Reklam
Reklam
Ortaçeşme Spor Kulübü'nü kutladılar!

Ortaçeşme Spor Kulübü'nü kutladılar!

BİSK, U19 Türkiye Şampiyonası’na katılımından dolayı, Ortaçeşme Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, yöneticileri kutladı.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK,) U-19 Türkiye Şampiyonası’na katılımlarından dolayı, Ortaçeşme Spor Kulübü’nü ziyaret ederek, yöneticileri kutladı; ziyarette, kulübün sorunlarına çözüm bulma sözü de verildi.

Yaşar Kesici, Mustafa Kaya, Mustafa Özdemir, Engin Yılmaz, Muhammed Yüksel (Tenekeci)’den oluşan, Asım Özdemir başkanlığındaki BİSK yönetimi, U19 Türkiye Şampiyonası’na katılma başarısını gösteren Ortaçeşme Spor Kulübü yöneticilerine bir kutlama ziyareti gerçekleştirdi. Halis Bekar, Ramazan Ergin, Serkan Çanur’dan oluşan kulüp yönetimi ve kulüp antrenörü Kamil Özay tarafından karşılanan BİSK heyeti, burada kulübün sorunlarını da not alarak, “ tüm eksikliklerine rağmen, gösterdiği başarıdan ötürü” kulüp yönetimini takdir ettiklerini dile getirdi.

U19 Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar!

Ortaçeşme Spor Kulübü, İstanbul Şampiyonası’nı alarak, Türkiye Şampiyonası elemelerine katılma hakkını kazanarak, bu amaçla Çanakkale’ye gitme hakkı kazanmıştı.

Asım Özdemir: Bu yokluk içinde, bu başarı! Tebrikler!

BİSK Başkanı Asım Özdemir, burada yaptığı konuşmada, U19 takımının başarısından dolayı Ortaçeşme Spor Kulübü’nü tebrik ederek, “ bu yokluk içinde bu başarı! Sizleri tebrik ediyoruz! Hayırlı olsun” dedi.

BİSK yönetimi olarak Ortaçeşme Spor Kulübü’nü daha fazla içlerinde görmek istediklerini de ifade eden Başkan Asım Özdemir, şunları söyledi: “ Her kulübün sorunu var, yok değil. Ama biz, bunları asgariye indirip ilk yapabileceklerimizi yapalım. İnşallah bundan sonra sizleri daha çok içimizde bekliyoruz ki, sizlere daha çok yardımcı olabilelim.”

Halis Bekar: Beykoz’u en iyi şekilde temsil ettik!

Ortaçeşme Spor Kulübü yöneticisi Halis Bekar ise, yaptığı konuşmada, şu açıklamalarda bulundu: “ Beykoz’u en iyi şekilde temsil ettik; ettiğimize inanıyoruz. Çanakkale, Biga’ya gittik ve Biga’da bizi alkışladılar. Hem tribündekiler bizi alkışladı, hem rakiplerimiz bizi alkışladı. (Son) Bayburt maçında, Bayburt taraftarı ve Bayburt yöneticileri de bizi alkışladı. Biz Beykoz’u ( Çanakakle’de) o kadar güzel temsil ettik ki, gururluyuz, keyifliyiz, mutluyuz! Beykozlu olmaktan ve Ortaçeşme Spor Kulübü’nü temsil etmekten dolayı mutluyuz. ( Bazı yöneticiler) kulübümüze belki karanlık (gözler ile) bakıyorlar ama, ben 10 yıldır içindeyim, gerçekten bu alt yapıda kesinlikle hiçbir şey olmamıştır ve biz, her yerde alkışlanmışızdır.”

Bizi Çanakkale’ye sürgüne gönderdiler

“ Beykozlu olarak bizi bir nevi Çanakkale’ye sürgün gönderdiler” açıklamasında da bulunan Halis Bekar, BİSK Başkanı Özdemir’in sorusu üzerine, (maçlar öncesinde) kura çekilmediği hatırlatmasında bulunarak, bunun sebebini ise şu şekilde açıkladı:   “ Grubun dışında kaldığımız için, oradaki ekibimiz az olduğu için. Ama Allah her zaman doğrunun yanındadır.”

Beykoz Belediyesi’ne teşekkür

Beykoz Belediyesi’nin başarılı amatör spor kulüplerine vereceği 10 bin TL’lik nakdi yardıma da teşekkür eden kulüp yöneticisi Bekar, “ Beykoz Belediyesi’ne de çok teşekkür ederiz! Bu para, bizi Çanakkale’ye getirip götürmüş oldu. Beykoz Belediyesi o parayı vermeseydi, hakikaten zor durumdaydık.  Bu desteği verdiği için çok teşekkür ediyorum.”

Bu takımda gerçekten bir başarı var

Ortaçeşme Spor Kulübü U19 takımının 10 yıl içinde 3 kere Türkiye Şampiyonası’nda yarıştığı ve 2 kere de İstanbul elemelerinde elendiği bilgisini veren Halis Bekar, şunları söyledi: “ Bu takımda gerçekten bir başarı var. Bu sene Kamil (Özay) hoca gibi bir hocamız da var; o da büyük bir başarı. En büyük sıkıntımız, sahamızın bize bir faydasının olmaması ve ( bu nedenle de) genç takımımızın bugün futbol adına hiçbir şey yapamaması. İlerideki 10 metrelik halı sahamızda bu işin olma şansı yok! Bu çocukların 10 metrelik sahada oynama dönemleri bitti; büyük sahada oynamaları gerekiyor ama maalesef (bu olamıyor.)”

Büstünü de dikerim!

Nizami sahalarının yol hizasında doldurularak, akabinde kaliteli bir çime kavuşturulması gerektiğine işaret eden Halis Bekar, bunun sadece kendi kulüpleri için değil, Beykoz spor camiası için de faydalı olacağını kaydederek, bu gerçekleştiği takdirde, sahası olmayan spor kulüplerinin bundan ücretsiz olarak faydalanabileceklerine işaret etti.

Bekar, “ burası yapılırsa, Kavacık da, Kanlıca da, Yenimahalle de, Tokatköy de, Akbaba da, herkes faydalansın; ama burada bir tane örnek saha olmalı. Bunu kim yaparsa yapsın, ben elini de öperim, büstünü de dikerim” dedi.

Serkan Çanur: Verdiği sözü kimse tutmadı!’

Ortaçeşme Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Serkan Çanur ise yaptığı açıklamada, 5 senedir yönetimde görev aldığı hatırlatmasında bulunarak, kendilerine sahanın düzenlenmesi ve antrenmalara uygun hale getirilmesi noktasında sürekli sözler verildiğini, ancak bu sözü veren gerek yönetici ve gerekse iş adamlarının bu sözlerinde durmadıklarını kaydederek, “ kimse verdiği sözü tutmadı” eleştirisinde bulundu. 

İşte, Ortaçeşme Spor Kulübü’nün ziyarette dile getirilen sorunları:

Kullanılmayan bir futbol sahası için kira ödüyorlar

Ortaçeşme Spor Kulübü yöneticileri, BİSK heyeti ile yaptıkları sohbette, yıllardır dile getiriyor olmalarına ve hatta yardım sözü de almış bulunmalarına rağmen, 105 X 64 boyutundaki nizami futbol sahasının adeta bir köstebek yuvası halini aldığını, bu alanı antrenman ya da maçlar için kullanamadıklarını dile getirdiler.

Söz konusu alan için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kira ödediklerini kaydeden kulüp yöneticileri, kullanamadıkları bir alan için kira ödüyor oluşlarını ise eleştirdiler.

45 X30 ebatındaki halı sahada 25 futbolcu!

Nizami futbol sahasını kullanamadıkları için, yönetimleri altındaki 45X30 boyutundaki halı sahayı kullanmak zorunda kaldıklarını ifade eden Ortaçeşme Spor Kulübü yöneticileri, söz konusu bu küçük alana 25 futbolcuyu doldurarak, antrenman yapmaya çalıştıklarını ve bunun zorluklarını dile getirdiler.

Futbolcuların duş alabilecekleri yer, tehlike saçıyor

Beykoz Güncel Haber’e yaptıkları değerlendirmede, kulüp futbolcularının çalışmalardan sonra duş alabilecekleri sağlıklı bir ortamın olmadığını da kaydeden yöneticiler, elektrik sisteminden de kaynaklanan sorunlar nedeniyle, futbolcularının duş alamadan evlerine gitmek zorunda kaldığını ifade ederek, bu yıl içinde yaşadıkları acı bir ölüm olayını da hatırlattılar.

Kulüp oyuncularından 1998 doğumlu Furkan Boylu, bu yılın Ocak ayında, kulüpte duş alamadığı için, antrenmandan sonra evine gitmiş ancak şofben zehirlenmesi sonucu yaşamını yitirmişti.  Bu ölüm sonrasında, spor camiasında, bu ölüm ile kulübün yetersiz tesisleşmesi arasında bağlantı dillendirilmiş ve “ Furkan, kulüpte duş alabilmiş olsaydı, evinde bu zehirlenme başına gelmeyecekti” yorumları yapılmıştı.

BİSK’in kulüp ziyaretleri devam edecek

BİSK yönetimi, toplantıda yaptığı açıklamada, Beykoz’daki amatör spor kulüplerini yerlerinde ziyaret etme yönünde bir karar aldığını hatırlatarak, - başarısından dolayı tebrik etmek üzere- ilk ziyaretlerine özellikle Ortaçeşme Spor Kulübü’nden başlamak istediğini ifade etti.

BİSK’in spor kulübü ziyaretleri devam edecek. Bu şekilde, sorunlar yerinde tespit edilerek, çözümleri yönünde fikir teatisinde bulunulacak.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...