Reklam
Reklam
Beykoz'da yoğun bir Pazar günü!

Beykoz'da yoğun bir Pazar günü!

Beykoz, bu hafta sonunu yoğun geçirdi! Hava sıcaklığını artmasıyla birlikte, ilçede etkinlikler de arttı!

Beykoz, bu hafta sonunu yoğun geçirdi! Hava sıcaklığını artmasıyla birlikte, ilçede etkinlikler de arttı!

Beykoz, 26 Mayıs Pazar günü bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı.

İşte, Beykoz’da Pazar günü gerçekleşen etkinliklerden sadece birkaçı:

BİSK, Polenezköy’de sağlık yürüyüşündeydi!

Beykoz Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği ( BİSK), ‘ Sağlık İçin Yürü!’ etkinliği kapsamında, bu kez Polonezköy’deydi! Spor kıyafetleri içinde, Polonezköy girişinde toplanan BİSK Yönetim Kurulu üyeleri, köyün içinde tur attılar. BİSK üyeleri, sporun sadece futbol demek olmadığına ve yürüyüş yapmanın sağlık için önemine dikkat çekmek amacıyla başlattıkları söz konusu spor etkinliğinin sonrasında ise, aylık toplantılarını gerçekleştirmek üzere Örnekköy’e geçtiler.  

BİSK yönetimi, burada, Örnekköy Spor Kulübü binasının açılışını yapmak üzere Kaymakam Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’ın da aralarında bulunduğu davetliler ile birlikte, bir yandan kahvaltı etti, bir yandan da Beykoz amatör spor kulüplerinin sorunları üzerinde fikir teatisinde bulundu.

BİSK yöneticileri, daha sonra Örnekköy Spor Kulübü’nün diğer davetlileri ile birlikte, kulüp binasının açılış kurdelasını keserek, tesisi gezdiler.

Örnekköy Spor Kulübü binası hizmete girdi

Örnekköy Spor Kulübü binasının resmi açılışı, düzenlenen bir dizi etkinlik ile yapıldı. Açılışa, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Öcalmaz, CHP İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ve Yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet ve Yönetim Kurulu üyeleri, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, bazı dernek başkan ve yöneticileri ile köy sakinleri ve davetliler katıldılar.

Kulüp Başkanı İbrahim Güney: Her türlü fedakârlığa hazırız!

Örnekköy Spor Kulübü’nün genç Başkanı İbrahim Güney, burada yaptığı konuşmada, “ amaçlarının, köy sakinlerinin nezih bir ortamda spor yapabilecekleri bir mekân meydana getirmek olduğunu” belirterek, şunları söyledi: “ Biz amatör spor kulüplerinin birinci amacı, ülkeye profesyonel sporcular yetiştirmek değil, gençlerimizi sigara vb. uyuşturucu maddelerden uzak tutmak, bilinçli bir genç nesil yetiştirmek olmalıdır. Bunu sağladığımız zaman zaten profesyonel sporcular kendiliğinden yetişecektir.  Biz de diğer birçok amatör spor kulübü gibi futbol ile başlangıç yapıyoruz ama tam anlamı ile kendi ayaklarımız üzerinde durduğumuz zaman yüzme, basketbol, eskrim, voleybol, tenis, su topu gibi spor branşlarını da, eğer imkân olur ise, kesinlikle branşlarımız arasına koyacağız. Gençlerimizin geleceği için her türlü fedakârlığa ve tabiri uygun ise yüzsüzlüğe hazırız.  Umarız bu şirin kulüp binamız ciddi seviyelere ulaşmış ve ekonomik özgürlükleri elinde olan kulüplerimize de örnek olur. Binamız, Örnekköy'e ve Beykoz’umuza hayırlı olsun!”

Kurban kestiler!

Örnekköy Spor Kulübü hizmet binasının kurdela kesim merasiminin hemen ardından bir koyun kurban eden yetkililer, daha sonra Kaymakam Erdoğan ve beraberindeki konuklar ile birlikte kulübün spor tesisini gezdiler. Protokol misafirleri, burada futbol topundan uzak duramadılar ve spor kulübünün yeni tesisinde kaleye şut çektiler!

Sabah kahvaltı, öğleden sonra kurban eti

Misafirlerine açık büfe sabah kahvaltısı ikramında bulunan Örnekköy Spor Kulüplüler, öğleden sonra ise etli pilav ve ayrandan oluşan bir mönü sundular; akşam hava karardığında ise, fişek eşliğinde eğlendiler.

Kars, Ardahan, Iğdır Derneği; Kaymakdonduran’da piknikte idi!

Kars- Ardahan- Iğdır İlleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği (KAI), yazı Kaymakdonduran’da karşıladı. Derneğin geleneksel hale getireceği 1. Bahar Şöleni’ne protokol katılımı da yoğun oldu.

Milletvekili Gürsel Tekin de katıldı

Dernek Başkanı Metin Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ağırlanan protokol misafirleri arasında, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel TEKIN, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaattin KÖSELER, İş Adamı Tuncer TEKİN, Murka Dernek Başkanı Muhlis AKTÜRK ve yönetimi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, BDP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Menderes Kaya ve yönetimi, Panik Dernek Başkanı Kemal Demir ve yönetimi, CHP’nin Belediye Başkanlığı aday adaylarından Doç. Dr. Nafiz Ünlü, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği'ne üye dernek başkanları ve yönetimleri vardı.

Yöre sanatçıları sahne aldı!

Sabahın erken saatlerinde başlayıp akşam hava kararıncaya değin süren pikniğe, yöre sanatçıları da türküleri ile eşlik ettiler. Mangallardan dumanların yükseldiği bol müzikli piknikte, KAI’liler bir yandan tüplerde çaydanlıklar kaynattılar, diğer yandan da sohbet ettiler.   

Fevzi Çakmak Lisesi’nin müzik şölenli Pilav Günü!

Fevzi Çakmak Lisesi mezunları, 26 Mayıs Pazar günü saat 12.00 ile 17.00 arasında düzenlenen pilav günü etkinliğinde bir araya geldi. Okulun, ‘ genç yaş ortalaması” ile bir farklılık yaratan Mezunlar Derneği yönetiminin desteği altında gerçekleşen Pilav Günü’nde mezunlar, okul öğrencilerinin canlı müziği eşliğinde bir yandan pilavlarını kaşıklarlarken, diğer yandan da hasret giderdiler.

Ferit İnal Liselilerin Pilav Günü!

Tadilatı biten okullarının Boğaz manzaralı bahçesinde “ Pilav Günü” için bir araya gelen Paşabahçe Ahmet Ferit İnal (Anadolu) Lisesi mezunları ise, Mezunlar Derneği Başkanı Ziya Sökmez ve kendisinin CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan eşi Füsun Sökmez ile Dernek Yönetim Kurulu tarafından karşılandılar.

CHP’nin, Ferit İnal Lisesi mezunu olan Belediye Başkan aday adaylarından, Prof. Dr. Hüseyin Öztürk’ün de katılım gösterdiği mezunlar gününde; mezunlar pilavı, bol kahkaha ve anılar vardı!

Hatıra kareleri arasına aktarmak üzere bol flaşların patlatıldığı günde, sadece öğrenciler ve öğretmenleri değil, birbirlerini uzun zamandır görmemiş olan öğretmenler de mesai arkadaşları ile tekrar karşılaşmanın mutluluğunu yaşadılar.

Beykoz Vakfı öğrencilerinin ilk resim sergisi!

Merkezi Yalıköy’de bulunan Beykoz Vakfı, bünyesindeki bir dizi etkinliğin yanı sıra resim eğitimi konusunda da iddialı olduğunun göstergesi olan bir sergiyi  Beykozluların beğenisine sundu. Vakıf’ın fuayesinde gerçekleşen resim sergisi, resim bölümü öğrencilerinin ilk sergisi olma özelliğini de taşıyor.

Beykoz Vakfı’nın Resim Bölümü’nden eğitim almakta olan 12 öğrencisinin, eğitmenleri Fatma Yaman’ın öncülüğünde gerçekleştirdikleri sergi, kursiyerlerin Eylül 2012- Mayıs 2103 arasındaki çalışmalarının ürünü olan pastel, suluboya ve yağlı boya eserlerden meydana geldi.  

Beykoz Vakfı’nın 10. Olağan Kongresi ile aynı güne denk gelen resim sergisi, ziyaretçilerinden büyük beğeni topladı.

Başka hangi etkinlikler gerçekleşti?

Beykoz’da 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ancak sizlere farklı haber başlıkları altında detaylıca aktaracağımız etkinlikler arasında; Beykoz Vakfı’nın 10. Olağan Kongresi, CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün Milletvekili Gürsel Tekin’in de katılımıyla düzenlediği Tokatköy kahvaltı buluşması, CHP Belediye Başkan aday adaylarından Aydın Düzgün’ün Parti Meclisi üyelerinin de katılımıyla Anadolu Hisarı Kıyı Emniyeti tesislerinde gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantısı ile Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısı bulunuyor.

Haber: Arzu Başlantı

 

YORUMLAR...