Reklam
Samsunlu bayanlar el emeklerini sergiledi

Samsunlu bayanlar el emeklerini sergiledi

Beykoz Samsunlular Derneği üyesi kadınlar bir yıllık kurs sonrası ilk el sanatları sergisini açtılar.

Beykoz Samsunlular Derneği üyesi kadınlar, kurs öğreticisi ve aynı zamanda derneğin Kadın Kolları Başkanı olan Nimet Kurtuluş öncülüğünde bir yıllık kurs sonrası öğrendiklerini düzenledikleri bir sergi ile görücüye çıkardı.

Dernek lokalinde gerçekleştirilen sergiye Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz ve Dernek üyeleri ile bayanların katıldı.

Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal ve Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz 'ın açılışını gerçekleştirdiği sergiye oldukça büyük ilgi gösterilirken, açılıştan sonra kursiyer kadınlar sertifikalarını aldılar.

Kal: Diğer yerel sergilere göre katılım oldukça fazla

Açılıştan hemen sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, Beykoz Samsunlular Derneği'ne bu sergi için teşekkür ederken, katılımın fazla olmasını "sevindirici" olarak nitelendirdi.

Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal yapmış olduğu konuşmasında: “Elsanatları sergimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu güzel mekanı bize tahsis eden Beykozlu Samsunlular Derneği adına Fatih Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Bu sergimiz diğer yerel sergilerimize göre katılımı oldukça fazla şu anda. Bizi onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Şu an burada bulunan kursiyerlerimiz evlerinde yemek ya da evlenme programları da izleyebilirlerdi ama görüyoruzki buraya kadar gelmişler. Bu tablo çok sevindirici bir tablodur.” dedi.

Yılmaz: Beykoz Samsunlular Derneği bir ilki yaşıyor.

Beycan Kal'ın konuşmasından sonra mikrofonu Beykoz Samsunlular Derneği Başkanı Fatih Yılmaz aldı. Yılmaz yapmış olduğu konuşmada kadınların önemine değinirken, bu sergilerin daha büyük mekanlarda artacak devam edeceğini söyledi.

Başkan Fatih Yılmaz konuşmasının devamında “özellikle bayanlarımızın bu seviyede bir katılım göstermesi bizi çok mutlu ediyor. Bizim göreve geldiğimiz günden bu yana üzerinde hassasiyetle durduğumuz en önemli konu bayanların derneğimizde aktif olarak görev almalarıydı. Bir daha ki sergimiz daha profesyonel daha güzel olacaktır. Burası yetmez ise Beykoz'un daha farklı büyük mekânlarında, daha büyük kitlelere ulaşmak için sergilerimize devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Fatih Yılmaz konuşmasının sonunda Kadın Kolları Başkanı ve Kurs öğreticisi Nimet Kurtuluş’a katkılarından dolayı özellikle teşekkür etti.

Misafirler açılıştan sonra kadınların yapmış olduğu çalışmaları incelerken, yine kadınların yapmış olduğu ev yemeklerinin tadına bakmayı ihmal etmediler.

Not:Fotograf ve haber için beykoztr gazetesine teşekkür ederiz.

YORUMLAR...