Reklam
Kaymakam Erdoğan, Doğu Karadenizliler ile

Kaymakam Erdoğan, Doğu Karadenizliler ile

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın, insan hakları konusundaki turunun yeni adresi Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği oldu.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İlçe İnsan Hakları Kurulu Üyeleri’nin de eşliğinde, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’ni ziyaret etti. Kaymakam Erdoğan, toplantının başında, ziyaretinin amacının,  insan hakları konusunda duyarlılık oluşturmak ve vatandaşların bu konuda yaşadıkları sıkıntıları bizzat kendilerinden dinlemek olduğunu kaydetti.

Yaklaşık 580 üyesi bulunan Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin Kavacık’ta bulunan lokalinde gerçekleşen toplantıya, Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyeleri ve bazı Kavacık esnafı katıldı.

Dernek Başkanı Emin Yavuz selamladı

Burada bir selamlama konuşması yapan Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Emin Yavuz, Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın derneklerini ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernekleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Ardından, Kavacık trafiği, gürültü, yanlış parklanma, müşteri araçlarının çekilmesi ve okulların çevresinde yaşanan olaylar ve güvenlik önlemleri ağırlıklı olmak üzere, Beykoz’a ilişkin sıkıntılar üzerinde sohbet edildi.

Söz alan esnaf, Kavacık trafiğinin işlerini olumsuz etkilediğini ifade ederek, Kaymakam Süleyman Erdoğan’dan bu konuda destek talebinde bulundular.

Süleyman Erdoğan: Biz, çiçekler arıyoruz!

Erdoğan, dernek üyeleri ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, toplantıya katılanlara,      “ sizler bizim gözümüz kulağımız olabilirsiniz. Arı ne kadar çok çiçeği gezer ise, o kadar kaliteli bal olur. Biz, çiçekler arıyoruz. Siz kendinizi nektarlı çiçekler olarak görür iseniz, o zaman ortaya çıkan yönetim daha faydalı olur” şeklinde seslendi.

Havanda su dövmeye benzer!

Kavacık’ta yaşanan parklanma ve trafik sorunlarına ilişkin olarak, “ Benim çözemeyeceğim konuları burada konuşmanın anlamı da yok. Bu, havanda su dövmeye benzer. Trafik konusunun benimle bir alakası yoktur” diyen Kaymakam Erdoğan, “  hepimiz bu araçlarımızı kullanırken, park ederken özen gösterir isek,  bence trafik sorununu %50 çözmüş oluruz. Bu yasakları İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi koyuyor. Bu bizim uhdemizde olan bir konu değil” açıklamasında bulundu.

Kamulaştırma sorunu

Erdoğan, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, gerekli kamulaştırmaları yapamadığı için trafik sorununun çözümüne ilişkin projeleri de hayata geçiremediğine işaret etti.

O çocukların ailesi yok mu?

Beykoz Kaymakamı, okul önlerinde yaşanan olaylara ilişkin olarak ise, şunları söyledi: “ Bu çocukların annesi babası yok mu? Bu çocukları yetiştiren birileri yok mu? O çocuklar hata yaptığında bunun yanlış olduğunu ( söyleyen) ve önlem alan bir ailesi yok mu? Bunlar polisiye tedbirler ile olmuyor. Anne ve babanın yapması gereken temel şeyler var.”

En büyük hal ihlali, tüketilen gıdalar üzerinden

En büyük insan hakları ihlalinin tüketilen gıdalar üzerinden yapıldığına dikkat çeken Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, sözlerinin devamında, toplantılarda sadece Beykoz’a ilişkin sorunların konuşulmasının doğru olmadığını ayrıca sorun tespitlerinin yanında, çözüm önerilerinin de sunulması gerektiğini ifade etti.

Beykoz, daha huzurlu

“ Beykoz, İstanbul içerisinde çok büyük bir alan olmasına rağmen, diğer ilçelere göre daha huzurlu. Bizim insanımız asayişi bozucu işler yapmıyor” diyen Kaymakam Erdoğan, sorunların çözümünün sadece polisiye tedbirler ile olmayacağını belirterek, vatandaşlara duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

Ona dokunma, buna dokunma!

Erdoğan, Paşabahçe pazarının kaldırılması konusundaki bir soru üzerine ise, pazar esnafının pazarın kaldırılmasını istemediğini ancak bir kısım mahalle sakininin de, “ Hastamız oluyor, ambulans gelemiyor, yangın çıksa, itfaiye giremiyor” şeklinde çeşitli şikâyetleri olduğuna dikkat çekerek, “ pazarı tek güne indirmek istedik ama ‘ pazarımıza dokunma’ diyorlar. Ona dokunma, buna dokunma; neye dokunup bu sorunları çözeceğiz” dedi.

Kaymakam Erdoğan ve beraberindeki heyet, yaklaşık 2 saat boyunca vatandaşlar ile sohbet ettikten sonra, dernek lokalinden ayrıldı. 

YORUMLAR...