Hepimiz farklı yerlerden geldik ve Beykoz’da birleştik. Bizim Beykoz’a geliş sebebimiz tamamen ekonomik.”

Vermeye değil, vermemeye çalışıyorlar!

Dernek Başkanı Mustafa Demir’in, insanların geçinmek amacıyla Beykoz’daki fabrikalarda çalışmaya geldiklerini ve burada aile kurduklarını belirterek, “ bu insanlar buraları değerli bir hale getirdiler. Ancak şimdi bu yerler fahiş fiyatlar ile insanlara verilmeye çalışılıyor” şeklindeki sözleri üzerine ise MHP İlçe Başkanı’nın şunları söylediği görüldü: “ Aslında verilmeye çalışılmıyor, verilmemeye çalışılıyor. Perde arkasındaki şekil bu. Gizli ajandalarındaki gizli plan, proje bu. Kastamonulusu, Sivaslısı, Trabzonlusu Beykoz’a gelerek, bir değer üretti; birileri de şimdi bu değeri gasp etmeye çalışıyor. Kimse burada bedava yer almadı ki. Herkes az veya çok bir para ödedi. İnsanları buradan kovmak için, önce onların işini ( ellerinden) aldılar, fabrikaları kapattılar; iş olmayınca ne oldu; aş azaldı. Aşını aldı; şimdi de, ‘ oturduğunuz yerleri de alacağız’ diyorlar. Olayın şekli bu.  Ancak bazı insanlarımız ne yazık ki bunu anlamamakta direniyor.”

2B tebligatları gelmeye başladı

İlçe Başkanı Ali Emanet, konuşmasının devamında, rayiç fiyatlara atıfta bulunarak,                    “ Kafalarındaki Beykoz, nüfusu 90 bin’ler seviyesinde olan bir Beykoz. Beykoz’u birinci sınıf yaşam alanı olarak belirlemişler. Acarkent gibi, Beykoz Konakları gibi… Bu fiyatlar da, ‘vatandaş bu yerleri alamasın fiyatlarıdır’ dedi ve Beykoz’da 2B ile ilgili tebligatların yapılmaya başlandığına işaret ederek, “ yargı yolu tamamen kapalı. Tebligat alındığı tarihten itibaren 3 ay içinde müracaat ettin, ettin! Etmedin, hak sahibi değilsin; başkasına satıyorlar, gözünün yaşına da bakmıyorlar. Ancak ben insanlarımıza bakıyorum; hala beklenti içerisindeler” açıklamasını yaptı.

Dilenci yaptılar insanları!

Ak Parti’nin 10 yıllık iktidarı döneminde insanların zihin yapılarının değiştirildiği eleştirisinde bulunan Ali Emanet, “ dilenci yaptılar insanları” yorumunda bulunarak, şunları kaydetti: “Araştırmalara göre, geçmişi en çabuk unutan milletmişiz! Olmadı ki! Bu ülke, üç torba kömüre teslim oldu. Bizi, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Afyon’da, İzmir’de teslim alamadılar ama onların yapamadığını üç torba kömür ile bir koli kumanya yaptı. En büyük ordu meğerse, buymuş! Biz, dünyayı beynimiz ile mi tartacağız, yoksa midemiz ile mi? Ecdadımız midesinden düşünen insanlar değil ki! Söz konu vatan olunca cepheye koşmuşlar.”

Çanakkale’de ruh yok!

“ Şimdi bakıyoruz milleti dolduruyorlar otobüslere Çanakkale’ye, Sarıkamış’a götürüyorlar. Çanakkale’ye götürüyorlar, ‘ Çanakkale ruhu’ diyorlar! Bunların anladığı Çanakkale’de ruh yok! Tamamen ruhsuz bir Çanakkale. Ruh bedenden çıkınca, beden ceset olur. Oraya insanları götürdüğünüzde, Mustafa Kemal’i anlatmazsanız, olmaz! Anlatıyorlar mı şimdi? Biz, Mustafa Kemal’i unutturmayacağız.”

Vatan toprakları yeşil dolarlara kurban ediliyor!

 “ Bu topraklar bu kadar kutsal. Ecdadımızın yaptıklarıyla övünüyoruz. Ecdadımız ne yapmış; vatan topraklarını savunmuş, bize yurt bırakmış. Peki şimdi? Şimdi vatan toprakları yeşil dolarlara kurban ediliyor! Sayın Başbakanımız da diyor ki, ‘ alıp sırtıma götürüyor muyum?’  Sırtına sarıp götürmüyor; öyle bir şey mümkün değil zaten! (Yabancı), Filistin’de yaptığı gibi, geliyor, orayı kendisine vatan yapıyor. Filistin’de de aynı şey yaşandı. Ne oldu (sonra?), İsrail orada devlet kurdu.”

Türk kelimesini çıkar bakalım, çıkarabiliyorsan!

Anayasa’dan “ Türk” isminin çıkarılması yönündeki çalışmaları da eleştiren MHP İlçe Başkanı, şu açıklamayı yaptı: “ Türk olmadan tarih yazılamaz. Ne olacak peki bizim ismimiz? Biz bu coğrafyada yaşıyoruz, biz Türk’üz, öbür kardeşim Kürt’tür, diğeri Çerkez’dir, kimseyi ötekileştiren de yok. Hepimiz aynı kıbleye duruyoruz; değerlerimiz, büyüklerimiz bir. Biz, harmanlaşmışız. ‘ Biz bunu Anayasa’dan çıkaracağız’ diyorlar! Çıkar bakalım çıkarabiliyorsan; buyur! Genetik yapılarımızı bozmaya çalışıyorlar, Türk milletinin kodlarını çözmeye çalışıyorlar.”

Mustafa Demir: Nerede bu insanlar?

Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir de, “ siyasi partiler, demokrasinin nasıl ki vazgeçilmez unsurları ise, sivil toplum kuruluşları da, ‘ tabela ya da çanta derneği olmamak kaydı ile’ aynı şekilde bir öneme sahip” açıklamasında bulunarak, “ dernekler, kurulmuş olduğu çevreye faydalı şeyler yaptığı sürece, var olmalıdırlar” dedi.

Nerede bu insanlar?

2B’nin ( Beykoz’da) 100 bin’e yakın kişiyi etkilediğini belirterek, buna rağmen, düzenlenen 2B etkinliklerine bu sayıda insanın katılmadığı eleştirisinde bulunan Mustafa Demir, “ nerede bu insanlar?” diye sordu ve ekledi: “ Demek ki, bu insanların büyük bir kısmı ( bu durumdan) memnun!”

Gecelerine davet ettiler!

Beykoz Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demir, ziyaretin sonunda ise MHP İlçe Yönetimi’ni, derneklerinin 17 Mayıs Cuma akşamı yapılacak olan 1. Kuruluş Yemeği’ne davet etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...