Reklam
Reklam
Adıyaman Valisi Demirtaş'tan Beykoz'a ziyaret

Adıyaman Valisi Demirtaş'tan Beykoz'a ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve beraberindekiler Beykoz'a ziyaret gerçekleştirdi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, ATSO Başkanı Mustafa Uslu ve beraberindekiler Beykoz'u ziyaret ederek, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'le bir araya geldi.

Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile görüşmenin yanı sıra AGİD'in düzenlemiş olduğu 'Yılın İşadamı&Yılın Genç Girişimcisi' ödül törenine katılmak üzere İstanbul'a gelen Vali Demirtaş, ilk olarak Beykoz'u ziyaret etti. AGİD Başkanı Ahmet Ural, Asu Tv Haber Müdürü Erdal Özkaynar ve Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Abdurrahman Fidancı'nın da eşlik ettiği ziyaret samimi atmosferde geçti.

Beykoz'un İstanbul'un en güzel ilçelerinden biri olduğunu belirten Vali Demirtaş, Adıyaman'ın son yıllarda hızla geliştiğini, en önemli sorunların başında gelen işsizliği asgariye düşürmek için yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Çelikbilek de,  Vali Demirtaş'a ve beraberindekilere teşekkür ederek, ziyaret anısına, Beykoz'un sembolü Çeşm-i Bülbül takdim etti.

Beytaş Restaurant'ta devam eden görüşmede, Başkan Çelikbilek  Beykoz'un güzelliklerini koruyarak dört yılda çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "Altyapı sorunlarını bitirdik. Yeni meydanlar, hizmet binaları kazandırdık. 3 bini aşkın vatandaşımızı yönlendirerek işsahibi yaptık. Eğitim,sosyal, kültürel, spor ve sağlık yatırımlarımızdan yeni parklara kadar birçok hizmeti vatandaşlarımızla buluşturduk. İlçemizin en önemli sorunlarının başında 2B, mülkiyet gibi konular geliyor. Uzun uğraşlarımız sonucu Hükümetimiz 30-40 yıllık köklü sorunu sona erdirdi. İnşallah rayiç bedeller konusunda yeni düzenlemeler ümit ediyoruz. Türkiye'de sadece Beykozlular için özel proje alanları oluşturuldu. Bu Hükümetimizin Beykozlular'a bir armağanıdır aslında. Vatandaşlarımız biraz daha sabrederse, sonunda kârlı çıkacaklardır. Üniversite konusunda büyük atılım ve gelişim yaşıyoruz. Sanayi kentinden eğitim, kültür, turizm, sağlık ilçesine dönüşen Beykoz çok daha yaşanılabilir bir ilçe haline gelecek." dedi.

İsmail Küpeli/Siyasal Birikim 

YORUMLAR...