Reklam
Ordulular, 15. kuruluş yıldönümlerini kutladılar!

Ordulular, 15. kuruluş yıldönümlerini kutladılar!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler, 15. kuruluş yıldönümlerini kutladılar!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler, 15. kuruluş yıldönümlerini kutladılar!

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde ( Hasır Restoran) gerçekleşen yemeğe, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer ve yönetimi, Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Murat Altun, bazı sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri ile Belediye Meclisi üyeleri; CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk'ü temsilen Mehmet Öztürk, İbrahim Deniz ve Sedat Başalan, bazı muhtarlar ve davetliler katıldılar.

Özkan Ayduğan: Yaşadığımız yere sahip çıkmalıyız

Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, gecede yaptığı selamlama konuşmasında, Mesudiye’de doğduklarını ancak Beykoz’da yaşadıklarını ifade ederek, “ Yaşadığımız yere sahip çıkmalıyız. Doğduğumuz bölgemize de elimizden geldiğince destek olmalıyız” dedi.

Nüfusunu Mesudiye’ye aldıranları tespit etmemiz gerekiyor

Sözlerinin devamında, Beykoz Belediye Meclisi’ne, Mesudiye ilçesini ‘ kardeş ilçe’ ilân etmesi dolayısıyla teşekkürlerini de sunan Ayduğan, “ nüfus taşıma” konusuna da değinerek, şunları söyledi: “  Beykoz'dan Ordu'ya bir taşıma yok bunu tespit ettik. Giden yok mu, var tabi ama çok az ve onların geri dönmeleri için de gayret gösteriyoruz. Bizim Beykoz olarak 3 bin nüfusa ihtiyacımız var. Şu an 247 bin nüfusumuz var. Biz, tüm Beykoz İl Dernekler Birliği olarak bu 3 bin nüfusu bir şekilde bir aya getirelim diyorum. Mesudiyeliler olarak bizim, nüfusunu Mesudiye'ye aldıranları tespit edip Beykoz'a geri getirmemiz gerekiyor. Biz, Beykoz'un nüfusunun düşmesini istemiyoruz.”

Yücel Çelikbilek: Genimizde dünyaya barış ve sevgi götürmek var

Ayduğan’ın ardından kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, “ Biz derneklerimiz ile övünüyoruz; onlar birbirleriyle dayanışma içindeler” şeklinde başladığı kısa konuşmasını, şu şekilde sürdürdü: “  Bu gün 3. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün temeli atıldı, hayırlı uğurlu olsun! 29 Mayıs Fetih yılınızı kutlarım! Bizim genimizde dünyaya barış ve sevgi götürmek var.”

Sanatçılar sahnede!

Program, aynı zamanda Ordulu olan sanatçılar Fatih Yaman ve Erol Aydoğan’ın türküleri ve horonlar ile devam etti.

 

 

YORUMLAR...