Reklam
Reklam
Batum Havalisi Derneği'nden Kur'an-ı Kerim ziyafeti

Batum Havalisi Derneği'nden Kur'an-ı Kerim ziyafeti

Beykoz Batum Havalisi Derneği tarafından şehitleri anma amacıyla geleneksel hale getirilen Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.

Beykoz Batum Havalisi Derneği tarafından üç ayların başlangıcı ve şehitler adına düzenlenen  “3. Geleneksel Kur’an-ı Kerim ziyafeti” Ortaçeşme Merkez Camii’nde gerçekleştirildi. Öğle namazına müteakip gerçekleştirilen organizasyona vatandaşın ilgisi oldukça yoğun oldu.

Olağan kongre sonrası gerçekleştirilen ilk proğrama, Beykozluların yanı sıra Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, Beykoz Şehit Aileleri Dermek Başkanı Muzaffer Kılıç ve İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu ile MHP İlçe yöneticileri katıldı.

2002 En İyi Ses ve Kur’an Okuma 3.sü İbrahim Deniz ile Ulu Camii İmam Hatibi Mükremin Bayı tarafından okunan Kur’an-Kerim tilaveti ve ilahiler ile başlayan proğram da tüm şehitler için dualar edildi.

Beykoz Batum Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç yapmış olduğu açıklamada; “Bugün bu cennet vatanda rahat ve huzurlu yaşamamızı sağlayanlar Çanakkale de, Sakarya da, Balkan savaşında, Kafkas cephesinde canlarını ve tüm varlıklarını feda edenlerdir. Bizler bu gün burada, onlara olan borcumuzu bir nebze hafifletmek için, onlara sunulacak en güzel hediyenin Kur’an tilaveti olacağını düşünerek bu programı düzenledik. Buraya gelerek bizlere eşlik eden ve bu güzel günde Kur’an ziyafetiyle ruhlarımızı doyuran değerli hocalarımıza, bizi yalnız bırakmayarak buraya teşrif eden gönül dostlarımıza ve tüm kardeşlerime teşekkür ederim. “ dedi.

Proğram daha sonra pilav, ayran ve tatlı ikramı ile son buldu.

YORUMLAR...