Reklam
Reklam
İlk 'Anında Hizmet' Kavacık'dan başladı

İlk 'Anında Hizmet' Kavacık'dan başladı

Beykoz Belediyesi yaz aylarının ilk “Anında Hizmet Programı”na Kavacık Mahallesi’nden başladı.

Beykoz Belediyesi yaz aylarının ilk “Anında Hizmet Programı”na Kavacık Mahallesi’nden başladı. Alt yapıdan, merdiven yapımına, park ve bahçelerin bakımından sağlık taramasına kadar geniş bir yelpazede yürütülecek çalışmalar hafta boyunca devam edecek. 

Sabah saatlerinde Yıldırım Beyazıt Camisinden başlayan çalışmayla öncelikli olarak Otağtepe’ye kadar sokak sokak eksikler belirlendi. Belediye ekipleri tarafından mahalle genelinde yürütülen programla Kavacık Mahallesi’ne özellikle alt yapı, yol bakımı ve merdiven kaplama hizmetleri götürüldü.  

Merdivenler Yenileniyor

Gün boyu bölgede yoğun bir çalışma yürüten fen işleri ekipleri Mahmureler Sokak, Otağtepe ve Kaptanlar Mevkii’nde asfaltlama, Alper ve Sinem Sokak’ta merdiven kaplama, Balamir ve Şehit Ömer Balkaya Sokak’ta parke taş döşeme ve tamiri çalışmalarına başladı.  

Ekipler ayrıca Öğe Sokak ve Aklıselim Sokak’ta yağmursuyu döşeme çalışmalarını yürütürken ilçe sakinlerine kolaylık sağlamak üzere Aydoğan Sokak ve Feza Sokak’ta yol bağlantısı yaptı.    

Park ve Bahçeler ekipleri ot ve çalı temizliğiyle mahalleyi güzelleştirirken, budama ekibi tarafından yolları kapatan ağaçlar budandı, parklara yeni oyun grupları ve monte edildi.

Şehit Komando Er Sinan Aydın Parkı’nın basketbol sahası ise yenilendi.  

Anında Hizmet çalışmasını yöneten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek istinat duvarı yapımı, asfaltlama ve artan sıcaklar dolayısıyla ilaçlama konusunda talimat verdi, Kavacık Mahallesi esnafıyla sohbet etti.  

Sokaklar ve Kanallar Temizlendi

Ana cadde ve sokakların süpürge aracıyla yıkandığı çalışmaya İSKİ ekipleri kanalları açarak destek verdi. Mahalle genelinde dik yokuşu bulunan yerlere ise tutmalık monte edildi.

Yıldırım Beyazıt Camisi önünde gün boyu hazır bulunan Gezici Sağlık Aracı, kan şekeri ve kolesterol ölçümünü de kapsayan 7 farklı tetkikle  Kavacık sakinlerine koruyucu sağlık hizmeti verdi.

YORUMLAR...