Reklam
Reklam
Beykozlular 2020 olimpiyatları için yürüdü

Beykozlular 2020 olimpiyatları için yürüdü

Dünya genelinde olimpiyatların önemine dikkat çekmek amacıyla "Olimpik Gün Yürüyüşü" Beykoz'da sporcular ve ilçe sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Dünya genelinde olimpiyatların önemine ve olimpiyat ruhuna ve dikkat çekmek amacıyla 205 ülkede düzenlenen "Olimpik Gün Yürüyüşü" Beykoz'da sporcular ve ilçe sakinlerinin katılımıyla gerçekleşti

Tarihi Beykoz Çayırı’nda bir araya gelen ilçe sakinleri, sporcular ve  öğrenciler buradan ilçe protokolünün de katılım ve desteğiyle Beykoz Belediyesi önüne yürüdüler. Sağanak yağışa rağmen yürüyüşe yoğun katılım gösteren Beykozlular güzergah boyunca sloganlarla 2020 olimpiyatlarına destek çağrısı yaptılar.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği etkinliğe, İstanbul Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Adnan Kuzu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir de katılarak yürüyüşe destek verdiler.  

Türkiye ve İstanbul çapında düzenlenen müsabakalara katılarak ilçeyi başarıyla temsil eden Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü sporcuları da Olimpiyat Yürüyüşü’ne katılım sağlayarak olimpiyat ruhu ve olimpiyat oyunlarının önemine dikkat çektiler.   

Güzergah boyunca coşkuyla Belediye Meydanına yürüyen olimpiyat günü katılımcıları için Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Salonu’nda müzik ve halk dansları gösterisi sergilendi.  Burada konser ve halk oyunları gösterilerini izleyen katılımcılar yürüyüşün yorgunluğunu attılar. 

Programı baştan sonra takip eden ve yürüyüşe eşlik eden İstanbul Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Adnan Kuzu, olimpiyat ruhunun en üst seviyeye çıkmaya başladığı günlerde 2020 Olimpiyat Oyunlarının ülkemizde yapılabilmesi için her türlü girişim ve çabanın devam ettiğini söyledi. 

Çelikbilek: “Olimpiyatlara Katılmanın Gururunu Birlikte Yaşayacağız”

İlçe olarak olimpiyatlara hazır olduklarını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de: “2020 Olimpiyat oyunlarının en güçlü adayı olan İstanbul’un en güzel ilçelerinden olan Beykoz’un olimpiyatları ne kadar istediğini göstermek amacıyla düzenlenen bu yürüyüş kararlılığımızı ortaya koymuştur. Beykoz’da sporun her dalını destekliyoruz, kulüp ve sporcularımıza maddi ve manevi destek sağlıyoruz. 2020 Olimpiyat kitapçığında yer alan Şahinkaya Spor Kompleksi’mizin çok yakında temelini atacağız ve inşaallah olimpiyatlara katılmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız” dedi

YORUMLAR...