Reklam
Reklam
Pikniklerde memleket rüzgârları esti

Pikniklerde memleket rüzgârları esti

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Beykoz’un mesireleri, ilçe sakinlerinin memleket özlemini giderdiği, kültürlerini ve geleneksel eğlencelerini sergilediği, pikniklerle şenlenmeye başladı.  

İlçedeki yöre derneklerinin sosyal, eğitim ve kültür faaliyetlerine her türlü desteği veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, hafta sonları düzenlenen piknik ve etkinliklerde ilçe sakinlerinin coşkusuna ortak oluyor.    

İlçedeki derneklerin düzenlediği, geleneksel eğlence ve yöre sanatçılarının yer aldığı hafta sonu piknikleri birlik ve dayanışmanın adresi oluyor, piknik alanlarında buluşan Beykozlular bir yandan güzel havanın tadını çıkarırken bir yandan memleket hasretini dindiriyor.  

Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Koşmapınar Köyü Derneği, Kastamonu İli Cide Soğuksu Derneği, Rize Dernekler Federasyonu, Giresun İli Doğankent İlçesi Doymuş Köyü, Beykozlu Giresunlular Derneği ve Ordu Mesudiyeliler Pınarlı Köyü Derneği’nin düzenlediği pikniklerle ilçenin mesireleri renklendi.   

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yöre derneklerinin düzenlediği pikniklere  katılarak hemşerileriyle bir araya geldi ve ilçe sakinlerinin dayanışma ve coşkusuna ortak oldu. 

Katıldığı pikniklerde dernek başkanları ve yöneticileriyle hasbihal eden ve ilçe sakinlerine hitap Başkan Yücel Çelikbilek:  “Bu organizasyonlarda ilçe sakinlerimizi birlik ve dayanışma içinde görmek bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. İlçedeki derneklerin sosyal, eğitim ve kültürel faaliyetlerine elimizden geldiğince her türlü desteği sağlıyoruz. Bu piknik ve eğlenceler sıla-ı rahim yapamayan, doğduğu topraklara gidemeyen, memleket özlemi çeken hemşehrilerimize bir nebze olsun nefes aldırıyor, onların memleket hasretini gideriyor, bu organizasyonları düşünen ve hayata geçiren dernek başkanlarını ve dernek yönetimlerini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.   

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin 25. Yayla Şenliği'ne de katılan Başkan Çelikbilek’e dernek çalışmalarına yapmış olduğu katkı dolayısıyla plaket takdim edildi. Çelikbilek Kastamonu İli Cide Soğuksu Derneği'nin pikniğinde ise vatandaşlara keşkeş dağıttı.

YORUMLAR...