Reklam
Reklam
Lojistik’te mezuniyet coşkusu

Lojistik’te mezuniyet coşkusu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu 2012-2013 akademik yılında 700 mezun verdi.  

Türkiye’nin ilk lojistik temalı meslek yüksekokulu olan Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan 700 öğrenci ilçe protokolü, öğretim görevlileri, öğrenci ve velilerin katıldığı törenle diplomalarını aldı. 

Lojistik sektöründe kalifiye ve donanımlı bireyler yetiştirmek üzere eğitim hayatına başlayan Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu bu eğitim-öğretim yılında 700 mezun verdi.  

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ün hazır bulunarak öğrencilerin coşkusunu paylaştığı törende, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Yüksel, Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen ve okulun mütevelli heyeti üyeleri yer aldı.

Lojistik Sektörü 2023’te Üç Kat Büyüyecek

Ahmet Yüksel, genç mezunlara başarılı bir meslek hayatı ve yaşam için öğütler verirken Başkan Ruhi Engin Özmen lojistik sektörünün 2023 Türkiye’sinde üç kat daha büyüyeceğini söyledi. Özmen, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulduğunda 130 öğrencinin olduğunu bugün ise 800 mezuna ulaşmış bir kurum olduğunu belirterek mezunların sektörde iş olma oranının yüzde 88 olduğunu ifade etti.

2012-2013 akademik yılında lisans ve ikinci eğitim olmak üzere toplam 19 programdan başarıyla mezun olan öğrencilere diplomalarının yanı sıra onur belgeleri de verildi. Neşe Erdoğan adlı öğrenci birincilikle mezun olurken, Ayça Avşaroğlu ve Soner Yamaç ikinciliği paylaştı.

Ersin Demir adlı öğrenci ise üçüncülükle mezun oldu. 

Törene katılarak öğrencilerin coşkusunu paylaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un üniversiteler kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek ilçedeki üniversitelerin eğitim hayatına katılımıyla ilçede sosyal ve ekonomik alanlarda da önemli gelişmeleri yaşanacağını, eğitimin her kademesine desteğin devam edeceğini söyledi ve mezun öğrencilere başarılar diledi.  

SIRADIŞI MEZUNLAR

Baba-oğul aynı anda mezun oldu

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninde bu yıl sıra dışı anlar yaşandı. İşletme öğrencisi 21 yaşındaki Enes Özmen, babası İsmet Özmen ile birlikte mezun oldu. Lojistik programından mezun olan İsmet Özmen (53), çocuklarını okumaya ve üniversite eğitimi almaya teşvik etmek için yeniden öğrencilik hayatına döndüğünü belirtti. Bundan iki yıl önce de kızıyla birlikte üniversite sınavına girdiğini anlatan İsmet Özmen, halen bir kurumda idari yönetici olarak çalışıyor. Gençlere insanın her yaşta öğreneceği bir şeyler olduğunu göstermek istediğini belirten Özmen, ‘’Bugünün gençleri yani Y kuşağı yaşana son olaylardan sonra gördüğümüz gibi bize internet başından kalkmayan, vurdumduymaz bir gençlik olmadığını gösterdi. Bundan sonra gelecek Z kuşağı bundan olumlu yönde etkilenecektir. Ben oğlumu motive etmek hem de onlara bir örnek teşkil etmek için yeniden okula döndüm’’ diye konuştu. 

Tepe çifti ailece okulda

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl mezun ettiği öğrenciler arasında Kadriye- Cengiz Tepe çifti de yer alarak bir diğer sıra dışı örneği oluşturdu. 5,5 yaşında bir kızları olan çift iki yıllık uzaktan eğitim veren Lojistik ve Dış Ticaret bölümlerinden başarıyla mezun oldu. Her ikisi de daha önce nakliyat sektöründe çalışmış olan Tepe çifti aile ve ev ile ilgili sorumlulukların yanı sıra, son iki yıl boyunca derslere ve sınavlara birlikte hazırlandıklarını belirtti. Anaokulu öğrencisi kızlarıyla birlikte aile boyu okuduklarını belirten Tepe çifti, eğitimlerine gelecek yıl açılması beklenen Beykoz Üniversitesi’nde devam etmeyi hedefliyor.

YORUMLAR...