Reklam
Reklam
Yüzlerce Beykozlu Atatürk Havaalanına akın etti

Yüzlerce Beykozlu Atatürk Havaalanına akın etti

Afrika ziyaretinden dönen başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere yüzlerce Beykozlu Atatürk Havaalanına akın etti.

Afrika ziyaretine yaptığı 4 günluk geziyi tamamlayarak yurda dönen başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları, ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları, meclis üyeleri ve mahalle teşkilatları ile birlikte yüzlerce Beykozlu Atatürk Havaalanına akın etti.

İstanbul’un tüm ilçelerinden gelen teşkilatlar ve vatandaşlar gece saat 02:30′da başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gelmesiyle Atatürk Havaalanı çevresi miting meydanına döndü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan havaalanında yaptığı açıklamada Türkiye’mizin yükselişini Allah’tan başka kimse engelleyemeyecek diyerek konuştu.

Fas, Cezayir ve Tunus’taki temaslarının ardından yurda dönen Erdoğan, Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde AK Parti seçim otobüsünden kendisini karşılayanlara seslendi.

Erdoğan, sözlerine “Sevgili İstanbullular, çok değerli yol arkadaşlarım, ekranları başında bizleri izleyen tüm vatandaşlarım, hepinizi hasretle ve muhabbetle selamlıyorum.

Bu güzel İstanbul gecesinde muhteşem bir coşkuyu, sarsılmaz bir kararlılığı, bu heyecanı yaşattıkları için katılımcılara teşekkür etti.

“Sizlere Fas’taki kardeşlerimin selamlarını getirdim, sizlere Cezayir’deki kardeşlerimin selamlarını getirdim, sizlere Tunus’taki kardeşlerimin selamlarını getirdim.

Değerli kardeşlerim, Allah kardeşliğimizi daim etsin inşallah. Rabbim birliğimizi, dayanışmamızı, muhabbetimizi daim etsin inşallah. Oradaki kardeşlerimiz, oradaki yöneticilerimiz hep şunu söylediler; ‘Bunların hepsi geçer’ dediler. ‘Çünkü biz size inanıyoruz’ dediler.

Yunus Emre’nin “Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.

Biz hiçbir zaman gönüller yıkmanın, gönüller kırmanın tarafında değil, gönüller yapmanın tarafında olduk. Ama dik durduk, dikleşmedik. Bizim kavga ile çatışma ile işimiz olmaz, bizim vandallıkla, vurup kırmayla, yakıp yıkmakla, kırıp dökmekle işimiz olmaz.

Bizim karşımıza geldikleri zaman ‘Sizin zamanınızda 5 kat daha zengin olduk’ diyenler, işte bugünlerde bizle uğraşmaya başladılar. Biz buralara insanımızı yücelterek geldik.

Herkes şunu bilsin, biz Türkiye’yi kardeşlik üzerine inşa ederek, kardeşlikle büyüterek, kardeşliği yücelterek bugünlere geldik. 76 milyonun hiçbir ferdini ayırt etmedik.

Birileri diyor ki, ‘Başbakan yüzde 50’nin başbakanı olduğunu söylüyor’. Elinize, dilinize dursun. Biz bugüne kadar 76 milyonun hizmetkarı olduğumuzu söyledik. Türkiye’nin en batısından en doğusuna kadar ayırt etmeden hizmet götürdük.”

AK Parti iktidarının başarısı gerginlik, çatışma, kutuplaşma asla değildir. Ancak şunu bilmeleri lazım, biz ‘Asım’ın nesliyiz’ ” – “Biz nasıl demokrasiye, seçime, milli iradeye saygılıysak, herkesten ama herkesten çok haklı olarak bize de saygılı olmalarını istiyoruz.

Emaneti veren millettir. Emaneti alacak olan da sadece millettir. Millet dışında hiç kimse bu emanete el uzatamaz. Sandık dışında hiç kimse bu emanete kast edemez.

EMANETİ VEREN MİLLET, ALACAK OLAN DA MİLLETTİR

Biz nasıl demokrasiye, seçime, milli iradeye saygılıysak, herkesten ama herkesten çok haklı olarak bize de saygılı olmalarını istiyoruz. Biz, yola çıkarken bir şey söyledik, ‘Hedef, ileri demokrasi’ dedik. Bunu başaracağız. Kardeşlerim; emaneti veren millettir.

Hiç kimsenin, ama hiç kimsenin bu ülkede hukuksuzluk yapmasına, demokrasiye kast etmesine, vandallıkla yakıp yıkmasına, şehirlere, kamu mallarına, insanımıza zarar vermesine göz yumamayız.

Şimdi, Gezi Parkı’nda sayısı 15′e bile varmayan ağaç için yapıldığı söylenen gösteriler bugün arkasında 3 kayıp bıraktı. 2 gencimiz hayatını kaybetti, bir başkomiserimiz şehit oldu.

Şimdi ben buradan bir şey söyüyorum. Kardeşlerim; bu gençlerin ölümü ne kadar önemliyse benim polisimin ölümü, şehadeti de en az onlar kadar önemlidir.

Bu polis kimin polisi, neyin görevini yapıyor? Bu ülkede can güvenliğimizi sağlamak için görev yapıyor.

Yeri geliyor teröristin karşısına dikiliyor, yeri geliyor anarşistin, vandalizmin karşısına dikiliyor. Birilerinin işine tabii ki bu gelmeyecek.

Ne diyorlar; ‘Polisi çekin’. Ne olacak? Burası yol geçen hanı değil, bu ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir.

Kamu kurumlarına, kamu araçlarına, sivil vatandaşlarımızın araçlarına varıncaya kadar, insana varıncaya kadar herkese saldıranlara karşı polisimiz görevini yapmıştır.

Yeri gelmiş, aşırı güç kullanmış olabilir. Onlarla ilgili talimatımızı verdiğimizi söylemiştim.

Başbakan vekilim de bunu söyledi. Konuyla ilgili İçişleri Bakanım gereğini yapıyor. Takipçisidir. Fakat kimsenin bunlar üzerinden bize saldırmaya da hakkı yoktur” dedi.

Vatandaşlar ve Ak Partililer Recep Tayyip Erdoğan’ı “Menderes’i Astılar, Özal’ı Zehirlediler, Tayyip Erdoğan’ı Yedirmeyiz” pankartlarıyla karşıladılar.

Saat 03:30′da kalabalık olaysız dağıldı.

YORUMLAR...