Reklam
Reklam
10 ay sonra Beykoz'a yeni bir güneş doğacak!

10 ay sonra Beykoz'a yeni bir güneş doğacak!

CHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Çubuklu Kiremitdere sakinleri ile bir araya geldi

CHP Belediye Başkan aday adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Çubuklu Kiremitdere sakinleri ile bir araya geldiği sabah kahvaltısında vatandaşlar ile mülkiyet sorunları üzerinde sohbet etti; Öztürk, Beykoz’un mülkiyet sorunlarının çözülmek istenmediği eleştirisinde bulunarak, “ isteseler çözerler” dedi.

19 Mayıs sabahı, Kiremitdereliler ile birlikte kahvaltı eden, ardından da semt sakinlerinin mülkiyet konusundaki sorunlarını dinleyen CHP Belediye Başkanlığı aday adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk,  halk ile tanışmak, sorunları dinlemek ve kendisini tanıtmak amacıyla söz konusu bir araya gelişin gerçekleştiğine dikkat çekerek, “ buranın sorunları zor sorunlar. Ben bundan 11 yıl önce, yine burada bir dernekte (mülkiyet) meseleleri ile ilgili bir toplantıya katılmıştım. Aradan 10 yıl geçti; hiçbir şey değişmedi; yine aynı yerde kaldığımız anlaşılıyor” yorumunda bulundu.

Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Kiremitderelilerin, mülkiyet sorunlarına ilişkin olarak, “ bu sorun çözülmek istenmiyor, çünkü rant var” eleştirisi üzerine ise, “ on ay sonra Beykoz’da yeni bir güneş doğacak” dedi.

Prof. Dr. Hüseyin Öztürk: Her sorunun çözümü var

CHP’nin Belediye Başkanlığı aday adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, Beykoz’da her yerin kendine özgü sorunları olduğunu kaydederek, “ siyaset yapışımızın temelinde halk var; halk var ise, biz varız. Bizim sloganımız bu. Ben de var isem, bu işler için varım. Halkın sorunlarını çözmek için gayret sarf edeceğiz. Çözebildiğimizi çözeceğiz. Sorunlar, hukuk içinde kalarak, çözülür. Çözemeyeceğiniz bir şeyi, ‘ çözeceğiz’ diyemezsiniz. Ama her sorunun çözümü var” açıklamasını yaptı.

İş bilmezleri Beykoz’dan kaldırmamız lâzım

Öztürk, sözlerinin devamında, Yaşar Kemal’in bir kitabından alıntı ile, şunları söyledi:  “ Kolay kolaydır, zor zordur; iş, zoru başarmaktır.’  Biz, zoru başarmak için varız. Ben, bütün girdiğim işlerde zoru başardım. Burada da bu sorunun üstesinden elbirliği ile çıkacağız. Önümüzdeki süreçte, o üçkâğıtçıları, o rantçıları, o iş bilmezleri Beykoz’dan kaldırmamız lâzım. Biz, bunlar ile mücadeleyi her düzlemede yapacağız ama ilk önce önümüzdeki seçimde bunları Türkiye’den, yerelden, her yerden indirmemiz lâzım.”

İlk defa bugün bir 19 Mayıs’ta ağladım

Konuşmasında, CHP İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği alternatif 19 Mayıs çelenk koyma merasimine de atıfta bulunan aday adayı Öztürk, şunları söyledi: “ Ben bugün ilk defa ağlayarak, 19 Mayıs törenlerine girdim. İlk defa! Türkiye’de, dünyada bir değişim var ama Türkiye acayip bir şekilde değişiyor. Türkiye’deki değişim, ‘ postmodernizm’ dedikleri şey. Postmodernizm, Türkiye’ye girdi; hatta komutanın bir tanesi, ‘postmodern bir darbe’ dedi. Ne bu postmodern? Her şeyin içini boşaltmak, geçmişten gelen bütün düşünce sistemimizin, bilgilerimizin yanlış olduğunu söylemek. İnançlarımızın yanlış olduğunu, bilgilerimizin hepsinin değişmesi gerektiğini söylemek; ‘ Cumhuriyet’i yapanlar kötü adamlardı, aslında size öğretilen bilim de yanlıştı; aslında size öğretilen Mustafa Kemal de yanlıştı, aslında 19 Mayıs öyle değil de, böyleydi gibi yeni bir dünya görüşü var. İşte, postmodernizm bu.”

Ormanların tarihini aslanlar yazar

“ Şimdi bizim 19 Mayıs’ımızda, arazimizde, tarlamızda, tapumuzda her yerde bir postmodernizm var; ‘ bu araziler bizim değilmiş meğer’ gibi! Aklımızı başımıza alacağız.  Ormanların tarihini aslanlar yazar. Yani, güçlü olan tarih yazar. Bugün eline gücü alan tarih yazıyor, kural koyuyor. Bu adamlar da, ( Ak Partililer de) ellerine güç aldılar, kural koyuyorlar. Şimdi gücü biz alacağız, halk alacak; kuralı da biz koyacağız. O kuralları biz halkın lehine koyacağız, adil bir şekilde koyacağız.”

Bu işin baş aktörü Erdoğan!

“ Siz halka bayramını kutlatmayın; halkın arazisine göz dikin. Onun elinden onu alın, onu işten atın, onu bedavaya çalıştırın, ülkeyi satın, terörü besleyin, kapıları açın. Böyle bir şey var mı?  ‘ Meğer biz hep katliam yapmışız, meğer biz hep Ermenileri öldürmüşüz, meğer biz çok kötüymüşüz! Meğer biz Türk de değilmişiz’ şeklinde post modernliğin arkası bu. Dünyada ve Türkiye’de şu an böyle bir süreç var; bize de yediriyorlar. Böyle bir dünyanın baş aktörü ise (Recep Tayyip) Erdoğan! Erdoğan, uluslar arası aktör. Bu, ‘biz kötüyüz; her şeyimize bir daha bakacağız’ rüzgarı Amerika’dan geliyor.”

Kanımızın son damlasına kadar çarpışacağız

Sözlerinin devamında, “biz kanımızın son damlasına kadar bu iş için çarpışacağız” diyen Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, “siyasal düzlemde ülkemize, halkımıza ve yerelimize sahip çıkacağız ve burada yeni bir sayfa açacağız. Ben önümüzdeki dönem CHP’den Belediye Başkan aday adayıyım. Diğer aday adayı arkadaşlarımız da var. Hepsine saygılıyım. Biz bu inanç ile, önümüzdeki dönem yerelde kim olursa olsun, kafasına vura vura yapacağız bunu. Kimse bizden kaçamaz” açıklamasında bulundu.

Yücel Çelikbilek buranın çocuğu; burada bunları nasıl yapıyor?

Öztürk, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e de atıfta bulunarak, şu eleştiriyi yaptı: “ Yücel Çelikbilek buranın çocuğudur. Burada nasıl bunları yapıyor, ben anlamıyorum? Bunlardan size karşı en mahçup olacak olan (kişi) o. Onun bu sorunları çözmesi lâzım. Yönetici, sorunu çözmek için var. Biz, bu zor sorunları çözeceğiz. Bu adamların sorunu çözmeye niyetli olsalar, bunları çözeceklerine de ben inanıyorum. Ancak sorun çözmek istemiyorlar.”

Hem işi bozuyorlar, hem ‘ bunu sadece ben çözerim’ diyorlar

Hem ortalığı karıştırıp hem de ardından çözümü üretmek suretiyle, etrafa, ‘ bu sorunu ancak ben çözerim’ algısının yaratıldığı bir örnek ile sözlerini sürdüren Prof. Dr. Öztürk, şunları söyledi: “ Aslında işi bozan da o, yapan da o! Siz ( AK Parti), işi çözmek ister iseniz, çözersiniz. Bir kısmı işi özellikle bozuyor ve buradan nemalanıyor. Onu senin kafanda Demokles’in Kılıcı gibi sallıyorlar ve diyorlar ki, ‘ bak, ben senin evini de alırım; bir dahaki dönem bana oy ver.’ Biz, bu sayfayı kapatacağız. Ben, onun için siyasete girdim. Bu işi çözeceğiz; bunun için aranızdayım.”

10 ay sonra Beykoz’a yeni bir ışık doğacak

CHP aday adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, konuşmasını Mart 2104 yerel seçimlerine atıfta bulunarak, “ 10 ay kaldı, 10 ay sonra Beykoz’a yeni bir ışık doğacak; Beykoz’da yeni bir hayat başlayacak” şeklinde sonlandırdı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...