Reklam
Reklam
Beykozlu iş adamları 'Beykoz' için buluştu

Beykozlu iş adamları 'Beykoz' için buluştu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  iş adamlarıyla bir araya geldi ve ilçe için önem taşıyan projeleri paylaştı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, toplumun farklı kesimlerini ağırladığı, “İstişare Toplantıları”nda bu kez de  iş adamlarıyla bir araya geldi ve ilçe için önem taşıyan projeleri paylaştı.

Beytaş Teras Cafe’de yapılan toplantıya Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, başkan yardımcıları ve ilçede faaliyet gösteren 30 iş adamı katıldı. 

Ağırlıklı olarak sosyal hizmet ve çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Çelikbilek, Kanal Riva, Cam Köy, Elmalı Kent Ormanı, Nikâh Sarayı, Karlıtepe Projeleri gibi ilçenin turizm vizyonu için son derece önem taşıyan projeler hakkında iş adamlarına bilgiler verdi.

Toplantıda iş adamlarına hitap eden Başkan Çelikbilek:“Başbakanlık tarafından İstanbul’da biri Anadolu Yakası'nda diğeri Avrupa Yakası'nda olmak üzere iki mega kent ormanı kuruluyor. Bunlardan biri de  ilçemizde kurulacak. İlçemiz adına gurur duyuyoruz. 8 milyon m2’lik bir alanda 81 il ve 7 bölgeden esintiler taşıyan bir konsepte sahip olacak. Belediye binamızın arkasındaki alanda  20 bin m2 otoparklı bir yeni belediye hizmet binası ve 800 koltuklu nikah salonunu inşa edeceğiz. Anadolu Yakası’nın en güzel nikâh salonu olacak, 5 dakikada bir nikâh kıyılabilecek. Riva’da turizm ve organik tarımı destekleyen içinde teknelerin yüzeceği bir kanal projesi üzerinde çalışıyoruz. Karlıtepe projesi ihale aşamasına geldi. Cam Köy projesi için ilk adımı attık, yakında belediye tesislerinde cam ürünlerin kullanımı ve tanıtımına başlayacağız. Beykoz'un gelişmesi ve ilçe sakinlerimizin mutluluğu için hazırladığımız 20’ye yakın projemiz var” dedi.

Programa katılan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da ilçedeki turizm potansiyelini artırmak üzere yeniden ele alınan Cam Köy Projesi hakkında bilgiler verdi. Projenin hayata geçirilebilmesi için öncelikle dernek kurduklarını ve AB fonlarına başvurduklarını söyleyen Erdoğan, projenin kabulü halinde yetenekli camcıları İtalya’nın Murano kentine eğitim için göndereceklerini ve camın yeniden önem kazanması için ilçenin turistik bölgelerinde ustalarla etkinler ve atölye çalışmaları düzenleyeceklerini söyledi.

Toplantıya katılan iş adamları da projeler hakkında fikir ve önerilerini dile getirdiler. 

 

YORUMLAR...