Reklam
Reklam
Beykozlu izciler kampa girdi!

Beykozlu izciler kampa girdi!

Beykozlu izciler, 5 gün sürecek bir kamp için bu sabah yola çıktı! Minikleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve aileleri uğurladı

Beykoz’daki okullarda eğitim almakta olan toplam 129 izci, birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirecekleri ve izcilik ile ilgili bilgiler alacakları 5 günlük bir kamp için bu sabah yola çıktı! Minikleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve aileleri uğurladı.

Keyifli ve yorucu bir hafta onları bekliyor!

Beykozlu izcileri keyifli ancak yorucu bir hafta bekliyor! İzciler, girecekleri kampta bir dizi spor aktiviteleri yapacak, izciliğin olmazsa olmazlarından olan “ düğüm” çeşitlerini öğrenecek ve izcilik ile ilgili temel bilgileri alacaklar.

İzci öğretmen Ali Gümüş: 26 farklı aktivite gerçekleştirecekler!

Beykoz İzcileri Gençlik ve Spor Derneği Kulübü Başkanı ve aynı zamanda kamp müdürü Ali Gümüş, Beykoz Güncel Haber’in konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Ali Gümüş, şunları söyledi: “ 129 izci öğrencimiz ile Ümraniye’de bulunan izci kampımıza gidiyoruz. Hacı Numan, Fatinhoca, Çubuklu, Tokatköy ilköğretim okulları ile Denizcilik Su Ürünleri Meslek Lisesi’nden öğrencilerimiz, yaklaşık on okuldan izci lideri öğretmen ve uzmanlarımız var. Yine, diğer ilçelerden misafir bir izci grubu ile de kampta buluşacağız.”

26 farklı aktivite!

“ Kampta, yaklaşık 26’ya yakın aktivite yapacağız. Bunlar arasında okçuluk, dağcılık, ebru, havuz, paintbol, eskrim, resim, ritm, izcilik teknikleri, izcilik oyunları, oryantiring ( harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor), Elmalı Barajı üzerinde kayık ve kano gibi etkinlikleri sayabiliriz.”

İzci fuları bağlama heyecanı!

Kampa girecek olan izcilerin, otobüse binmelerinin öncesinde, izci fularlarını bağlama noktasında öğretmenlerinden ve “dostluk düğümü” atma tekniğini öğrenmiş bulunan arkadaşlarından destek aldıkları görüldü!

Burada izcilere seslenen öğretmenler, kampta kendilerine izci düğümleri konusunda gerekli bilgilerin verileceğini kaydettiler.

Toplam 4 otobüs ve bir kamyon!

4 yolcu otobüsünü dolduran Beykozlu izcilerin yanlarında götürdükleri battaniye, uyku tulumu, şilte gibi yüklerini taşımak için, bir de kamyon tutuldu.

Çadırlarda yatacaklar

İzciler, kampa vardıklarında izci öğretmenleri ile birlikte çadırlar kuracak ve kamp süresince bu çadırlarda konaklayacaklar. Mutfaklarını öğretmenleriyle birlikte temiz tutacak ve yaptıkları her işi birlikte yapmak suretiyle, işbirliğinin önemi konusunda  bilinçlenmiş olacaklar.

Ailelerden buruk uğurlama!

Çocuklarından birkaç gün uzak kalacak olmanın hüznünü yaşayan aileleri ise, onları uğurlarken, bir yandan da onların heyecanlarına ortak olmanın buruk mutluluğunu yaşadılar.

Bu arada, bazı annelerin, izci öğretmenlere hitaben, “ henüz izci olmasa da, ikinci çocuğumu da yanınıza verebilirim” esprileri gözlerden kaçmadı!

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...