Reklam
Reklam
2B arazileri bilgilendirme toplantısı yapıldı

2B arazileri bilgilendirme toplantısı yapıldı

AK PARTİ Milletvekili Nusret Bayraktar Rüzgarlıbahçe?nin sorunlarını dinledi.

Nusret Bayraktar, 2B arazilerine ilişkin halkı bilgilendirmek için Kavacık?ta bulunan AK PARTİ teşkilat binasında bir toplantı yaptı. Rüzgarlıbahçe muhtarı, bilirkişisi ve temsilcilerin sorunlarını dinleyen Bayraktar, toplantıdan önce anayasa değişikliğine ilişkin katılımcılara kısa bir bilgi verdi.

Bu sorunun herhangi bir partinin değil halkın sorunu olduğunu söyleyen Bayraktar, anayasa değişikliğinin sorunu çözeceğini ve sekiz yıldır bu sorunların çözümü için uğraştıklarını vurguladı. Kadastro çalışmaları, devletin koymuş olduğu engeller, askeri bölge koruma zorunluluğu gibi nedenlerin kendilerini engellediğinden yakınan Bayraktar, ? Anayasa Mahkemesi 2B yasasını iptal ettiği için bu bölgelere tabu verilemiyor.? dedi. Bazı engellerle karşılaştıklarını söyleyen Nusret Bayraktar, ? Biz mevcut yasalarımızı değiştiremiyoruz. Sultanbeyli?de 1932?de açılan dava 1984?te bitti.? dedi. Sorunları çözmek için halıyı kaldırdıklarını söyleyen vekil, ? Bizden öncekiler çöpleri halının altına topladılar. Biz geldiğimizde halıyı kaldırdık ki her yerde pislikle karşılaştık.? diye sözlerine ekledi.

 

2B arazilerinin ecri misil durumuna da değinen Bayraktar, 2B arazilerine ecri misilin uygulanamayacağını, şuan böyle bir şey var ise bunun arazinin kime ait olduğunu belirlemeye yardığını, halkın ecri misilleri ödememesi gerektiğini söyledi. bayraktar, 2B arazisi eğer hazineye geçmişse bu arazilerde çıkan ecri misillerin ödenmesi gerektiğini de vurguladı. Hazineye devredilen 2B arazilerinin ecri misillerinin ödenmemesi durumunda hemen haciz gelmeyeceğini söyleyen Nusret Bayraktar, 2B arazisinde devletin okul dahi yapamayacağını söyledi. Muamma bir bölgenin devlet tarafından ihale edilemeyeceğinin altını çizen Bayraktar, ? Eğer böyle bir şey yapılıyorsa kanunsuzdur, itiraz edin. Bu bölgede devletin dahi hiç kimsenin kullanım hakkı yoktur.? dedi.

YORUMLAR...