Reklam
Reklam
Beykozlu Sivaslıların 1. Yıl Coşkusu!

Beykozlu Sivaslıların 1. Yıl Coşkusu!

Beykoz Sivaslılar Derneği, kuruluşunun birinci yılını coşkuyla kutladı

Mustafa Demir başkanlığındaki Beykoz Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği, kuruluşunun birinci yılını, coşku içinde kutladı.

Çavuşbaşı Kasrı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kutlamaya, Ak Parti’nin Sivaslı Milletvekilleri Osman Boyraz ve Ali Turan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Metin Torun ve Av.Yüksel Baki, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve yönetimi, CHP İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, muhtarlar, STK başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Sunumu, Esra Polat tarafından yapılan gecede TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği sanatçıları Elvan Sevim ve Mehmet Yılmaz da sahne aldılar.

Dernek Başkanı Mustafa Demir: Beykoz’da 4 bin 600 Sivaslı seçmen var!

Programda, Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, misafirlere Sivas’ı tanıtan bir tanıtım filmi sunuldu.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edilen Beykoz Sivaslılar Derneği Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi: “ Siyasi partilerin olması gereken kuruluşlar olmaları gibi, sivil toplum kuruluşları da, olması geren kuruluşlarımızdır. Tabii ki, hemşerilerine, ülkelerine faydalı oldukları sürece. Derneklerimiz tabela dernekleri olmamalıdır.”

Beykoz’da yaşayan Sivaslıların 4 bin 600’ü seçmen olmak üzere, 10 bin’in üzerinde bir nüfusa sahip olduğunu kaydeden Demir, üye sayılarını arttırmak için, tüm hemşerilerini duyarlı olmaya davet ederek, “ Gelin, bir olalım, birlik olalım” dedi.

Mevcut T.C. hükümetinin orta yolu bulacağına inanıyorum

Sivil toplum kuruluşlarının hiçbir siyasi partinin bir uzantısı olmadığını ya da güdümünde bulunmadığını kaydeden Dernek Başkanı Mustafa Demir, şunları kaydetti: “ Fakat bireylerin mutlaka bir siyasi görüşü vardır. Siyaset yapmak isteyen arkadaşlarımız siyaset yapar. Bizler, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Beykoz’un öncelikli sorunlarının başında mülkiyet ve 2B bedellerinin yüksekliği gelmektedir. Beykoz Belediye Başkanımızın bu konuda elinden geleni fazlasıyla yaptığından hiç şüphemiz yok. Bizler, STK’lar olarak, kendisine bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız. Zengin ile fakiri, orta halli ile yoksulu nasıl birbirinden yaşam tarzları ayırıyor ise, burada yaşayan insanların alım güçleri de birbirinden ayrılmalı. Bizler Beykozlu’yuz, Beykoz’da kalmak istiyoruz. Mevcut T.C hükümetinin bu konuda bir orta yolu mutlaka bulacağına inanıyorum.”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: Beykoz’da yer çok!

Dernek Başkanı Demir’in ardından ise Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye davet edildi. Çelikbilek, burada yaptığı konuşmada, Sivaslılara şu sözler ile seslendi:  “ İyi ki varsınız! Sayınız gerçi Beykoz’da az, öyle görünüyor; beşte bir! Ama en az yüzde 10’u bulacağız! 25 bin Sivaslı’yı bekliyoruz. Yer var Beykoz’da; yer çok!”

Sivas’ın her zaman iftihar edilen bir il olduğunu da kaydeden Belediye Başkanı, sözlerini, “Bütün güzellikler sizlerin olsun” şeklinde tamamladı.

Milletvekli Ali Turan: İstanbul’da 2 milyon’un üzerinde Sivaslı var

Yücel Çelikbilek’in ardından bir konuşma yapan Ak Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ise, Beykoz Sivaslılar Derneği’nin henüz yeni kurulduğunu hatırlatarak, bir sonraki kuruluş yemeğinde salonda yer kalmayacağını ümit ettiğini kaydederek, “ Belediye Başkanımız (Yücel Çelikbilek) he ne kadar ‘ 25 bin Sivaslı’ dediyse de, hiç merak etmeyin, bizi salonlar almaz” dedi.

Kendisinin de bir Beykozlu olduğunu ve Kanlıca’da oturduğunu kaydeden Ak Partili Milletvekili, “ biz birliğimizi, beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe, bulunduğumuz yerde az da olsak, çok da olsak, her yerde başarıyı elde edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Sivaslılar olarak birbirlerini sevdiklerini ifade eden Milletvekili Turan,  şu bilgileri aktardı: “Farklıklar bizim zenginliğimiz olmuş; alevisi ile, sünnisi ile, Kürdü ile, Türk’ü ile İstanbul gibi 15 milyonluk bir şehirde, her Sivaslı’nın birbirini gördüğünde, ne kadar büyük bir özveriyle kardeşlik duygularını yücelterek, birbirlerine sarıldıklarını görüyorum. İstanbul’da 2 milyonun üzerinde Sivaslı yaşıyor. Şu ana kadar tespit ettiğimiz dernek sayısı, 854.”

Eğlencelerin bir kısmı iptal edildi

Konuşmasında, Hatay’da yaşanan olaylar nedeniyle, programın eğlence bölümünün bir kısmının da iptal edildiğini ifade eden Turan, olayda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diledi.

Milletvekili Osman Boyraz: Sivas, birlik ve beraberliğin hüküm sürdüğü topraklardır

Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ise yaptığı konuşmada, düzenledikleri geceden dolayı Beykoz Sivaslılar Derneği yöneticilerini kutladı ve katılımlarından dolayı da tüm misafirlere teşekkürlerini sundu.

Sivil toplum örgütlerinin öneminin, kültürü yaşatmak ve bir sonraki nesile aktarmak noktasında ortaya çıktığına vurgu yapan Boyraz, şunları söyledi: “ Şunu da unutmamak gerekiyor ki, İstanbul’da yaşamak herkese nasip olmaz. 75 milyon insanın içinde seçilmiş 15 milyon insanlarındanız diye düşünüyorum. Çünkü Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan, Napolyon’un, ‘ Dünya tek bir devlet olsaydı, başkenti İstanbul olurdu’ dediği  ( yerde yaşıyoruz.)

Sivas, barışın en iyi örneğinin sergilendiği yer

Sivas’ın kültür ve medeniyetin başşehri olduğunu kaydeden Milletvekili Boyraz, “ Sivas doğumlu İstanbullular olarak, buranın kültürüne, kimliğine de katkı sunmamız gerekiyor. Ozanların diyarı olan, şairlerin bolca yetiştiği bülbül toprakların, birlikte yaşamanın en güzel örneklerinin sergilendiği Sivas insanının İstanbul’a katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.

Sivas’ın, barışın en iyi örneklerinin sergilendiği bir yer olduğuna işaret eden Boyraz, “ Sivas, insanları gerçekten çok farklı ve sevecen; birlik, beraberlik ve kardeşliğin hüküm sürdüğü topraklardır” açıklamasında bulundu.

Belediye Başkanı Çelikbilek’e plaket takdim edildi

Gecede, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, Milletvekili Ali Turan’ın elinden bir plaket takdim edildi. Turan, plaket takdimi sırasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “ Başkanımıza yapmış olduğu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Aslında bu (plaket) kendisine az. Biz ona ne kadar teşekkür etsek, az. Çünkü çok çalışkan bir Belediye Başkanımız var. Kendisiyle gurur duyuyoruz.” 

Müzik ile devam etti

Sivaslıların 1. Kuruluş Yıldönümü etkinliği, yöreye ait türküler ile devam etti.

Haber: Arzu Başlantı

Not: Fotoğraflar için Yasemin Başlantı’ya teşekkür ederiz!

YORUMLAR...